Supradyn Nedir? Ne İçin Kullanılır?

19.04.2022
1.891
Supradyn Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Supradyn zengin vitamin ve mineral içeriğine sahip bir ilaçtır. Daha çok vitamin eksikliği durumunda ya da özel durumlarda kullanılması gerekir. Özellikle de yoğun bir enerjiye ihtiyacınız olduğu ve halsizlik sorunuyla baş etmeye çalıştığınız zamanlarda tercih edilir. Bazen hamilelere ya da emziren annelere de önerilir.

Supradyn Nedir? Ne İşe Yarıyor?

Supradyn nedir? sorusuna verilecek en iyi yanıt bunun bir gıda takviyesi olduğudur. Bilindiği gibi son yıllarda hayat şartlarımız gittikçe zorlaşmaktadır. Organik ürünlere ulaşmak ya da yeterince vitamin ve mineral almamak çoğu kişi için önemli bir sorundur. Endüstriyelleşmenin de etkisiyle son yıllarda vücudumuz için gerekli olan bütün vitamin ve mineralleri yediğimiz şeylerden alamıyoruz.

Bunda ürünlerin sağlıksız bir şekilde hazırlanması ve gerekli özen gösterilmeden yetiştirilmesi önemli bir rol oynar. Sonuçta ise yeterince vitamin alamamamızdan kaynaklı sorunlar çıkabilir. Supradyn daha çok eksik kalan vitamin ve mineralleri tamamlamak için kullanıldığı için bir gıda takviyesi olarak düşünülmelidir. Ama çoğu zaman doktorlar tarafından da bir ilaç gibi önerilir.

Supradyn Ne İşe Yarar?

Supradyn ne işe yarar? sorusuna verilecek en iyi yanıt ise kısa bir süre içerisinde toparlanmanıza, vitamin ve mineral eksikliğinden dolayı oluşan halsizlik ve yorgunluğun giderilmesine yarar yanıtıdır. Final haftasındaki öğrenciler, emziren anneler ve çocuklarına yetişmek için çalışan anneler için kurtarıcı ürünlerden birisidir. Herhangi bir antibiyotiğin yanında da destek olarak doktor tarafından tavsiye edebilir.

Günlük vitamin ihtiyacını herhangi bir neden dolayı karşılayamayan kişiler için de önerilir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamak artık pek çok kişi için önemli bir sorun haline gelmiştir. Bu yüzden takviye edici gıda olarak alındığında vücudunuzdaki vitamin ve mineral eksikliklerini giderebilir.

Supradyn Faydaları Nelerdir

İçeriğinde bulunan maddelerden dolayı kalsiyum eksikliği için de önerilir. Biotin içermesinde dolayı düzenli kullanımı ile birlikte saç ve cilt üzerinde olumlu etkileri olabilir. Kısacası bir multivitamin birleşimidir. Bazen sınav zamanı kahveyle birlikte alındığında odaklanmanıza yardımcı olabilir. Ama bu konuda abartılı olmamanız ve mutlaka doktorunuza danışmanız gereklidir.

Çünkü Supradyn kendinizi toparlamanıza ve daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir ama bütün uykusuzluk ve odaklanma sorununuzu çözemez. Çok yorgun geçen, alkol aldığınız ya da uyuyamadığınız bir geceden sonra kendinize gelmenize de yardımcı olur.

Ama tabi ki bu şekilde Supradyn’i sürekli kullanmak yerine doktor kontrolünde ve vitamin ve mineral değerlerinize baktırarak kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Bu takviye edici gıda sizi kendinize getirebilir, enerji verebilir ve eğer varsa vücudunuzdaki bazı maddelerin eksikliğinde yardımcı olabilir. Ancak olumlu olarak etkilenmek için doktorunuzun önerileri de önemlidir.

Supradyn Zararları

Supradyn hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler arasında ilk olarak günde bir tablet almanızın yeterli olacağı gelir. Eğer doktorunuzun herhangi bir durumdan dolayı daha fazlasını söylemediyse günde bir kere kullanmanız yetecektir. Daha fazla kullanılması sizi daha çok destekleyip daha iyi bir hale getirmez. Aksine vücudunuzda gereksiz olarak bazı maddelerin aşırı bir şekilde yer almasına neden olur ve bu da olumlu bir şey değildir.

Supradyn Nasıl Kullanılır?

Supradyn tablet halinde satılan bir takviye edici gıdadır. Supradyn nasıl kullanılır? diye soracak olursanız günde bir tane ve en az bir bardak suyla yutmanız yeterlidir. Gün içinde su içmeyi ihmal etmemek vücudunuz üzerinde olumlu etkiler yaratır.

Supradyn Hamilelikte Kullanılır mı?

