Vicks Nedir? Ne İşe Yarar Neye İyi Gelir?

15.11.2020
19.708
Vicks Nedir? Ne İşe Yarar Neye İyi Gelir?

Vickisin Kullanım Alanları Ve Faydaları

Ülkemizde birçok evde bulunan ve özelikle soğuk algınlığında tercih edilen vick, aynı zamanda ağrı kesici özelliği başta olmak üzere birçok alanda kullanılan bir üründür. Vick krem, kullanım alanı oldukça geniş bir ürün olmakla birlikte, bilindiğinden daha fazla faydaya sahiptir.

Kilo vermede kullanılan vicks, baş ve kas ağrılarına da iyi gelmektedir. Deride oluşan çatlakların giderilmesinde, kesik ve morlukların iyileşmesinde kullanılan vicks krem, daha birçok alanda faydalı olan bir ürün olarak dikkat çekmektedir.

Vicks Ne İşe Yarar? 

Vicks krem ne işe yarar? birçok sağlık probleminin çözümünde fayda sağlayan ve iyileşme sürecini hızlandıran oldukça yararlı bir ilaçtır. Vicks ne işe yarar diye soranlar için, vicks genel olarak soğuk algınlığında kullanılan bir üründür. vicks in bilinenin dışında birçok konuda işe yaradığı görülmektedir.

Vicks Krem Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

 •  Öksürük giderici olarak kullanılan vicksin; öksürük sebebiyle sıkıntı yaşandığı durumlarda, içerisinde bulunan mentol etkisiyle öksürüğü kısa bir süre içerisinde kestiği bilinmektedir.
  •    Kas ağrısına iyi gelen vicks; ağrı yaşanan bölgeye sürüldüğünde bir rahatlama sağlayacaktır.
  •    Kilo vermede kullanılan vicks; yağ yakımını kolaylaştırması sebebiyle yağ fazlalığı bulunan bölgelere sürülerek kilo vermede yardımcı olduğu görülmektedir.
  •    Sivilce ve aknelerin tedavisinde kullanılan vicks; düzenli olarak kullanıldığına vücutta bulunan sivilce ve aknelerin yok olmasını sağlayacaktır.
  •    Çatlak tedavisinde tercih edilen vicks; doğum sonrası oluşan, kilo alıp vermekten kaynaklanan ve göbek, kalça ve basenlerde oluşan çatlakların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.
  •    Saçtaki kepeklere iyi gelen vikisin; düzenli olarak saç diplerine sürüldüğünde zamanla kepek oluşumunu engellediği görülmektedir.
  •    Ciltte oluşan kızarıklıklara iyi gelen vicks; sinek, böcek gibi haşerelerin ısırması sebebiyle oluşan kaşıntıyı gidermekte ve ısırılan bölgenin enfeksiyon kapmasını engellemektedir.
  •    Nemlendirici olarak kullanılan vicks; içerisinde bulunan besleyici maddeler sayesinde kuru ciltlerde sürülen bölgeyi nemlendirmektedir. Aynı zamanda kuruyan dudaklara da iyi gelmektedir.
  •    Baş ağrısını azaltan vicks; masaj yoluyla alın ve şakaklara uygulandığında dayanılmaz boyutlara ulaşan baş ağrılarını giderecektir.
  •    Tırnak mantarı tedavisinde kullanılan vicks; sıkıntı yaşanan bölgeye düzenli olarak sürüldüğünde zamanla tırnak mantarına iyi gelecektir.

Vicks Neden Yapılır?

Vicks içerik olarak  üç maddeden oluşmaktadır. okaliptüs, kafur mentol ‘dür bu maddeler vicks’in yapımında kullanılan ana maddelerdir.

WickVaporub Nasıl Kullanılır?

Krem şeklinde olan ve bazı hastalıkların iyileşmesinde kullanılan bir ilaç olan WickVaporub, vücuda sürülerek kullanılır. WickVaporub nasıl kullanılır ve nereye uygulanırsa faydası da ona göre değişmektedir. Asıl üretilme amacı soğuk algınlığına iyi gelmesi olan bu ilaç, tıkanmış burunların rahatlamasını sağlar.

