Karbonat Maskesi Cilde Faydaları

08.05.2022
9.752
Karbonat Maskesi Cilde Faydaları

Karbonat maskesi cilde faydaları ve maske tarifleri yüzünde cilt lekeleri ve sivilce lekeleri olan insanların en çok faydalandığı doğal yöntemler arasında yer alıyor. Karbonat maskeleri cilt üzerinde yer alan güneş lekeleri, hamilelikten kaynaklı çeşitli lekeler, sivilce lekeleri gibi birçok lekelerin tedavi edilmesinde ve cilt üzerinde uzun süredir kalan lekelerin onarılmasına yardımcı olur. Karbonat maskesi faydaları nelerdir.

Karbonatın dahil olduğu birçok farklı maske vardır. Bu maskeler her cilt yapısına uyumlu olmakla birlikte düzenli kullanım sonrasında cildinizde ki lekelerin gittiğine sizlerde şahit olabilirsiniz. Karbonat maskesi ve tarifleri şu şekildedir;

Karbonat Maskesi İle Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı cilt yapısına sahipseniz hem bu yağdan hem de sivilce lekelerini en aza indirmek için basit bir yöntem olan karbonat maskesini yapabilirsiniz. Kullanacak olduğunuz malzemeler arasında 2 tatlı kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı ılık su. Bu iki karışımı macun haline getirerek leke olan noktalara bu karışımı sürüp bekletin. 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayarak maskeyi arındırın. Hafta en az iki kere maskeyi yapabilirsiniz.

Karbonat Maskesi İle Kuru ve hassas ciltler için maske

Kullanacak olduğunuz malzemeler 2 yemek kaşığı yoğurt, 4 çay kaşığı karbonat, 8 ila 10 damla limon suyu, 3-4 çay kaşığı zeytinyağını bir kapta güzel bir şekilde karıştırın. Karıştırdıktan sonra ister pamuk yardımı isterseniz de parmaklarınız ile cildinize yedirin. Yarım saat kadar beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. İçerisinde bulunan zeytinyağı ve yoğurt cildinizi nemlendirmekle birlikte tahrişte etmez.

Karbonat Maskesi İle Cilt lekeleri, sivilceler ve cilt beyazlatma maskesi

Tüm malzemeleri bir kapta birleştirerek renk eşitsizliği ve lekeli olan noktalara güzel bir şekilde yayın. Karışımı hazırlarken metal kaşık kullanmamanız gerekir. Cildinizin temiz olduğuna emin olduktan sonra maskeyi sürün ve yarım saat kadar bekletin hafta da en az iki kere bu maskeyi uygulayarak cilt lekelerden kurtulabilirsiniz.

Karbonatla Maskesi Cilt Nasıl Temizlenir?

Karbonatla cilt nasıl temizlenir ve cilde nasıl etkisi olur soruları doğal yöntemler ile cildini temizlemek isteyen insanlar için önemli konulardır. Karbonat ile cildinizi temizlemek istiyorsanız öncelik olarak cilt yapınıza uygun bir maske belirlemeniz gerekir. Daha sonrasında ise cildinizi güzel bir şekilde temizledikten sonra seçmiş olduğunuz maskeyi cildinize uygulayarak cildinizi temizleyebilirsiniz.

Su ve karbonat karışımı bir temizleme suyu hazırlayarak her akşam yatmadan önce cildinizde lekeli olan noktalara bu karışımı güzel bir şekilde sürerek bekletebilirsiniz. Dilerseniz bu karışımı her gün cildinize yatmadan önce sürebilir ve 15 gün düzenli kullanımdan sonra da cildinizin eskisine göre temizlendiğine ve lekelerden arındığına şahit olabilirsiniz. Japon tekniği ile cilt bakımı yazımızı göz atabilirsiniz..

Karbonat Maskesi Siyah Noktalara İyi Gelir mi?