Supradyn gerekli tahliller yapıldıktan sonra hamilelik öncesi, hamilelik sırası ve hatta hamilelik sonrasında önerilir. Supradyn hamilelikte kullanılır mı sorusunu da mutlaka doktorunuza sormanız gereklidir. Ama genel olarak hamilelere önerilen bir takviye edici gıdadır. Hamilelik döneminde ihtiyacınız olan vitamin ve minerallerin tamamlanmasına yardımcı olur.

Supradyn Emzirme Döneminde Kullanılır mı?

Supradyn emzirme döneminde kullanılır mı sorusuna da verilebilecek olan en kısa yanıt evettir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi zaten doktorlar tarafından önerilen bir takviye edici gıdadır.

Supradyn Yan Etkileri

Supradyn yan etkileri çok sık görülmez. Ancak içeriği çok zengin olan bir multivitamin birleşimi olduğu için bazı maddelere karşı aşırı duyarlılığınız varsa yan etkilerinden etkilenebilirsiniz. O yüzden alerjik durumunuz hakkında bilginiz olmalıdır. Bu durum hemen hemen kullandığınız her türlü ilaç için geçerlidir.

 • Mide bulantısı,
 • Sivilceler,
 • Karın ağrısı ya da kramp,
 • Gaz,
 • Şişkinlik,
 • Kaşıntı,
 • Alerjik reaksiyonlar,
 • Sinirli olma hali,
 • İshal,
 • Bulanık görüntü,
 • Ağız kuruluğu,
 • Ülser,
 • Gastrit ve mide yanması,
 • Baş ağrısı,
 • Kabızlık,
 • Ağzınızda metalik bir tat oluşması,
 • Kilo artışı,
 • Kurdeşen,
 • Nefes sorunları ve nefes daralması,

Sindirim sorunları ve yüz şişmesi Supradyn yan etkileri arasındadır. Hemen hepsi sizin vücudunuzun bu gıdanın içerdiği maddelere verdiği tepki ile ilişkilidir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda Supradyn kullanmayı bırakmanız ve doktorunuza danışmanız gereklidir. Hangi maddeye karşı duyarlı olduğunuzu öğrenip ona göre kullanmanız en iyisidir.

Supradyn Kullananlar ve Yorumları

Supradyn kullananlar en çok bu takviye edici gıdanın kendilerine enerji verdiğini ve canlandırdığını belirtmiştir. Zor zamanlarda, sınav zamanlarında, herhangi bir soğuk algınlığı ve aşırı derecede halsizlik durumlarında, uykusuz geçirilen gecelerden sonra Supradyn çabucak kendinize gelmenize katkıda bulunur. Kullanan herkes bundan bahsetmiştir.

Bazı kişiler idrar renginin sarıya dönmesi ya da koyulaşmasından da bahseder. Bu durum tehlikeli olmasa da bol su içerek kullanılması daha iyi olacaktır. Öte yandan biraz iştah açıp kilo aldırdığını söyleyenler de olmuştur. Ama aslında Supradyn çok düzensiz beslenen ve öğün atlayanların iştahını yerine getirmek için de tavsiye edilir. Sağlıklı beslenmekte ise çok fazla kilo aldırmayabilir.

Supradyn Hakkında Tüm Sorular

Supradyn hakkında tüm sorular arasında kullanım şekli en başta yer alır. Genel olarak doktorun önermesine bakmadan kendisini çok halsiz ve yorgun hissedenler bunu kullanır. Günde bir defa kullanılması yeterlidir ama aşırı derecede halsizlik durumunda iki tane kullanan da olabilir. Ancak kullanmadan önce bir kan testi yaptırıp vücudunuzun gerçek ihtiyaçlarını belirlemeniz daha iyi olacaktır.

O yüzden her ne olursa olsun doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Ve de tabi aşırıya kaçılmamalıdır. Zor zamanlarda sürekli kullandığınız bir kurtarıcı haline getirilmese daha iyi olur. Çünkü çok uzun ve gereksiz bir şekilde kullanılan her ilaç gibi uzun vadede böbrek ve karaciğerler üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir.

Supradyn Muadili

Supradyn muadili olarak hemen her türlü vitamin takviyesine bir göz atabilirsiniz. Ama önemli olan sizin hangi vitamin ve minerallere ihtiyacınız olduğudur. Piyasada bu konuda çok fazla takviye edici gıda vardır. Muadili seçerken kendi eksiklikleriniz ve hangi maddelere karşı duyarlılığınız olup olmadığı ve alerjik durumunuz göz önünde bulundurulmalıdır.

Supradyn Fiyatı

Supradyn fiyatı genel olarak 30 tablet içeren kutularda 25 ve 30 TL arasındadır. İkili ya da daha fazla avantajlı paketlerde daha farklıdır. Eğer internetten alışveriş yapıyorsanız farklı fiyatlarda da bulabilirsiniz.

Supradyn Nerede Satılır?

Supradyn nerde satılır sorusunun en kısa yanıtı eczanelerdir. Ama eğer internetten de alışveriş yapıyorsanız güvenilir ve tarihi geçmeyen ürünler satan bir siteden de satın alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.