E-Devlet Bedava Maske Başvurusu Nasıl Yapılır

20.05.2022
1.209
E-Devlet Bedava Maske Başvurusu Nasıl Yapılır

E-Devlet Bedava Maske Başvurusu Nasıl Yapılır?Corono virüsün çok fazla yayılması ve toplum sağlığını riske atması sonucu devlet eliyle vatandaşlara 6 nisan 2020 tarihi itibariyle ücretsiz maske dağıtımı yapılmaya başlandı Maskeler üç katlı olup hijyenik kullanıma uygun sağlık bakanlığı onaylıdır. Peki ücretsiz maske dağıtımı başvurusu nasıl yapılır? Kimler alabilir?

Başvurular e-devlet üzerinden yapılmakta olup evden çıkma yasağı olanları kapsamamaktadır. Yani 20 yaş altı ve 60 yaş üstü vatandaşlarımız maske başvurusu yapamamaktalar. Bu yaş gurubunun dışında kalan kişiler ücretsiz maske başvurusunu e-devlet üzerinden TC kimlik numarası iletişim bilgilerini girerek başvuru yapabileceklerdir.

Ayrıca ailede bulunan maske siparişinden yararlanabilecek başka bireyler için aynı ekrandan başka bir aile bireyi ekleme kısmından kolaylıkla eklenebilmektedir. Kısaca koca hanımı için hanım kocası içinde e-devlet üzerinden tek sayfada başvuru yapabileceği gibi kriterlere uyan başka kendi yükümlülüğünde olan bireyler için de aynı ekrandan başvuru yapabilecektir.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Ücretsiz maske başvurusu için öncelikle e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmalısınız. Başvuru için lütfen bu adresi tıklayınız. Açılan ana sayfada maske dağıtımı linki karşınıza çıkmaktadır. NOT:( Mobil uygulamada göremezseniz lütfen bilgisayarınız ile giriş yapın) Linki tıklayıp formu dolduracağınız sayfaya yönlendiriliyorsuz. Bu sayfada Adınızı soyadınızı TC kimlik numaranızı girmeniz gerekiyor ardından sizden iletişim için adres bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Forumdaki gerekli bilgileri tamamladıktan sonra başvuru yap kısmını tıklıyorsunuz. İşlem gerçekleşmiş oluyor. Ücretsiz olarak kapınıza teslim ediliyor. Ayrıca kargo ücreti vs ödemiyorsunuz .

Kaç Adet Maske Geliyor?

Başvuru yaptıktan sonra haftalık en az tek seferde 5 maske alma hakkınız oluyor.  Bu adetler başvuru yapan aile bireyleri için ayrı olarak kişi başına belirlenmiş sayılardır.

Maskeler Kaç Günde Elimize Ulaşmaktadır.

Maskeler tahmin edilebileceği gibi yoğun bir talep olduğundan dolayı bu süre yaklaşık başvuru yapıldığı tarihten itibaren 3 ila 5 günü bulabileceği ön görülmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.