Soğan Çorbası Faydaları?

18.04.2022
9.871
Soğan Çorbası Faydaları?

Soğan Çorbası Faydaları? Uzun diyet listelerinden ve karmaşık diyet programlarından sıkıldıysanız o zaman soğan çorbası diyeti tam size göre, Farnsızlarında kendine özgü yapmış oldukları ve çokca tükettikleri soğan çorbası Önemli ölçüde yağ yakımına olanak sağlayan ve çok kısa sürelerde zayıflamak isteyenlerin tercihi olan soğan çorbası diyeti hakkında çok az şey biliyoruz aslında. Bu yazımızda sağlıklı bir şekilde soğan çorbası diyeti ile nasıl zayıflanır.Soğan çorbası tarifi nasıl hazırlanır  faydaları ve uygulama şeklinden kısaca bahsedelim.

Diyet yapan kişilerin diyet listelerinde oldukça aşina oldukları bir sebze olan soğan, zayıflamak isteyenler için çok etkili bir diyet ürünüdür. Soğan çorbasının nasıl yapılacağına geçmeden önce, soğan çorbası diyetinin vücudumuzdaki muhtemel etkileri hakkında bilgiler vermek daha uygun olacaktır.

Yazının devamında tarifini vereceğimiz soğan çorbası, çok hızlı olarak yağ yakımı sağladığı için, uzun süreli kullanımdan kaçınmamız gerekiyor.Çünkü kısa sürede ani olarak kilo kaybı yaşamak vücut yapımıza da bağlı olarak bitkinlik, halsizlik ve baş ağrısı yapabilir. Soğan çorbasının zayıflamada bu kadar etkili olmasının asıl sebebi, kasları çalıştırması ve çok iyi bir idrar söktürücü etkisi olmasından kaynaklanıyor.

Soğan Çorbası Faydaları

  • Soğan çorbasının ödem söktürücü etkisi vardır.
  • Doğal bir idrar söktürücüdür.
  • Vücutta herhangi bir nedenden dolayı meydana gelen iltihaplanmayı önlemeye ve gidermeye yardım eder.
  • Vücut yüzeyinde ve iç mantar oluşumu üzerinde tedavi edici etkisi vardır doğal bir Antiseptik tir.
  • Akciğerlere iyi gelir solunum yollarına faydalıdır.
  • Damar hastalıklarına iyi gelir kalp dostudur.

Soğan Çorbası Diyeti İle Kaç Kilo Verilir?

Birazda soğan çorbası diyetinin etkisinden bahsedecek olursak eğer soğan çorbası diyeti yapanlar için 3 günde 3 kilo vermek hayal değil. Kısa süreli uygulanması önerilen bu diyette, çok az kalori aldıktan sonra idare edeceğimiz 3 günün ardından yaklaşık 1900 kaloriden fazlasını tüketmeyeceğiz. Basit bir hesaplama yaparsak eğer, günlük olarak hesapladığımızda yaklaşık 600 kalori bizim günlük alacağımız kalori miktarı olacak.

Soğan Çorbasının Gerekli Malzemeleri

6 tane çok küçük olmayan kuru soğan, yarımşar kiloluk içinde bulunduğunuz aylara ait mevsim sebzesinden ve 250 gram yağsız et suyu bu mucize çorbayı yapmak için gerekli malzemelerimiz olacak. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kesinlikle çorbaya hiçbir yağ türünden madde eklemiyoruz. Ancak tat katması amacıyla limon, sirke ya da baharat çeşitlerinden kullanmanızda sakınca yoktur.

Soğan Çorbası Diyeti Nasıl Uygulanır?

Soğan çorbasını kahvaltı haricinde diğer öğünler için kullanacağınızı hatırlattıktan sonra, örnek bir 3 günlük diyet programı için önerim şu şekilde olacak.

2. ve 3. Günlerin kahvaltılarında 2 kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız peynir ve şekersiz çay tüketiyoruz. Öğlen ve akşam yemeklerinde ise, hazırladığımız soğan çorbasına ek olarak istenildiği kadar meyve tüketebilirsiniz

Soğan Çorbasını Tüketirken Dikkat Edilmesi Gerekilen Noktalar

  • Diyet boyunca bitkisel yağlardan kaçının veya tamimiyle kesin.
  • Mümkün mertebe şekerli içecek ve yiyeceklerden uzak durmaya çalışın.
  • Yemeklerinizde tuz kullanımına dikkat edin aşırı tuz tüketmeyin.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.