 • Karbonat siyah noktalara iyi gelir mi ve siyah noktaları giderir mi konuları sivilce araştırmalarından sonra siyah noktaları cildinden arındırmak isteyenlerin merak ettiği konulardan bir tanesidir. Siyah noktalar cildin hemen hemen her noktasında beliren ve gerekli maskeler yapılmadığı zaman cilde kısa süre içerisinde yayılan bir cilt problemidir.
 • Siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız gözeneklerinizi temizlemeniz gerekir. Karbonat, sivilce ve leke tedavilerinde olduğu gibi siyah nokta tedavisinde de kullanılır. Siyah nokta tedavisi için kullanacak olduğunuz karbonat maskesi tarifleri şu şekildedir.
 • Karbonat ve biberiye maskesi: Biberiye cildi yumuşatan bir doğal ürün olmasından dolayı gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu nedenle karbonat ile birleştirilerek kullanılır. Bu iki karışımı bir kapta karıştırarak siyah noktalarınızın üzerine sürebilirsiniz.

 

 • Karbonat ve süt: Siyah noktalardan kurtulmak için ilk olarak cildinizi ölü hücrelerden arındırmanız gerekir. Karbonat ve süt maskesi cildin ölü derilerden arındırılmasına destek olur. 1 yemek kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı tam yağlı sütü kap içerisinde karıştırın pamuk yardımı ile yedirin. İsterseniz yıkamadan da cildinizde bekletebilirsiniz. Bu maskeler cildin pürüzsüz ve lekesiz olmasına yardımcı olur.

Karbonat Maskesi Güneş Lekesine İyi Gelir mi?

Karbonat güneş lekesine iyi gelir mi? Cildin tüm lekelerden arındırılmasına ve bebek gibi bir cilde kavuşmanızda karbonat uygulanacak en iyi yöntemlerden birisidir. Güneş lekeleri can sıkıcı ve zorlu lekelerden bir tanesidir. Bu lekelerden kurtulmak için karbonat maskesi yapmanız tavsiye edilir.

Karbonatın içerisinde bulunan maddeler cilde derinlemesine nüfus ederek ölü derilerin ciltten arındırılmasına ve gözeneklerini en iyi şekilde temizlenmesini sağlar. Güneş lekeleri için karbonat maskelerini kullanabilirsiniz.

Karbonat Ciltte Ne İşe Yarar?

Karbonat ciltte ne işe yarar ve cilde etkisi nedir, zararları var mıdır? Bu gibi soruları maske yapmadan önce cilde herhangi bir zararı olmaması açısından sizlerin cildine uyup uymadığını mutlaka araştırmanız gerekir. Karbonatın cilt üzerinde ki işlevleri şu şekildedir;

 • Ölü derileri ciltten arındırır,
 • Elleri yumuşatır,
 • Ayak temizliğinde ve ayak kokusunu giderir,
 • Güneş lekeleri, sivilce lekeler, hamilelik lekeleri gibi tüm lekeler ile savaşır,
 • Doğal bir deodorant olarak kullanılabilir,
 • Sivilceleri kurutma özelliği vardır,
 • Gözeneklerin açılmasına destek olur.

Yoğurt Karbonat Maskesi Zararları?

Yoğurt ve karbonat maskesi zararları var mıdır sorusu yıllardır tartışılan konulardan bir tanesidir. Yoğurdun ve karbonatın cilde çeşitli faydaları vardır. Ancak karbonat ve yoğurt maskesinin cilde herhangi bir zararı yoktur. Gün içerisinde ki aşırı kullanım sonrasında cildinizde tahriş meydana getirebilir fakat hafta da iki kez yaptığınız yoğurt ve karbonat maskesi cilde zarar vermez.

Sivilce İçin Karbonat Maskesi Tarifi

Sivilce için karbonat maskesi tarifleri şu şekildedir;

Yaş Maya ve karbonat maskesi: 1 çay kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı su ve yaş mayayı bir kapta iyice karıştırın macun kıvamına gelen bu maskeyi sivilcelerinizin üzerine sürün ve 20 dakika bekletin daha sonrasında yıkayın. Sivilceleriniz kısa süre içerisinde kuruyacaktır.

Zeytinyağı ve karbonat maskesi: Cildin nemlenmesine yardımcı olan zeytinyağı karbonat ile birleştiği zaman sivilcelerin geçmesini sağlar. 1 çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı karbonatı sivilce olan noktalara sürün ve bekletin sonrasında ılık su ile durulayın.

