En İyi ve En Güzel Saç Renkleri

20.04.2022
4.428
En İyi ve En Güzel Saç Renkleri

En İyi ve En Güzel Saç Renkleri; Her sene kendi içerisinde baştan sona yeni bir tarz ve yeni bir özellik barındırıyor. Sene 2020’da yeni favoriler gündeme gelip mevut popüler şeyleri arka planda bırakabiliyor. Yeni bir saç rengi yeni bir senede harika bir tarz başlangıcı olabiliyor. En doğal aksesuarlarımızdan olan saçlarımızın sezonun trendlerine uygun olması hepimizin temennisi.

Bunun için de yapmamız gereken modayı takip edip sezonun saçla renklerini ve modellerini tespit etmek oluyor. Saç renkleri içerisinde sizler için bu senenin popüler renklerini belirlemeyi ihmal etmedik. Hangi ten rengine hangi rengin gideceğinden hangi renklerin hangi modellerle kullanılması gerektiğine kadar tüm detayları inceledik. İşte yazımız.

HER SEZON VAZGEÇİLMEZ, BU SEZON DA ÖYLE: SİYAH

Cam saç trendini duymuşsunuzdur. Bu trend ile gündeme yeniden gelip canlanan siyah saç rengi bundan öncesinde de her sezonda kendine yer bulmayı başarıyordu. Özellikle soluk tenli kadınların ciltlerini daha parlak göstermesini sağlayan siyah rengini kullanmak kişileri daha çarpıcı bir hale sokuyor. Mat siyah yerine parlak siyah tonlarını öneriyoruz tabi ki.

Mat siyahlar kişide biraz durgun ve soluk durma problemi yaratabilirken parlak siyahlar kişiyi daha canlı daha belirgin bir yapıya sokuyor. Bu rengi tercih ederseniz ve esmer bir tene sahipseniz tercih edebileceğiniz en güzel makyaj tarzı da bronz tonlarından geçecektir.

MERCAN TONLARI FARK ARAYANLARA

Canlı cıvıl cıvıl bir saç rengi ile tarzını yansıtmak isteyenler için saç renkleri içerisinde öyle bir renk var ki herkesi etkilemeyi başaracak. Geçtiğimiz sezonlarda tatlı pembe tonları ve yine mavilerin yerini bu sezonda daha doğal mercan tonları almayı başardı. Mercan pembeliği ile doğal sarılık birleştiğinde ortaya harika bir saç rengi çıkıyor. Bu saç rengi esmer tenler için kullanıma çok uygun olmasa da kumral ve sarışın ten renkleri ile harika bir uyum yakalayıp çok hoş bir görünüme kavuşuyor.

Mercan tonları üzerinden bir saç rengi seçerseniz sizin için en uygun makyaj türü “no make up make up” da denen yok gibi makyajlar olacak. Mercan tonları ve onun doğallığını hiç bozmayan doğal makyajlar tüm dikkati saça toplama konusunda da doğru seçim oluyor.

KÜLLÜ RENKLER KOLAY KULLANIM İSTEYENLERE

Saçlarına çok bakım yapamayan her gün saç şekillendirmekle uğraşmak yerine doğal bir toplama ile de gününü geçirmek isteyenler için saç renkleri içerisinde harika bir seçenek var. Bu seçenek saçlarınızı doğal bir renge getirirken günlük kullanımda sorun yaşamamanızı ve güzelliğinizi korumanızı sağlıyor.

Siyah veya mercan tonları gibi çarpıcı renklerin her zaman şekilli ve bakımlı görünmesi problemi yanında küllü renklerde saçınızı toplayıp çıkmanız bile oldukça hoş görüntüler oluşturmanız için yeterli. Ayrıca 2020 senesinde doğallık ciddi manada odak noktası olduğu için küllü renkler sizi trend içerisinde tutmakta da etkili olacak. Özellikle kumral ten rengine sahip kişiler için küllü kahve tonları çok etkileyici sonuçlar meydana getirecek.

VAZGEÇİLMEZ BALYAJLAR

Senelerin vazgeçilmezleri nelerdir? Diye sorsak söyleyeceğiniz ilk üç şeyden biri balajlar olacaktır. Fakat genellikle sarı tonlarındaki balyajlar bilinmektedir. Saç renkleri içerisinde eski tarzlarda küçük değişiklikler meydana getirildiğini görmekteyiz bunun en belirgin örneklerinden biri de balyajın trend olması ama sarı tonları ile değil. Bu sezon kızıl ve bakır balyajlar trend.

Hemen tüm ten renkleri ile de uyum sağlayan kızıl, bakır balyajlar ağır makyajları seven ve sık kullananlar için de harika bir tamamlayıcı olacak. Ortalama saç boyları ile uzun saçlar için kullanımını uygun bulduğumuz kızıl, bakır balyajlar kısa saçlarda da doğru biçimde uygulanırsa harika sonuçlar verebilir. Ama belirtmekte fayda vardır ki kısa saçlar için bu rengin kullanımı biraz zorlayıcı olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.