Boyun bölgesine sürüldüğünde içerisinde bulunan besleyici maddeler ve mentol etkisi ile ağrı kesici ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir. WickVaporub, çocuklarda ve yetişkinlerde sırt, göğüs, boyun ağrılarında bu bölgelere sürülüp havlu ile kapatılarak kullanıldığında oldukça etkili olur.

WickVaporub, öksürük için ayakaltına sürülerek kullanılır. Ağrı kesici olarak ağrıyan bölgeye sürülür. Saç diplerine sürülüp biraz bekledikten sonra yıkanarak kullanılan ürün, kepek oluşumunu engeller.

WickVaporub Vücutta oluşan akne, sivilce, morluk, kesik, yara, ısırık gibi durumlarda söz konusu bölgeye sürülerek kullanılır. Baş ağrısında alın ve şakaklara masaj yoluyla sürülerek kullanılır. Nemlendirici özelliği ile vücutta bulunan kuru bölgeye sürülerek kullanılır.

Vicks Nefes Açar Mı?

Ülkemizde birçok evde bulunan vicks, soğuk algınlığı sebebiyle yaşanan problemlerin giderilmesinde kullanılır. Çocukları olan ailelerin merak ettiği konulardan biri vicks nefes açar mı sorusu olmaktadır. Özellikle çocuklar üzerinde çok kullanılan bu ürün, çocukların nefes almasını kolaylaştırarak gece rahat uyumasını sağlar. Vicks içerisinde kâfur ve mentol gibi maddeler bulunmaktadır.

Bu maddeler sayesinde sürüldüğü alandaki kılcal damarların genişlemesini sağlayan vicks krem, toksinin artmasına ve ağrının azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda solunum yollarını düzenleyen bu ürün, akciğerdeki salgıyı da artırma özelliğine sahiptir. Vicks ayrıca gece yatmadan ayaklara sürüldüğünde öksürüğü de keserek daha rahat bir uyku yaşanmasını sağlar.

Viks Öksürüğü Keser Mi?

Vick Türkiye’nin birçok noktasında satışı olan ve hemen hemen her evde yer alan vicks krem, soğuk algınlığı amacıyla üretilmiş olsa da birçok konuda faydası olan bir üründür. Vikisin en çok faydasının görüldüğü durumlardan biri de öksürüktür.

Özellikle gece rahat uyumayı engelleyen öksürük sebebiyle insanlar çeşitli çözüm yollarıyla bu sorundan kurtulmak ister. Bu noktada birçok insanın aklından geçen soru Vicks öksürüğü keser mi sorusu olmaktadır. Vikisin öksürüğe iyi geldiği birçok aile tarafından bilinirken, özellikle çocuklu ailelerin evinde mutlaka Vicks bulunmaktadır.

Oyun çağındaki çocukların koşup, terlemesi ve hasta olup öksürmesi sıkça karşılaşılan bir durumdur. Sık sık öksüren çocuklar geceleri uyuma problemi yaşayabilir. Vicks, içerisinde bulunan maddeler sayesinde çocuklar başta olmak üzere öksürük problemi yaşayan herkesin gece rahat uyumasını sağlayan bir üründür.

Öksürük problemi sebebiyle uyuyamayanlar, Vicks kremi ayağına sürdükten sonra çorabını giyerek rahat bir şekilde yatağına yatabilir. Viks özellikle öksürük şurubu içemeyenler için oldukça önemli bir çözüm yolu olmaktadır.

