Fucidin Merhem Nedir Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir?

01.11.2020
69.040
Fucidin Merhem Nedir Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir?

Fucidin Merhem Nedir Ne İşe Yarar

Fucidin krem nedir? Fucidin krem haricen kullanılan bir cilt onarıcı krem sınıfındadır, fucidin kremi çerisinde bulunan en etkin madde asidik asit dir öyle ki 1 gram fucidin krem içerisinde 20 miligram asidik asit bulunmaktadır, ayrıca fucidin krem bütilhidroksianisol, alkol,gliserol sıvı parafin potasyum,sorbat yumuşak parafin türü ve saf su içermektedir.

Fucidin Merhem nedir  ne için kullanılır

Fucidin pomat, fucidin krem 20 gramlık alüminyum tüpler içerisinde satılmaktadır fucidin kremin etkin maddesi folik asit, antibiyotik türlerinden bir antibiyotiktir bakteriler ve mikroplara karşı güçlü bir savunma sistemini sahiptir. fucidin kremi kullanarak bakterilere karşı cildinizde bir kalkan oluşturabilirsiniz.

Özellikle yaygın bir cilt sorunu olan sivilcelerin tedavisinde fucidin krem etkili bir kremdir, deri altına yerleşen fazlalık yağ tabakasının zamanla iltihaba çevirmesi ile meydana gelen sivilceler iltihabın patlatılması veya iltihap kurutucu krem veya  evde yapılabilecek, doğal maskeler ile giderilebilmektedir.

fucudin krem içerisinde bulunan yoğun asidik asit ile cildinizde oluşan bakterileri durdurduğu gibi deri altında meydana gelen iltihabın tedavisinde önemli rol oynamaktadır, sivilce tedavisinde fucidin kullanırken doktorunuzdan cilt türünüzü öğrenip her hangi bir alerjik durumun söz konusu olmadığından emin olun.

Fucidin kremi normal şartlarda kullanabileceğiniz gibi deri hastalıkları tedavisinde doktor tavsiyeli olarak da kullanılmaktadır,

Fucidin Merhem nasıl kullanılır?

kremin kullanımı doktor tavsiyeli olmalıdır, aksi bir durum söz konusu olmadığı sürece gün içerisinde 2-3 defa tedavi edilecek bölgeye bir miktar elinize döküp yedirerek sürebilirsiniz, sürdüğünüz bölgeyi uygun şartlarda üzerini pamuklu bez veya sargı bezi ile kapatabileceğiniz gibi açık bırakabilirsiniz.

Fucidin krem Ne işe Yarar?

  • Fucidin krem sivilcele tedavisi için etkili bir bir pomad üründür cilt köklerinde bulunan bakteriler ile savaşarak ciltteki sivilceleri kurutur ve yeni oluşabilecek sivilcelerin önüne geçer.
  • Fucidin krem cilt yanıklarında kullanılabildiği gibi yanıklardan sonra ciltte oluşan tahribatın giderilmesine ve izlerin yok edilmesine yardım eder.
  • Fucidin krem cilt problemleri arasında bulunan egzamanın iyileşmesinde önemli rol oynar
  • Fucidin krem dövme yapan kişilerde anti bakteriyel krem olarak kullanılabilir.
  • Cildimize yapılan herhangi bir operasyon dan sonra fucidin kremi kullanabilirsiniz epilasyon işlemi gören ciltler mikrop kapmaya daha elverişli hale geleceğinden dolayı fucidin krem ile hassas dönemi atlatabilirsiniz.
  • Ciltte tahrip olmuş ve bozulmuş olan cilt yüzeyinin onarımına katkı sağlar
  • Açık yara bulunmayan cilt rahatsızlıkların bir çoğunda fucudin krem kullanılmaktadır.
  • Fucidin krem cilt kararmasının meydana geldiği koltuk altı ve genital bölge çevresinde kullanılabilir.