Yoğurt Ve Karbonat Maskesi Kullananlar?

Yoğurt ve karbonat maskesi kullananlar bazıları memnun kalsa da bazı insanlar karbonatın cilt üzerinde çeşitli reaksiyonlar gösterdiğini söylemekte. Karbonat maskesi yapmadan önce mutlaka cilt yapınızı tanımanız gerekir. Siyah noktalar için karbonat maskesinin etkili olduğunu söyleyen insanlar düzenli kullanım sonrasında bu sonuca ulaştıklarını söylüyor. Yapılan yorumlara göre sivilce lekeleri kısa süre içerisinde kaybolduğu gibi cilt üzerinde ki eşitsizliğinde giderildiği söylenmekte.

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

Karbonat maskesi nasıl yapılır sorusu maske uygulamadan önce mutlaka araştırılır. Hassas ciltler için uygulanacak maskeler farklıdır, yağlı ciltler için uygulanacak maskeler farklıdır. Karbonat maskesi seçimi yaptığınız zaman cildinize pamuk ya da parmak uçlarınız yardımı ile cildinize güzel bir şekilde sürün.

Tüm ürünleri bir kapta güzel bir şekilde karıştırın ve kesinlikle demir kaşık kullanmayın. Maske için kullanılacak ürünler 1 yemek kaşığı ila tatlı kaşığı ölçüsü ile yapılır. Bu ölçülere uyarak hafta da 1 defa karbonat maskesi yapabilirsiniz.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Kadınlar Kulübü

Yoğurt ve karbonat maskesi kadınlar kulübü sitesinde farklı yorumlar ile ele alınıyor. Hem olumlu hem de olumsuz birçok yorum söz konusudur. Karbonat maskesi, cilt renginin açılmasında büyük etki sağlıyor ve cildin derinlemesine temizlenmesine destek oluyor yorumları mevcuttur.

Bunlar dışında ise hassas cilde sahip olan insanlar karbonatı yoğurt ya da zeytinyağı ile karıştırarak uygulanması tavsiye ediliyor. Yağlı ciltler için rahatlatıcı etkisi olduğu yorumları olan karbonat maskesi tariflerini uygulamadan önce bu yorumlara bakarak maske uygulaması yapabilirsiniz.

Süt Ve Karbonat Maskesi Tarifi

Süt ve karbonat maskesi cildin temizlenmesine ve siyah noktalardan arındırılmasını sağlar. Süt içerisinde ki bulunan maddeler cildi rahatlatır karbonatın ise gözenekleri temizler ve sivilceleri kurutur. Süt ve karbonat maskesi düzenli kullanıldığı zaman cildi onararak cildi pürüzsüz ve lekesiz bir hale getirir. Haftada en az bir defa bu maskeyi uygulayarak cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Maske uygulaması yaptıktan sonra nemlendirici krem ile cildinizi yumuşatabilirsiniz.

Yoğurt Karbonat Maskesi Şems Aslan

Yoğurt ve karbonat maskesi Şems Aslan tarafından önerilen bir maskedir.  Bu maske düzenli kullanımdan sonra cilt üzerinde yer alan ölü hücreleri  ciltten arındırarak cildi temizler. Şems Aslan, tarifi olarak 1 çay kaşığı karbonat, 3 damla limon suyu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı yoğurt karıştırılarak cilde sürülür.

20 dakika beklettikten sonra cilt üzerinde kuruyan maskeyi soğuk su ile yıkayarak ciltten arındırılır. Sağlıklı bir cilt için karbonat maskesi uygulanmasını tavsiye eden Şems Aslan tarifi ile uygulama yapabilirsiniz.

Karbonat Limon Maskesi Kullananlar Yorumları

Karbonat limon maskesi kullananlar cilt üzerinde ki değişikliği kısa süre içerisinde fark ediyor. Karbonatın beyazlatıcı ve leke giderici etkisi limon ile birleştiği zaman cilt kusurlarının yok edilmesini sağlıyor. Kullanıcı yorumları olarak bu maskenin herhangi bir yan etkisi olmadığını, siyah noktaların giderildiğini, ciltte biraz kuruluk yarattığını dile getirmişlerdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.