Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar?

11.12.2022
1.483
Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar?
Arap Kızı Kremi Nelere İyi Gelir

Kadınlar için bembeyaz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak son derece önemlidir. Kadınlarda yaşanan beyaz cilt tutkusu sadece günümüzde değil, çok uzun yıllar önce de değişmeyen bir durumdu. Porselen gibi kusursuz bir cilde sahip olmak isteyen kadınlar uzun yıllar önce bir krem keşif etmiştir. Bu krem ise cildi beyazlatarak daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamıştır.

Bilhassa orta doğu ülkelerinde kadınların sıklıkla kullandığı Arap kızı kremi şimdilerde ülkemizde de gün yüzüne çıkmış ve pek çok kadın bu kremi kullanmaya başlamıştır. Günlük yaşamda kullanılan bu krem sayesinde bayanlar kusursuz bir cilt rengine ve cilt tonuna kavuşmayı başarmıştır. Ülkemizde sadece sıradan bayanlar değil, pek çok ünlü mankenler ve şarkıcılar da Arap kızı kremini kullanmışlardır.  Sizler için bu yazımızda Arap kızı kremi nedir? Ne işe yarar? Ve nasıl kullanılır? Gibi soruların cevabını vereceğiz. Siz de yazımızı sonuna kadar okuyarak, bu mucizevi kremden faydalanabilirsiniz.

Arap Kızı Kremi Nedir?

Arap kızı kremi, içeriği sır gibi saklanan bir üründür. İçeriği hakkında hiçbir bilgi verilmemiştir. Cilt üzerindeki koyu bölgelerin rengini açarak daha beyaz bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Cilt lekeleri üzerinde etkili olduğu kadar, diğer tüm cilt problemleri ile de savaşıp daha ipeksi bir cilt yapısına kavuşmanıza yardımcı olur. Kremde bulunan e ve a vitaminleri sayesinde cilt elastikiyet yeteneği kazanır bu sayede de daha genç ve daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, kremde glisero ile gliserin de mevcuttur bu içerikler ile cilt hiç olmadığı kadar hoş bir görünüme kavuşacaktır.

Arap kızı kremi cilt rengini açarken, bölgesel kararmaların da önüne geçer. Özellikle koltuk altı kararmaları, bikini bölgesi kararmaları ve dirsek kararmalarında güvenle kullanılabilecek bir üründür.

Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Arap kızı kremi kullanmak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulardan biri, Arap kızı kremi ne işe yarar? Faydaları nelerdir? Sorularıdır. Bu krem Osmanlı saray hanımlarının en çok kullandığı kişisel bakım ürünlerinden biridir. Bu krem sayesinde ciltteki tüm lekeler ve pürüzler kısa sürede kendini tedavi ederek kaybolur. Cilde peeling etkisi yaparak, ölü hücrelerin cilt üzerinden temizlenmesini sağlar ve cilt derisinin yenilenmesine yardımcı olur. Arap kızı kreminin faydaları ise;

 • Arap kızı kremi en başta ciltte çıkan ve yer etmiş iltihaplı sivilcelerde, aknelerde ve siyah noktalarda kullanılan harika bir üründür. Deri altına yer edinmiş tüm kiri ve yağı kusturarak cilt üzerinden atar.
 • Bu krem hamilelik döneminde oluşan cilt lekelerinin kaybolmasında kullanılır. Özellikle yanaklarda oluşan lekeler krem sayesinde hızlıca kaybolacaktır.
 • Tüm güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve diğer cilt lekelerini kısa zamanda yok eder.
 • Bu kremin en sevilen yanı ise çil lekelerini yok etmesidir. Cilt üzerinden hiçbir zaman kaybolmayacak sandığınız çil lekeleri bile bu krem sayesinde kaybolur.
 • Hormonlara bağlı ortaya çıkan tüm leke ve cilt sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Cilt renk tonunu açmak isteyen kişiler de bu kremi kullanabilir. Krem cilt tonunu açarak, daha beyaz bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.
 • Alkol başta olmak üzere sigara gibi zararlı alışkanlıklar sonucu ortaya çıkan cilt koyuluklarını giderir.
 • Arap kızı kremi kan damarlarının daha aktif olmasını sağlar. Bu sayede cildiniz daha genç ve daha estetik bir görünüme kavuşur.
 • Dizlerde, ayalarda ve diğer bölgesel kararmalarda da rahatlıkla kullanılabilir.

