Redoxon Nedir? Nasıl Kullanılır?

27.04.2022
1.592
Redoxon Nedir? Nasıl Kullanılır?

Redoxon zinc nedir? Redoxon  faydaları nelerdir? Nasıl Kullanılır? Readoxon  özellikle kış ayları için hazırlanmış vücudun bağışık sistemini güçlendirmek için kış aylarındaki gribal soğuk algınlığı gibi hastalıklara vücudun bağışıklık kazanması için viral  hastalıklara etken C vitamini ve çinko takviyeli bir üründür. Redoxon Suda eriyen C vitamini türündendir hap olarak kullanabileceğiniz gibi suda çözünen C vitamin tabletidir.

Redoxon Faydaları Nelerdir?

Günlük yaşamımızda her ne kadar vitamin alımına dikkat etsek de yapmış olduğumuz yemek seçimleri vücut bağışık lığımızı güçlendirmekte bazen eksik kalmaktadır, bunu takip etmek çok zor olduğundan özetle kış aylarında vücudumuzun ihtiyacı olan C vitamini yeterli oranda karşılamakta güçlük çekmekteyiz, C vitamininin eksik oluşu bazı hastalıklara kapı aralamaktadır bundan dolayı redoxon  gibi vitamin takviyeli ürünler kullanmamız bazen zorunluluk kazanmaktadır.

C Vitamininin Vücudumuza Faydaları Nelerdir?

Bütün vitaminlerin vücudumuz için hayati önem arz etmektedir, hepsinin vücudumuzun farklı organlarına ve farklı bölgelerine bağışıklık kazandırıp, hastalıklara karşı korumaktadır protein her ne kadar diş  ve kemik sağlığı açısından önemli olsa da C vitamini olmadığı sürece tam başarı sağlanması mümkün değildir, C vitamini özellikle vücudumuzun ağız ve diş sağlığı için önemli bir vitamindir, diş etlerinin sağlığı C vitamininin yeterli oranda sağlanması ile mümkündür, Diş eti çekilmesinin en önemli sebebi C vitamini eksikliğinden ile gelmektedir.

C vitamininin bir başka önemli etkisi’de kış aylarında ortaya çıkmaktadır soğuk algınlığı gibi kış aylarında ki hastalıklara karşı tam bir kalkan görevi görmektedir, ayrıca C vitaminin faydalarından  bir diğeri mide içerisindeki mikropları öldürerek mide sağlığımızı korumaya  yardımcı olmasıdır, kronik mide hastalıkları bulunan ülser gibi, midede yara oluşumuna sebep veren  hastalıklar ve bu yaralara bağlı olarak bakteri üremesine neden olan hastalıkların  tedavisinde C vitamini önemli rol oynamaktadır,

Güzel ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan vitaminlerden bir tanesi de C vitaminidir, cildinizin parlak ve canlı kalabilmesi için C vitamini kullanımına önem vermeniz gerekmektedir.  Ciltte oluşan çatlaklara cilt  dökülmelerine, karşı düzenli olarak C vitamini kullanmak gerekir.

İleri yaşlarda göz bozukluklarının önemli nedenlerinden bir tanesi de C vitamini eksikliğinden kaynaklanmaktadır göz sağlığının korunmasını istiyorsanız C vitamini içeren yiyeceklerden tüketmelisiniz Redoxon ekşi bir tat bırakıyor olsada sağlığımız için evimizde yerini alması gereken bir takviye vitamin hapıdır.

Redoxon Hamilelikte Kullanılır mı?

Hamilelikte Vücudun Bir çok fonksiyonu değişmektedir , hamileliğin ilk aylarında vücut çok aşırı bir enerji sarf etmese de bu ihtiyaç ilerleyen aylarda ,çoğalarak ilerlemektedir, yeterli beslenemediğimizi zamanlarda , metabolizma zayıflayıp hastalıklara daha kolay yakalanma, riski ile karşı karşıya gelmektedir, hamilelikte Redexon kullanımı diğer hamilelik döneminde kullanılan vitamin haplarına benzerlik gösterse de, doktora danışılmadan kullanılmamalıdır, Çünkü hamilelik her kadında farklı şekilde seyredebildiği gibi, özel durumlar söz konusu olmaktadır.

Redexon Kids Nedir?

Redeoxon Kids 04 ile 10 yaş arası çocuklar için hazırlanmış eğlenceli ve tatlı sakız tarzında çiğnenebilir formdur, 4 yaş altı çocukların  Kullanılması tavsiye edilmemektedir. Gelişme çağındaki çocukların C vitamini D vitamini çinko önemli vitaminler arasında sayılmaktadır, çocukların bağışıklık sistemi yetişkinlere oranla daha zayıf olduğundan hastalıklara yakalanma oranları daha yüksektir düzenli aralıklarla kullanacağınız.

Redoxon  Kids çocuğunuzun daha az hastalanıp doktora daha az gitmesi demektir, kış aylarında okula giden çocukların değişik hava şartlarında etkilenerek hastalanmaları daha kolay olmaktadır vitamin takviyeli ürünlerle veya D vitamini C vitamini ve Çinko içeren besinleri  çocuklarımızın yemek menüsüne  eklememiz Faydalı olacaktır.

Redoxon Kaç Yaşlarında Kullanılmalı?

Redoxon vitamin takviyesi olduğu için yukarıda da bahsettiğimiz gibi sıfır 4 yaş altı çocuklarda Kullanılması tavsiye edilmemektedir 04 ve 10 yaş arası çocuklar için redoxon kids  güzel bir seçim olacaktır.

Yetişkinler için ise tabletler mevcuttur kış aylarında veya farklı mevsimlerde C vitamini problemi yaşıyorsanız kullanabilirsiniz.

Redoxon Eczane Fiyatları 

Redoxon 20 Tablet: 21 TL

Redoxon 20 Tablet :26 TL

Redoxon Kids 25 Tablet:26,90 TL

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.