Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

09.02.2019
1.609
Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri

Günümüzde erkek, kadın, yaşlı, genç demeden hepimizin büyük bir problemi fazla kilolar. Yeni dünyada popülerleşen beslenme şekilleri, gelişen teknoloji ile azalan hareketlerimiz hepimizi kilo almaya itiyor. Kilolar ila mücadele etmek birçok için zor olabiliyor. Çeşitli tıbbi yolları deneyen sayısız insanın yanında kendi yöntemleri, diyetler ve spor ile kilo vermeye çalışanlar da var. Elbette ki güçlü bir irade ile tıbbi bir müdahaleye gerek kalmadan kilo vermeniz mümkün.

Özellikle kilonun genel yaşam standartlarını ciddi oranda düşürdüğünü düşünürsek herkesin bu yolda belli adımlar atması gerektiği kanaatindeyiz. Kişilerin sadece vücut sağlığı değil psikolojik olarak sağlıklarını bozduğu bilinen bir gerçek kilonun. Düşük özgüven, kendini yetersiz ve çirkin hissetme gibi sorunlara sebep olan kilo ile daha başarılı mücadele verebilmek için sizlere derin bir araştırma yapıp bu yazıyı hazırladık.

Zayıflama yolları herkes için farklı bir süreç içerebilir içerisinde. Gerek sahip olduğunuz kilonun bölgesel ya da tüm vücudu içine alması gerek uzun süreden beri vücutta mevcut olan bir kilonun olması ya da henüz yeni bir kilo almış olma durumu gibi her çeşitli seçenekte zayıflama yolları değişiyor. Sizler için tüm bu yolları sırasıyla inceleyip sunacağız. Size kalan kendinizi iyi tanımak ve gitmeniz gereken yolu doğru belirlemek. Hadi başlayalım.

Zayıflama Yöntemleri Nelerdir

Fazla kilolarınızdan şikayet ediyorsanız zayıflamak için tercih edebileceğiniz iki ana yol var. Bunlardan biri tıbbi müdahaleye başvurma diğeri doğal zayıflama yöntemleri içerisinden seçimde bulunma. Tıbbi müdahaleye başvurmak derken kast edilen mide küçültme ameliyatı, ya da bölgesel liposuction gibi yöntemlerle doktor müdahalesi ile kilolardan kurtulmaktır. Tıbbi müdahaleler her fazla kilo şikayeti ile başvuran kişide uygulamaya uygun yöntemler değillerdir. Doktor kontrolü ve onayının ardından gerçekten bu yola ihtiyacı olan insanlar için uygulanır. Liposuction ise oldukça yaygın bir estetik müdahaledir. Vücuttaki yağların tıbbi müdahale ile vücuttan alınması operasyonunun adıdır.

Bu operasyon sürekli bir zayıflık sağlamaz, eğer aynı şekilde beslenmeye ve hareketsiz kalmaya devam ederseniz alınan yağların yerine yenileri  gelir. Mide ameliyatlarında da durum aynıdır. Ameliyat ardından daha sağlıklı ve düzenli bir beslenme prensibi edinmeniz gerekir. Bu tıbbi müdahale içerikli zayıflama yolları yanında doğal zayıflama yöntemleri de mevcuttur. Bu içerikten bir yol seçecek kişilerde yine alanında uzman beslenme ve diyetetik bilgisine sahip kişilerle iletişime geçip destek alabilirler. Bu kişiler ile yapılan görüşmeler ardında kişi vücut ve alışkanlıklarına uygun beslenme listeleri hazırlanır ve kişiye düşen bu listelere riayet etmek olur. ardından yine kişinin günlük hareketlerini artırması önerilir.

Bunun için kendizde spor ve egzersiz yürüyüşler düzenleyebilir. Bunun yanında isterse bir fitness merkezinden destek alabilir. Son zamanlarda zayıflama çaylar gibi ürünler de piyasada kişilere satışa sunulmuş durumda. Özenle belirtmek isteriz ki bir ilaç ya da çay ile kilo veremezsiniz bu size sadece destek olabilir. Yine böyle bir destek alırken de seçtiğiniz ürünü iyi araştırmalı güvenmeli ve öyle kullanmaya başlamalısınız. Hatta bu konuda doktorunuza danışmanız da sağlığınız için daha güvenli bir adım atmanız adına önemlidir.

Doğal Zayıflama Yöntemleri

Özellikle her insan için uygun bir yol olmadığı için tıbbi müdahale ile zayıflama yollarını bir kenara bırakıp size doğal zayıflama yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi vermeyi doğru bulduk. Kendi kendinize güçlü bir irade ile kısa sürelerde kilo verme yolculuğunda etkileyici sonuçlar görmeniz mümkün. Bir çok insanın kilo verme serüveninde sabırsız olduğu tespit edilmiştir. Burada insanlar araştırmalarını hızlı zayıflama yolları üzerine yapmaya başlıyorlar. Merak edenler için cevaplayalım hızlı zayıflama yolları yok mudur? Elbette var. peki bunun size faydalar ve zararları hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz?

