Kırışıklık Gideren Maske Tarifleri

25.11.2020
43.643
Kırışıklık Gideren Maske Tarifleri

Kırışıklık Gideren Kırışıklık Karşıtı Maske Tarifleri

Son yıllarda pek çok insanın yaşadığı sorunların başında kırışıklık gelmektedir. Buna karşılık en etkili yöntemlerden biri olan doğal yollar ile kırışıklık karşıtı ve kırışıklık gideren maskeler imdadımıza yetişmektedir. Yaşlanmaya bağlı olarak hücrelerin su kaybedip büzüşmesiyle oluşan kırışıklıklar vücudun pek çok yerinde meydana gelebilmektedir. Erkeklerden ziyade daha çok kadınların sorunu olan kırışıklıklar vücudu deforme edip kötü gösterdiğinden dolayı gelişen teknoloji ile pek çok tedavi yöntemi bulunmuştur. Peki en etkili kırışıklık gideren maskeler hangileridir.

Doğal yollar ile kırışıklık karşıtı maskeler ve tedavi yöntemleri gerek bitkisel kaynaklı gerekse cerrahi yöntemi ile yapılabilmektedir. Genellikle bitkisel kaynaklı ürünler ve doğal çözümlerin tercih edildiği maskeler, kırışıklıkları gidermede cerrahi müdahaleye gerek bıraktırmayacak kadar etkili olabilmektedir.

Yüzdeki Lekeler ve Kırışıklıkları Gidermek için Maske

Yüzdeki lekeler ve kırışıklıkları gidermek için maske kullanımının başında doğal maskelerden olan karbonat ve Hindistan cevizi yağının karışımı gelmektedir. 6 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 4 yemek kaşı karbonat cam kapta karıştırılarak homojen kıvama getirilir.

Hazırlanan karışım yüze sürülüp 20 dakika bekletilir ve ardından iyice durulanır. 2 günde bir uygulanması gereken bu kür fazla uygulandığı taktirde içeriğinde Hindistan cevizi yağı cildin ph dengesini bozabilmektedir.  Vücudu yumuşatan ve aynı zamanda yenileyen etkiye sahip bu kür pek çok insanın tercihi olmaktadır.

Göz Çevresi Kırışıklık için Maske Tarifi

Göz çevresi kırışıklık için maske çeşitlerinin başında salatalık maskeleri yer almaktadır. Salatalık içeriğindeki yüksek su ve çeşitli maddelerden ötürü cildi geren bir yapıya sahiptir. Özellikle göz çevresine uygulanan salatalık maskesi yanaklara ve gerdan bölgesine de uygulandığında çoğunlukla işe yarayabilmektedir. Salatalık içerisindeki yararlı maddelerden ötürü pek çok kırışıklık kreminin yapısında da yer almaktadır.

Salatalık maskesinde bazen direkt salatalık parçaları kullanılırken bazen de salatalığın suyu kullanılmaktadır. Hemen hemen aynı etkilere sahip olunur fakat salatalığın kendisini kullanmak cilt için hem çok daha etkili hem de daha sağlıklı sayılmaktadır.

Kırışıklık Maskesi Tarifi Ahmet Maranki

Yüzdeki kırışıklıkların en büyük düşmanlarından biri sayılan kırışıklık maskesi Ahmet Maranki pek çok kadının vazgeçilmezidir. İçerisinde bulunan Makademya cevizi yağı, buğday tohumu yağı, sarı kantaron yağı, shea yağı ve daha pek çok yararlı maddelerin bulunduğu bu maske aynı zamanda %100 doğaldır. Alkol ve paraben içermediğinden dolayı cilde hiçbir zararı dokunmayan Maranki kremi kırışıklıkları gidermekte ve önlemekte oldukça etkili bir üründür.

Gün içerisinde 2 defa uygulanması gereken Maranki kırışıklık maskesi düzenli periyotlarla uygulandığı taktirde etkisini hızlı bir şekilde gösterebilmektedir. Ciltte herhangi bir yara, sıyrık, alerji olduğu taktirde Maranki kremi kullanılmamalıdır ve cildin iyileşmesi beklenilmelidir.

