Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

02.11.2020
2.700
Göbek Eritme Yöntemleri Nelerdir?

Göbek Eritme Hareketleri

Karın bölgemiz kılcal damarların çok fazla bulunduğu bir bölgedir. Buna bağlı olarak kan akışının çok az olduğu bölgedir kırılgan olmayan kas kütlesi ile kaplıdır kasların az olması bu bölgenin yağ yakımını bir o kadar zorlaştırmaktadır. Yediğimiz yiyecekler genellikle vücudumuza fazla geldiğinde bunu stok yapma gereği duyar bunu en minimize etmek için yağa çevirir ayrıca kimi yiyecekler karaciğer bölgesinde yağlanmaya neden olduğunu unutmamamız gerekir. Yağlı göbek bölgesini eritmenin en sağlıklı yollarından bir tanesi göbek eritme hareketleridir.

 

Herkesin hayali olan baklavalı bir göbek hayallerimiz ’de kalmasın. Bu hedefinize ulaşmak için spor salonlarına yazılıp, günlerce düzenli olarak spor yapmanıza gerek olmadığını söyleyelim, sadece günde 15-20 dakika ayırmanız  olun yeterli olacaktır.

 

En belirgin ve göze çarpan bir diğer bölge ise göbek bölgesidir, biz hareket ettiğimizde,vücudumuzda bizimle birlikte en az hareket eden bölge, göbek ve karın bölgesidir, karın bölgemizi çalıştırmanın çeşitli yolları vardır, Günlük yaşamımızı etkileyen bizi rahatsız eden,sağlığımız açısından iyi olmayan,bu görüntüden kurtulabiliriz. Sadece biraz hareket.

Göbek Bölgesini Eritmek İçin?

Gözümüzde çok büyüttüğümüz erimez diye günde defalarca, yerinde duruyor mu? edasıyla kontrol ettiğimiz göbeğimizden bahsediyorum. Karın bölgesinde bulunan yağ tabakası vücudumuzun diğer bölgelerinde olan yağlardan yapısal olarak farklıdır daha esnek ve daha kolay erime potansiyeli vardır belirttiğimiz gibi yağ tabakasının kalma sebebi hareketsiz bir bölge olduğundandır şimdi dilerseniz uygulamaya geçelim.

Göbek Eritme Yolları Ve Hareketleri

1.Hareket İlk Hareketimiz sırt üstü yere uzanıp elleri göğüs üzerinde birleştirip ayaklar yere paralel ters V şeklini veriyoruz mekik çekmeyi hepimiz biliyoruz tam mekik değil yarım mekik çekiyoruz. Bu hareket göbek yağları eritme hareketlerinden etkili bir harekettir.

2.Hareket Ters Crunch hareketi çok bilinen ve uygulanan bu harekette ise sırt üstü uzandıktan sonra 1. hareketten farkı üst sırt bölgesini hareket ettirmeden ayaklarımızı düz bir şekilde tutup bel bölgesini hafif kırarak kendimize doğru dizlerimizi bükmeden çekiyoruz en az 20 tekrar yapıyoruz.

3.Hareket destek alarak crunch hareketi: bu hareketin bir diğer adı destekli mekik hareketidir sırt üstü yere uzandıktan sonra ayaklarınızı herhangi bir desteğin üzerine koyun sandalye tabure veya orta sehpa ense kısmında iki elinizi birleştirip sağa ve sola çapraz hareketler ile karnınıza doğru kendinizi çekip bırakın. Bu hareketi sırası ile sağ ve sol olarak tekrar edin karın bölgenizin çekildiğini ve kasıldığını hissediyorsanız hareketi doğru yapıyorsunuz demektir hareketi ilk hafta 25-30 tekar yapın ilk haftadan sonra sayıyı arttırabilirsiniz.

4.Hareket: Saymış olduğumuz hareketlerin sonuncusu düz  mekik hareketi

Düz mekik hareketi drek olarak karın bölgenizi çalıştırır diğer hareketlere oranla daha yorucu olan mekik sayısını günlük 10 tekrar yaparak başlamanız egzersizinize hız ve ivme kazandıracağından emin olabilir siniz

Göbek Eritme Diyeti

Göbek eritmek için diyet Egzersizlerimizi yapmakla her şey bitmiş değil sonuç itibari ile eritmeye çalıştığımız göbeğimiz. Tükettiğimiz yiyeceklerin sonucu yapmış olduğumuz hareketlere ek olarak yediklerimize dikkat edersek bu süreci hem hızlandırmış oluruz hem’de daha sağlıklı bir bedene kavuşmuş oluruz bunlara dikkat ettiğmiz taktirde 4 ila 5 haftaya kadar gözle görülür ve sizi mutlu edecek bir tablo ile karşılaşmanız kaçınılmaz.

Egzersiz Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Öncelikle sizi kimsenin rahatsız edemeyeceği bir saat belirleyin ve mümkünse her gün o saatte yapmaya çalışın.
 • Kesinlikle bir gün dahi olsa ara vermeyin.
 • Sağlığınız ve fiziğiniz için ne denli önemli olduğunu kendinize hatırlatın.
 • Günlük öğünlerinizi aksatmayın .
 • Çok abartmamak kaydıyla , belirli aralıklarla meyve tüketin.
 • Yeşil meyvelere ağırlık verin
 • Egzersize yemekten en az 2 saat sonra başlayın
 • Acıkmadan yemek yiyin
 • Su tüketimini ihmal etmeyin, Su tüketimi yakmış olduğunuz yağların daha kolaylıkla vücuttan atılmasını sağlamaktadır, ve vucutta’ki ödem oluşumunu engellemektedir.
 • Sabahları 1 bardak kendi yapmış olduğunuz limon suyundan için.
 • Şeker kilo aldırdığı gibi kanser hücrelerini besleyen, ürünler arasındadır, şekeri hayatınızdan mümkünse çıkarın, veya en minimum seviyeye indirin.
 • Tuz kullanmamaya özem gösterin, yeteri kadardan biraz aşağı çekebilirsiniz
 • Unlu mamuller ve hamur işi yemekleri azaltın.
 • Beyaz Ekmek kullanmayın , içerisinde bol miktarda katkı maddeleri ve şeker oranı yüksek bir besindir.
 • Menünüzü Küçültün,

Tatlıyı çok sevirsanız, ve onsuz yapamıyorsanız mümkün olduğu kadar bu ihtiyacınızı meyvelerden karşılamaya bakın, meyve seçiminde lifli olan türlerinden tüketin. Pirinç pilavı yerine bulgur pilavı tercih edin sindirilmesi en kolay ve en çok göbek bölgemize saldıran gıdalardan biri pirinç pilavı olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın. Yeşil çay tüketimini egsersiziniz boyunca listenize elemeyi unutmayın, yeşil çay içerisinde doğal yağ yakımını tetikleyen enzimler bulundurur günde en az 3 fincan yeşil çay içmeyi ihmal etmeyin isteğe göre arttırabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.