Fucidin kremin Kullanılmaması Gereken Durumlar

Bazı kişilerin metabolizması fusidik asit, tuzlarına ve farklı bileşenlere tepki vermektedir bu maddelerden herhangi birine karşı duyarlılığınız var ise fucidin kremi kullanmamalısınız.

Pseudomonas ve aeruginosa benzer durumlara karşı fucidin krem kullanılmamalıdır.

Fucidin krem kullanırken en önemli noktalardan bir tanesi açık yaralara uygulanmamalıdır aksi takdirde bazı alerjik rahatsızlıklara sebep olmaktadır

Fucidin Kremi Kullanırken Dikkatli Olunması Gereken Noktalar

Fucidin Krem Akne (sivilce)

Fucidin kremin ak neler üzerinde kurutucu ve sivilceyi durdurucu etkisi vardır, sivilce tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Fucidin Krem Göze Sürülür mü?

Fucidin krem göze sürülmemelidir göz içerisine kaçması durumunda hemen doktora başvurulmalıdır,göz kenarlarına kullanılabilir göz içerisine kaçmamasına dikkat edilmelidir.

Fucidin Krem Sinek Isırığı 

Fucidin krem sinek ısırığına antibiyotik etkisi ile geçmesine yardımcı olur.

Fucidin Krem Uçuk İçin Kullanılır mı?

Fucidin krem uçuk tedavisinde kullanılmaktadır, patlamış uçuklar açık yaralar kısmına girdiğinden uçuk üzerinde açık bölge var ise o bölgeye uygulanmaması gerekir.

Fucidin Krem Vajinaya Sürülür mü?

Vajinanın iç kısmına sürmediğiniz sürece herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Fucidin Krem Kullananlar

Fucidin krem kullananlar genel olarak sivilce gibi zor geçen cilt problemlerine dahi kısa sürede etki ettiğini söylemektedirler, kullanım alanları dışına çıkılmadığı sürece çok etkili, gönül rahatlığı ile tavsiye edilebilecek kremdir.

Fucidin Krem Vajinal Mantar

Vajina bölgesinde meydana gelen mantarlara dış bölgede olan kısımlara kullanıla bilinir.

Fucidin Krem Yan Etkileri

• Cilt döküntüleri

• Ciltte yanma, batma hissi

• İrritasyon

• Kuruma

Sıklığı bilinmeyen yan etkiler: Egzama, ürtiker, göz çevresinde şişme ve yüzde kızarma ‘Bunlar FUCİDİN’in hafif yan etkileridir.’

Fucidin Krem Yüze Sürülür mü?

Fucidin krem yüz bölgesinde sivilceler dahil kullanılabilir, açık yaralara sürülmez.

Fucidin Krem Yaraya Sürülür mü?

Açık olmayan yaralara kullanılabilir, yara derinleştikçe fucidin kremin etkisi düşmektedir.

Fucidin Krem Ne Zaman Etki Eder?

Fucidin kremin etkisi 1 ila 2 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar,ayrıca kullanılan bölgeniz yara, kesik,yanık gibi durumlara göre değişmektedir, çok derin olmayan yara, yanık,ve kesiklerde, çok daha kısa sürede etki gösterdiği kanıtlanmıştır, yara derinleştikçe etkisi nispeten düşmektedir.

Fucidin Krem kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken  hususlar nelerdir

Aşağıda belirteceğimiz maddeler ile alakalı durumlarda fucidin kremi kullanıp veya kullanmamanız konusunda karar verecek olan kesinlikle doktorunuz olmalı.

Genel olarak Cilt enfeksiyonlarında kullanılan bir krem olan fucidin krem, bazı göz çevresi rahatsızlıklarında ve göz çevresindeki deri bozulmalarında kullanılabilmektedir, bu gibi durumlarda doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalı.

Göz çevresine kullanırken göz içerisine kaçmamasına dikkat edilmeli, kaçması durumunda derhal doktora başvurulması gerekmektedir.

Fucidin pomad vajinaya sürülür mü çokca sorulan bir sorudur genital bölge etrafında sivilce vb cilt problemlerinde kullanılabilir ancak genital bölge problemleri için doktor tavsiyeli ilaçlar kullanılmalı.