En Etkili Kırışıklık Maskesi Tarifi

En etkili kırışıklık maskesi yaş mayadan oluşmaktadır. 1 çay bardağı ısıtılmış su ile krem kıvamını tutturacak miktarda yaş maya karıştırılır. Cam veya metal bir kapta homojen bir şekilde karıştırılan bu maske krem kıvamına geldikten sonra cilde uygulanır ve etki etmesi için yarım saat beklenilir. Yarım saatin ardından maskenin uygulandığı bölge bol su ile derinlemesine bir şekilde durulanır.

Gözenekleri açmaya ve cildin hava almasına yarayan bu maske düzenli uygulandığı taktirde kırışıklıkları gidermede birebirdir. Pek çok kişinin evinde rahatlıkla uygulayabileceği yaş maya maskesinin cilde zararı olmamaktadır.

Kırışıklık Giderici Yoğurt Maskesi Tarifi 

Kırışıklık için yoğurt maskesi pek çok kadının kolaylıkla uygulayabileceği bir maskedir. 3-4 yemek kaşığı yoğurt ve yarım limonun suyu cam veya metal bir kapta karıştırıldıktan sonra kırışıklığın olduğu bölgeye uygulanır ve 15-20 dakika bekletilir. Ardından su ile iyice durulanan yoğurt maskesi kırışıklıklara iyi gelmenin yanında ciltteki zorlu sivilcelerin de geçmesini sağlayabilmektedir. İçeriğindeki limon suyu asidi sayesinde sivilceleri kurutmaktadır fakat bu asit cilde zarar verebileceğinden dolayı yıkama işlemi bittikten sonra cilt krem ve benzeri ürünlerle nemlendirilmelidir.

Kırışıklık Giderici Maske Şems Aslan

En çok kullanılan kırışıklık maskesi Şems Aslan tarifi oldukça kolaydır. Pek çok kürü bulunan Şems Aslan’ın en etkili kürlerinin başında chia ve keten tohumu gelmektedir. Birer çay bardağı chia ve keten tohumu karıştırılır ve üzerine demlenmiş yeşil çay ilave edilir. 15-20 dakika tohumların yumuşayıp içerisindeki özütleri çaya verilmesi beklenilir.

Tohumlar yumuşadıktan sonra karışım süzülür ve gazlı temiz bir pamuk veya bez ile ilgili bölgeye masaj yapılarak sürülür. Ovalama ile sürülen bu karışım cildin nefes almasını ve gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır. İşlem bittikten sonra ilgili bölge bol su ile durulanır. Kırışıklıklara oldukça etkili olan bu maske pek çok insanın tercihi sayılmaktadır.

Derin Kırışıklıklara Kesin Çözüm İçin Maske Tarifi

Zeytinyağı ve şeker maskesi derin kırışıklıklara kesin çözüm niteliğinde bir kürdür. Haftada 2 kez uygulanan bu kür 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve yarım çay kaşığı şekerden oluşmaktadır. Malzemeler uygulanan bölgenin büyüklüğüne göre arttırılabilmektedir. Zeytinyağı ve şeker karıştırıldıktan sonra cilde uygulanır ve 5-10 dakikalık bekleme süresinin ardından iyice yıkanılır.

Haftada 2-3 kere uygulanmaya müsait olan bu karışım fazla uygulandığı taktirde yapısındaki zeytinyağı yüzünden cildin tipi bozulabilmektedir. Doğru kullanım şekli ile kırışıklıklarda oldukça etkili olan bu karışım oldukça kolay bulunabilir malzemelerden yapılmış olmasından dolayı insanların ilk tercihi niteliğindedir.

Cilt Kırışıklığını Gidermede Kullanılan Ürünlerin Önemi

Cilt kırışıklığını gidermede kullanılan ürünlerin önemi oldukça fazladır. Salatalık, limon, yoğurt, maya, zeytinyağı, şeker gibi ürünler belirli miktarlarda birbirleriyle karıştırılarak kullanılır fakat kişinin bu malzemelerle kendince yeni kürler üretmesi pek çok soruna yol açabilmektedir. Örneğin limon suyu ve şekerin kırışıklıklar üzerinde hiçbir faydası olmamakla birlikte zararı da olabilmektedir.

Cildin tipini de bozabilen bu tarz karışımlar kesinlikle uygulanmamalıdır. Aynı zamanda cilde uygulanan karışımların uygulanma sıklığı ve miktarları da ciltteki kırışıklıkların giderilmesi için önemli faktörlerdir. Kişilerin dikkat etmesini gerektiren bu hususlar sayesinde doğru maskeyi yapmak mümkündür.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.