Özellikle hızlı şekilde verilen kilolar vücuttan atılmasını istediğimiz yağlar değilde vücut için gerekli kas yapıları eritebilmekte. Bu da sağlığınız için ciddi bir tehdit oluşturabilmekte. Bunun yanından bir diğer sakınca hızlı şekilde verilen kiloların vücut alışkanlıklarını olumsuz etkilemesi sonucu aynı hızla daha fazla kilonun alınması riskini ortaya çıkarması. Bu sebeple hızlı zayıflama yolları genel olarak kişilere önerilmemekte. Burada her şeyin sadece rakamsal kilo kaybından daha fazlası olduğunu anlamakla değiştiğini düşünüyoruz. Siz kilo verirken daha sağlıklı da olmalısınız ve hızlı zayıflama yolları bu konuda riskli olabilmekte.

Doğal zayıflama yöntemleri için size güzel bir yöntem sunacağız. Burada elinize bir kağıt, kalem almanız gerekecektir. Öncelikle bir gün içerisinde yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi saatleri ve miktarları ile bu kağıda yazınız. Yani bir gün boyunca beslenme serüveninizi kendiniz kağıda dökünüz. Bu beslenme alışkanlığı ile sahip olduğunuz kiloyu ve boyu da tespit ediniz. Olmanız gereken kilo ve hedeflediğiniz kilonun da ne olduğunu tespit ettikten sonra ikinci yeni bir kağıt alıp elinize yeni bir beslenme listesi hazırlayınız.

İlk olarak yediğiniz zararlı ve yüksek kalorili ürünlerin sayısını minimuma indirerek başlayın işe. Şeker çikolata gibi alışkanlıklarınızı kuru meyveler ve kuru yemişler ile değiştirin. Ardından sabah öğle akşam ve ara öğünlerdeki porsiyonlarınızı küçültün. Asitli içecekleri hayatınızdan çıkartın. Yemek hazırlarken yağ kullanımınızı oranlayın. Tüm bu ayrıntılar ile düzenlenmiş yeni kağıttaki liste size kilo verdirecek olan yeni beslenme alışkanlığınızın ta kendisi olacak.

Bölgesel Zayıflama Yolları Nelerdir?

Yukarıda verdiğimiz doğal zayıflama yöntemleri size kendi beslenme listenizi hazırlama ve uygulama imkanı sunan bir diyet tekniği aslında. Sizi en iyi tanıyan kişi kendiniz olduğu için gerçekten kendisine dürüst davranan her insan bu teknik ile kilo verebilecektir. Ama bir diğer çok düşünülen ve araştırılan mesele bölgesel zayıflamalar üzerine oluyor. Kişilerin uzun zamanlarda vücutlarında oturmuş bölgesel kiloları olabiliyor. Bu konuda liposuction oldukça sık başvurulan bir yol ama herkes için uygun olmayabiliyor. Bu durumda diyetler de zaman zaman yeterli olmayabiliyor.

Bu sebeple sizlere bölgesel zayıflama yolları üzerine deneyebileceğiniz farklı bir teknik sunacağız. Bu teknik içinde hem beslenme alışkanlığının değiştirilmesi bulunuyor hem de günlük hareket rutinimize belli eklemeler yapılıyor. İster internet ile ister görüşeceğiniz bir profesyonel kişi ile kilo problemi yaşadığınız bölgelerin zayıflamasına yardımcı egzersiz hareketlerini öğrenip her gün düzenli uygulamanız bölgesel zayıflama yolları için altın kural. Bölgesel kilolardan sadece diyet ile kurtulmak güç olduğu için egzersizlere ağırlık vermek gerekmekte.

Evde Zayıflama Yolları Nelerdir?

Birçok insan yoğun hayat koşulları sebebiyle dışarıdan bir destek alamayabiliyor kilo vermek için. Bu sebeple insanların en çok merak ettikleri arasında yer alıyor evde zayıflama yolları da. Yazı boyunca bahsettiğimiz bir çok yöntem sizi dışarıdan bağımsız bir şekilde kilo vermeye göre yönlendirdiği için aslında bahsettiğimiz teknikleri evde zayıflama yolları içerisinde saymamızda bir sakınca yok. Hatta evde kendinize yemek hazırlamanız sizin için süreçte daha aktif olmanız adına güzel bir imkan. Bunun yanında özellikle yalnız daha rahat olan insanlar için evde spor yapmak da yine kilo verme sürecinde konforu da sunmakta.

Evde zayıflama yolları gerek özgüven problemleri ile savaşan insanların yalnız olma istekleri gerek imkanları el vermeyen insanların da bunları başarmasının mümkün olduğunu göstermesi adına önemli. Sizin için de böyle durumlar mevcutsa yukarıda bahsettiğimiz doğal zayıflama yöntemleri ve bölgesel zayıflama yolları tamamıyla evde uygulamaya uygun teknikler barındırır.

Kilo vermek her geçen gün sayısı artan büyük bir kitlenin problemi olmuş durumda. Bu sebeple üzerine çok fazla araştırma yapılmakta. Bu derece fazla bilgi içerisinde insanlar zaman zaman ne yapmaları hangi yolu izlemeleri gerektiği üzerine kararsızlık yaşayabiliyorlar. Burada en önemli nokta kendinizi iyi tanımanızdan geçer. Neye ihtiyacınız olduğunu bilirseniz kendiniz için doğru olan yolu tespit etmeniz de bir o kadar kolay olur. Bu süreçte güçlü bir irade de oldukça önemlidir. Kendinize inanır ve sabırlı olursanız başaramayacağınız hiçbir şey yok unutmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.