Fucidin krem muadili ve benzer ürünleri bulunmaktadır.

Çok uzun süreli kullanımlarda diğer antibiyotik ürünlerinde olduğu gibi fucidin kremde antibiyotik bir krem olduğundan dolayı sürekli kullanımda bazı rahatsızlıklara sebep verebilir.

Fucidin krem Yanıklarda için kullanılır mı?

Fucidin krem açık yara olmayan yanıklarda kullanılabilir ,açık yara ve yanıklarda kullanılması doğru değildir.

Fucidin Krem Burun İçerisine Sürülür mü?

Fucidin krem açık olmayan burun içi yaralarda kullanılmasında bir sakınca yoktur, dikkat edilmesi gerekilen husus cildimizin iç kısımlarına fucidin kremi kullanırken çok faz abartmadan ince bir tabaka şeklinde kullanmalıyız.

İltihaplı Akneler Fucidin Krem ile Geçer mi ?

Fucidin kremin özellikleri içerisinde saydığımız antibakteriyel özelliği bakteri ve enfeksiyon a karşı savaşcı bir yapısı olması sebebi ile ciltte bulunan akne ve sivilceleri belli aralıklar halinde kullanıldığında iltihabı kurutarak sivilce ve akne tedavisinde başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Fucidin Krem kullananlar’ın Yorumları

Fucidin krem kullananlar hakkında eğer genel bir değerlendirme yapacak olursak, çıkan sonuçlar bizlere fucudin kremin prospektüsteki özellikleri aynı şekilde taşıdığını ıspat etmektedir, Fucidin krem yanık tedavisinden,sivilce izlerine,iltihaplı akne problemine,ciltteki tahribat sonucu ortaya çıkmış cilt lekeleri ve izlerin giderilmesinde , başarılı sonuçlar verdiğini görmekteyiz

Fucidin Krem Sivilce

Fucidin krem sivilce tedavisinde etkili bir kremdir, farklı bir cilt tedavi programı uygularsanız ,tedavinin belli bir noktasından sonra fucidin onarıcı krem veya muadil bir ürün kullanmanız, tedavinizin başarılı bir şekilde sonuçlanmasını hızlandıracaktır.

Fucidin krem bebeklerde kullanımı

Fucidin krem için çocuklarda kullanımı için herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir.

Fucidin Krem Reçetesiz Alınır mı?

Fucidin krem reçetesiz kullanımı tavsiye edilmemektedir

Fucidin Krem Gebelik Kategorisi

Fucidin krem gebelik döneminde kullanılabilir bir kremdir yalnız, gebelik dönemi kadınlar için hassas bir dönem olduğundan dolayı doktor tavsiyesi olmadan kullanılması kesinlikle doğru bir yaklaşım olmayacaktır.

Fucidin krem renk açıcı bir krem değildir

Fucidin Krem Basura iyi Gelir mi?

Fucidin krem basura karşı kullanılması doğru bir yöntem değildir,basur için doktor tavsiyeli ilaçlar kullanılmalı.

Fucidin Krem Uçuk

Fucidin uçuk tedavisinde antibiyotik görevi görmektedir dudak bölgesine kullanırken ince bir tabaka halinde sürülmeli ve ağıza kaçmamasına dikkat edilmelidir,

Fucidin Krem Vajinal Mantar

Fucidin kremin genital bölgeye sürülme konusunda fucidin prospektüste tavsiye niteliğinde herhangi bir bilgi bulunmamaktadır,mantar tedavisi için doktorunuzun özel olarak tavsiye ettiği ilaçlar kullanılması sağlığınız açısından,daha isabetli olacaktır.

Fucidin Sivilce Krem Fiyatı

FUCIDIN % 2 20 gr krem 2018 Fiyat Bilgileri

Satış Fiyatı Tarihi Fiyatı
2 Ekim 2018 13.90 TL
9 Ekim 2018 13.90 TL
16 Ekim 2018 14.68 TL
23 Ekim  2018 14.68 TL

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.