Covid 19 Septomları Nelerdir?

16.05.2022
1.033
Covid 19 Septomları Nelerdir?

Covid 19 Septomları Nelerdir? Uzmanlar son yapılan açıklamaları ile Çin de başlayıp dünyada ve ülkemizde bir çok ölüme neden olan yeni tip covid-19 virüsünün yeni semptomları olabileceği belirttiler.

Çin’in Wuhan kentindeki Huazhong Teknoloji ve Bilim Üniversitesi yaptıkları son araştırmalar neticesinde yeni semptomlara rastladıklarını belirttiler. En çok rastlanan belirtileri olan kuru öksürük ve yüksek ateş olarak bilinen en önemli belirtileri olduğunu biliyoruz. Yapılan son araştırmalar ise koronaviris iki farklı şekilde daha kendini gösterebildiğini tespit ettiler.

Bir çok hastada baş dönmesi ve şiddetli baş ağrısı olarak ilk belirtilerini veren korona virüsün Yapılan araştırmalarda 214 hasta üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre Baş dönmesi ve baş ağrısı ile tespit edilen hasta sayısı yüzde 36’lık bir orana tekabül ettiğini tespit ettiklerini belirttiler.

Araştırmayı yapan doktor Ling MAO Bazı hastalıklarda olduğu gibi tipik semptomlar yerine nörolojik belirtileri olabileceği gibi ayrıca MAO doktorları bu tip nörolojik rahatsızlığı olanlara da koronavirüs testi yapılabileceği konusunda uyardı.

Virüsler Nasıl Daha Kolay Yayılır

Bütün virüslerin ortak özelliği bağışıklık sistemi zayıf olan bireylere çok daha kolay bulaşabildiği gibi bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerin tedavi süresi uzamaktadır bu süreç içerisinde hasta bünyesinde daha fazla tahribata yol açabilmektedir. Bu gibi sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak adına ve  bu virüs ile karşılaştığımızda hastalığa daha kolay ve az bir zararla geçirmek için beslenme ve diyet uzmanı Sayın: Şengül Sangu TALAK daha güçlü bir bağışıklık sistemini elde etmek için gereken ve soframızda sürekli bulundurmamızı önerdiği virüslere karşı güçlü 9 Savaşçıyı bizler için sıraladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.