Sabah 5 Diyeti Nasıl Yapılır?

03.05.2022
473
Sabah 5 Diyeti Nasıl Yapılır?

Sabah 5 diyeti nasıl yapılır sorusu vücudumuzun çalışma saatleri ile bağlantılıdır. Vücudumuzun çalışma saatleri hakkında yeterince bilgimiz olmayabilir. Mesela sindirim sistemimiz bazı saatler diğerlerinden daha yoğun çalışır. İşte bu saatlerde toksin atıcı ve arındırıcı bir şekilde beslenirsek hem zararlı bakteri ve organizmaların vücudumuzdan atılmasını sağlar hem de zayıflama sürecimizi hızlandırırız.

Sabah 5 Diyeti Nasıl Yapılır?

Uyku vücudumuzun dinlenmesi için en önemli şeylerden birisidir. Bu süreçte de sağlık işlevlerimiz ve de organlarımız çalışmaya devam eder.

Midemiz, böbrek ve bağırsaklarımız biz uyurken de çalışır. Uykunun son saatlerinde ise vücudumuzun çalışma hızı daha da artar. Çünkü vücut bu son saatlerde çok daha hızlı bir şekilde toksin atmaya ve terlemeye başlar. Ödem atma hızı da bu saatlerde artar. Sindirim sistemimiz ve terleme sayesinde vücudumuzda bir işe yaramayan organizmaları atma hızımız saat beş ve sekiz arasında artar. İşte buna dayanarak oluşturulan sabah beş diyeti pek çok kişinin kilo vermesine yardımı olabilir.

Sabah Beşte Uyanıp Metabolizma Hızlandırmak

Sabah 5 diyeti nasıl yapılır sorusu metabolizmanızı hızlandırmakla bağlantılıdır. Eğer düzenli uyur ve uyku saatimizin on biri geçmemesine özen göstererek her sabah beşte kalkıp toksin ve ödem atamamıza yardımcı olan bazı takviyeler alırsanız ve de tekrar bir kaç saat uyursanız, kısa bir süre içerisinde zayıflamamız mümkün.

Bu diyet için bazı sıvı karışımlar hazırlanıyor ve bunları gece yatarken başucunuza koymanız gerekiyor. Beşte kalkınca bunları içip geri yatabilirsiniz. İşte sabah beşte içmeniz gereken karışımların bir listesi şu şekildedir.

Sabah Beş Diyeti İlk Gün Karışımı

Yarım çay bardağı suya bir limonun yarısını sıkın. Ayrıca sıktığınız limonun kabuğunu da rendeleyip suya karıştırın. Bu karışımı sabah beşte için. Ardından hemen uyuyabilirsiniz.

Sabah 5 Diyeti bİkinci Gün Karışımı

Yarım su bardağı soğuk su hazırlayın ve içerisine yarım su bardağı kadar yoğurt suyu ekleyin. Toplam bir bardak olacak karışımı dilerseniz biraz çırpıp ayran gibi saat beşte içebilirsiniz. İçtikten sonra hemen uyumak daha iyi olacaktır.

Sabah 5 Diyeti Üçüncü Gün Karışımı

Gece uyumadan öne bir tane salatalığı katı meyve sıkacağından geçirin ve suyunu bir su bardağı suyun içerisine karıştırın. Karıştıracağınız su ılık olmalı. Sabah beşte bu karışımı içip ardından tekrar su içebilirsiniz. İçtikten sonra da hemen uyuyun.

Sabah 5 Diyeti Dördüncü Gün Karışımı

Dördüncü gün herhangi bir karışım içmenize gerek yoktur. Ancak yine de saat beşte kalkıp bir bardak su içebilirsiniz.

Sabah 5 Diyeti Beşinci Gün Karışımı

Gece uyumadan önce on dal maydanozu bir bardak suya atıp kaynatın. Bu karışım geceden sabah beşe kadar iyice dinlensin. Sabah beşe uyandığınızda bu karışımı içip geri uyuyabilirsiniz.

Altıncı ve yedinci günler ise su ve limon karışımıyla devam edebilirsiniz. Bu diyette önemli olan konulardan birisi karışımları tam saatinde içip içtikten sonra tekrar uyumaktır. İçtikten sonra sekize kadar uyursanız karışım daha etkili olacaktır. Diyet süresince saat 11 ya da 12’de uyuyup, beşte karışımı içip sekizde uyanırsanız daha hızlı kilo verebilirsiniz. Gün içerisinde de daha çok sıvı almanız iyi olur.

Sabah 5 Diyeti Diyette Neler Yemelisiniz?

Sabah 5 diyeti nasıl yapılır diyetinin beşte içeceğiniz içecek dışında da bazı kuralları vardır. Sabah beş diyetini yaparken dışarıdan beslenmemeye ve özellikle fast fooddan uzak durmaya çalışın. Yeterli miktarda protein almaya ve bunu sabah ve öğle saatlerinde almaya çalışın. Akşam yemeklerini hafif sebze yemekleri ile geçirin.

Karbonhidrat alımını azaltıp tam tahıllı ekmek tüketin ve ekmekler de günde üç ya da dört ince dilimi geçmese iyi olur. Diyelim ki yoğurt suyu içmeniz gereken günde evde yoğurt suyunuz kalmamış olsun, onun yerine peynir suyu içebilirsiniz. Maydanoz ya da limon bulunmazsa da yine mutlaka saat beşte kalkıp elma sirkeli karışımlı bir su içebilirsiniz.

Diyeti uygularken şekersiz çay ve kahve içebilirsiniz. Ama gazlı ve şekerli herhangi bir şey içmeyin. Zaten şekerli ve gazlı içecekleri hayatınızdan tamamen çıkarmanız en iyisidir. Herhangi bir rahatsızlığınız varsa da doktora danışıp bu diyeti uygulayabilirsiniz.

Sabah 5 Diyeti Sihirli Saatler

Saat beş ve sekiz arasına metabolizmamızın hızlandığı sihirli saatler diyebiliriz. Bu saatler tam beşte başlar ve sekizde biter. Bu yüzden hangi karışımı içecekseniz için beşte içmeniz ve bu saatte kalkarak bir toksin atmanıza yardımcı olacak bir şeyler içmeniz çok önemli. İçtikten sonra en az iki saat kadar uyumanız da çok önemli. Buna dikkat ederek sağlıklı beslenme devam ederseniz sadece bir hafta sonra göbek ve basen bölgenizden kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.