Vicksin Cinsel Organa Faydaları

Soğuk algınlığı amacıyla üretilmesine rağmen başka birçok faydası bulunan vicksin, cinsel organa faydası olup olmadığı merak edilmektedir. Vicksin cinsel organa faydası olacağını düşünenler, geciktirici özelliğe sahip olması amacıyla vicksi düşünebilir. vicksin cinselliğe faydaları, vicksin cinsel organa faydası gibi veya vicks geciktirir mi? vicks geciktirici etkisi var mı? vicks krem cinsel organa sürülür mü, vicks cinsel organa faydaları soruları sıkça karşımıza çıkan sorulardan bir tanesidir.

Ancak Vicks içerisinde bulunan mentol etkisiyle cinsel organda uyuşmaya sebep olabilir. Ayrıca genital bölgeye sürülen Vicks, bu bölgede yanmaya sebep olabilir ve kişiye zarar verir. Vicks cinsel organın yakınlarında çıkan mantarların iyileşmesinde kullanılabilir ancak cinsel organa sürülmesi kesinlikle tavsiye edilmez.

Vicksin Vücuda ve Cilde Faydaları

Vicksin vücuda faydaları vicks soğuk algınlığına faydaları  ve öksürüğe çok iyi geldiği bilinmektedir. Ancak vicksin faydaları bununla sınırlı değildir. Vicks birçok konuda yararlı bir üründür. Vicksin başlıca faydaları:

Kas ağrısına iyi gelir
•    Soğuk algınlığına iyi gelir
•    Burun tıkanıklığını açar
•    Böcek ve haşerelerden uzak tutar
•    Tırnak mantarı tedavisinde kullanılır
•    Ayakların rahatlamasını sağlar
•    Baş ağrısını azaltır
•    Ciltte oluşan lekeler iyi gelir
•    Kötü kokularını gidermede yardımcı olur
•    Öksürüğü keser
•    Kilo alıp verme sırasında oluşan çatlakların giderilmesinde yardımcı olur.
•    Göğüs ağrısına iyi gelir
•    Yara izlerinin iyileşmesine yardımcı olur
•    Kadınlara doğum sonrası oluşan çatlakları giderir
•    Yağ yakımını kolaylaştırarak kilo vermeye yardımcı olur
•    Sivilce ve aknelere iyi gelir
•    Topuklardaki sertliği yumuşatır
•    Nefes açıcı özelliğe sahiptir
•    Vücutta oluşan kaşıntılara iyi gelir
•    Vücutta çıkan siğilleri yok etmek için kullanılır
•    Kepek oluşumunu engeller

Vicks Krem Fiyatı 2020 Eczane

Vicks eczaneler aracılığıyla ya da internet üzerinden sipariş yoluyla satın alınabilen bir üründür. Çoğunlukla çocuklar için kullanılan vicks genç yaşlı herkese yararı olan bir üründür. Vicks fiyat açısından oldukça uygundur. Özellikle sağlandığı yararlar göz önüne alındığında her kesimden ailenin alabileceği bir fiyata satılmaktadır.

Gramına göre değişen vicks fiyatları, aynı zamanda markasına göre de değişmektedir. Orijinal vicks kremi almak hem sağladığı fayda açısından hem de sağlığa zarar vermemesi açısından oldukça önemlidir. Fiyatı 23.08 TL

Mucize Vicks Krem Kullananlar ve Yorumları

Vicks daha çok soğuk algınlığı sebebiyle kullanılmaktadır. Birçok faydası bulunan vicks kremi mucizevi bir etkiye sahiptir. Tıkanan burunları açmak için sıkça kullanılan vicks, aynı zamanda ağrıyan bölgelere sürüldüğüne rahatlatıcı özelliğe sahiptir.

Mucize vicks krem kullananlar özellikle nefes açıcı özelliği ve öksürüğü kesmesi sebebiyle bu üründen oldukça memnun olmaktadır. Bu kadar faydalı olması nedeniyle aspirin gibi krem ismini almıştır. Vciks aspirin karışımı ise bilinen bir yöntem olmadığından kullanıcılarımıza tavsiye etmiyoruz.  Kullanan birçok kişi tarafından tavsiye edilen vicksin, dikkatli kullanıldığı sürece herhangi bir zararı da bulunmamaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.