Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

01.11.2020
887
Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi Saçlar kişilerin estetik görünümlerini tamamlayan en güzel detaylardan bir tanesidir. Özellikle gür ve canlı saç yapısı hem bayanların hem de erkeklerin ortak ilgi alanları arasında yer alır. Fakat pek çok kişinin değer verdiği saçlar yaş almalara bağlı olarak, kirli hava etmenlerine bağlı olarak ve diğer kozmetik, saç boyası gibi etmenlere bağlı olarak kökünden dökülür.

Bu durumda da kellik  ya da kısmi kellik durumları yaşanabilir. Kellik ve kısmı kellik geri dönüşü ancak saç ekimi ile mümkün olan bir estetik sorundur. Saç ekimi işlemleri ile artık saç olmayan bölgelerinize kısa sürede  ve acısız bir şekilde cerrahi müdahalelerle saç sahibi olabilirsiniz.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, kişilerin saç olmayan bölgelerine kafanın ense kısmından alınan kıl kökleri, cerrahi müdahaleler ekilme işlemidir. Saç ekiminde sağlıklı kıllar kel bölgelere küçük iğne yardımları ile ekilir, ekimden sonda donör olarak ekilen saç kılları zamanla dökülür. Dökülen saç kıllarının yerine yeni saçlar çıkar. Böylece başarılı bir ekim işlemi gerçekleşmiş olur. Bu işlemi yapacak olan doktorun alanında uzmanlık eğitimleri almış kişilerden oluşmalıdır.

Çünkü ekim işlemi kişilere kalıcı çözümler sunar yani yanlış ya da hatalı yapılan saç ekimleri kişilerin üzerinde bir ömür boyu iz oluşturmaya yetecektir.  Bu gibi yanlış ve hatalı sonuçlarla karşı karşıya kalmamak için alanında uzman bir doktoran hizmet almalısınız. Yine saç ekim işlemi cerrahi bir müdahale olduğu için steril ortamlarda, ameliyathanelerde yapılması elbette daha doğru olacaktır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi yöntemleri üç farklı gurupta toplanır. Bunlar ise;

  1. Fut: follicular unit transpalantation
  2. Fue: follicular unit extraction
  3. Dhi: direct hair implantation

Bu yöntemler içinden en çok tercih edileni dhi saç ekimidir. Yani saç ektirmeye karar vermiş kimseler ise daha çok dhi saç ekimi nedir? Nasıl yapılır gibi soruları sıkça sormaktadır. Dhi saç ekim yöntemi hem donör bu sırada alınır hem de ekim işlemi bekletilmeden kel alana yapılır. Yani donör bölgeden alınır alınmaz dhi iğneleri saça yapılarak özel iğneler ve teknikler sayesinde saç ekim işlemleri gerçekleşmiş olur.

Dhi Saç Ekimi İşlemlerinin Diğer İşlemlerden Farkı Nedir?

  • Dhi ekimde saç tıraş edilmez ve direk olarak saçsız bölgeye ekilir.
  • Bu işlem diğer işlemlerden farklı olarak kılların alınmasından hemen sonra kel bölgeye ekiliyor olmasıdır. Yani saç kılı dışarıda uzun süre beklemediği için hiçbir dış etmenden etkilenmez ve başarı oranı daha yüksektir.
  • Seyrek saçlara kolayca uygulanabilir. Yani saçların tamamının dökülmesini beklemenize gerek kalmaz.
  • Eğer saç dökülmelerinin yaşandığı bölge dar bir alansa diğer ekim işlemlerine göre daha kolay yapılır.

2019 Saç Ekim Fiyatları

Saç ekim fiyatları kişilere ve ekilecek saç köküne göre değişiklik gösterir. Örneğin başın tamamına saç ekimi yaptıracak bir kişi ile sadece başın belli bölgelerine ekim yaptıracak kişilerin saç ekim fiyatları aynı olması beklenemez. Bu nedenle 2019 saç ekim fiyatları klinikten kliniğe ve hastadan hastaya değişiklik gösterir.

Saç Ekimi Sonrası Yapılması Gerekenler

Saç ekim işlemi yapıldıktan 3 gün sonra cerrahi saç yıkama işlemi yapılmalıdır. Saç yıkama  tedavinin bir parçası olduğu için mutlaka doktorun yapması gerekir. Bunun yanında doktorun verdiği losyonlar ve kremler düzenli olarak kullanılmalıdır. Saç ekimi sonrası yapılması gerekenler, doktor önerileridir. Bu nedenle saç ekimi yaptıran kimseler doktor önerilerini dikkate almalıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.