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Eğer bu kremi kullanmaya karar verdiyseniz mutlaka Arap kızı kremi nasıl kullanılır? Sorusunun yanıtını bilmeniz gerekir. Arap kızı kremi düzenli kullanım sonucunda etkisini gösterecektir. Yani kremi kullanmaya başladığınızda kesinlikle yarıda bırakmamanız gerekir. Burada önemli olan nokta bir ay boyunca her gün düzenli olarak kremi kullanmak olacaktır. Fakat bu krem herkeste aynı etkiyi göstermez. Cilt tipine ve cilt rengine göre farklı etkilere sahiptir. Yine krem iki farklı kutuda satılır. Biri pembe ambalajlı bir diğeri ise mavi ambalajlı kremdir. Her iki kremin kullanım şekli de aynıdır. Kullanım aşamaları ise;

 • İlk olarak kremi uygulayacağınız bölgenin iyice temizlenmiş olması gerekir. Cilt üzerinde kesinlikle kir, makyaj kalıntıları ve diğer etmenlerin olmaması şarttır. Bu nedenle kremi uygulamadan önce cildinizi iyice temizlemeniz gereklidir.
 • Cildi temizledikten sonra farklı bir krem ya da merhem kullanmadan sadece Arap kızı kremini kullanmanız gerekir. Aksi halde cilde tahrişe neden olabilir.
 • Kremi maske şeklinde uygulamanız işlemin diğer aşamasıdır.
 • Kremi uyguladıktan sonra hiçbir şekilde silme ya da yıkama işlemi yapmadan tüm gece yüzünüzde kalmasını sağlayın.
 • Sabah uyandığınızda cilt üzerinde kalan krem artıklarını yıkayabilirsiniz.
 • Eğer günde 3 kez bu kremi uygularsanız etkisini daha fazla görürsünüz.
 • Fakat günde 3 kez uygulama şansınız yoksa mutlaka gece yatmadan önce bu kremi sürmeniz gerekir.

Arap Kızı Krem Çeşitleri Nelerdir?

Arap kızı kremi iki çeşittir. Birincisi pembe kapaklı krem, bir diğeri ise mavi kapaklı kremdir. Pembe kapaklı krem daha çok açık tenli bayanlar için uygundur. Ve yine bölgesel kararmalarda kullanıma uygun bir kremdir. Bir diğeri ise mavi kapaklı Arap kızı kremidir. Bu krem de esmer ve buğday tenli bayanlarla için kullanıma uygundur. Ve daha çok yüz bölgesinde kullanılması tavsiye edilir. Her iki çeşit krem de oldukça etkilidir. Eğer sivilce ve siyah noktalar için kremi kullanmak isterseniz pembe kapaklı ürünü kullanabilirsiniz. Diğer cilt lekeleri için de mavi kapaklı kremi kullanmanız tavsiye edilir.

Arap Kızı Kreminin Zararları Nelerdir? Civa Var mı?

Arap kızı kremi her ne kadar faydalı olsa da içeriği açıklanmadığı için cilt üzerinde farklı sorunlara neden olabilir. Özellikle kremin içinde civa gibi zararlı maddeler de tespit edilmiştir. Bu nedenle kremi kullanmadan önce vücudunuzun bir bölümünde test etmeniz gereklidir. Eğer kızarıklık, kaşıntı ve farklı bir durum söz konusu ise kesinlikle kremi kullanmamanız tavsiye edilir. Arap kızı kreminin zararları ise;

 • Eğer kreme karşı hassas bir durum söz konusu ise ciltte kızarıklık görülebilir.
 • Mide ağrıları ve mide bulantısı,
 • Gözlerde görme bozuklukları,
 • Ürün hakkında bitkisel içerikler olduğu söylense de içeriği tam olarak bilinmediği için emziren anneler ve hamileler kullanmamalıdır.
 • Açık yara ve yanık üzerine kullanılmamalıdır. Aksi halde yarada daha fazla açılmalar ve ağrı gibi durumlar söz konusu olabilir.
 • Bu kremi çocuklarınıza ve bebeklerinize kesinlikle kullanmamanız gerekir.

Arap Kızı Kremi Yorumları

Arap kızı kremi çok uzun yıllardır kullanılan bir üründür. Dünya üzerinde pek çok kişi bu ürünü kullanıp memnun kaldığını belirtmiştir. Arap kızı kremi kullanıcı yorumlarına bakacak olursak;

 • Ben yüzümdeki çiller için ve diğer kahverengi lekeler için kullandım 2 hafta sonra etkisini gördüm çok güzel bir ürün.
 • Benim cildimde yanma ve tahrişe neden oldu, kesinlikle kullanmayın.
 • Arap kızı kremini eczanede gördüm hemen aldım harika bir ürün.

Arap Kızı Kremi Nereden Alınır?

Bu kremi web sitelerinden ve kozmetik ürünleri satan mağazalardan temin edebilirsiniz.

Arap Kızı Kremi Fiyatı Nedir?

Arap kızı kremi fiyatı, 7,49 liradan satışa sunulur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.