Vazelin İle El Bakımı

Vazelin İle El Bakımı

Vazelin İle El Bakımı nasıl yapılır? Vazelin ellere iyi gelir mi? Son zamanlarda gerek dezenfektandan dolayı gerekse deterjanlardan dolayı en çok sorulan soru el bakımı nasıl yapılır şeklinde oluyor. Ellerimiz sürekli bir şeylerle uğraşıyor. Hijyen açısından da sürekli yıkamak durumunda kalıyoruz. Bir de üzerine temizlik yapıp elimizi deterjana batırdığımız an ellerimiz çok kötü bir hal alıyor.

Vazelin İle El Bakımı

Bu sebeple düzenli olarak el bakımı yapmak daha sağlıklı ve nemli ellere kavuşmanıza yardımcı olur. El bakımının önemi çok büyüktür. Ellerimize uzun süre bakım yapmadığımız zaman geri dönüşü olmuyor. Ondan sonra ne kadar bakım yaparsak yapalım ellerin düzelme ihtimali kalmıyor. Özellikle deterjanlar elleri en çok yıpratan etkendir. Deterjanların içerisinde bulunan kimyasallar cilt üzerinde reaksiyon gösterince deri altındaki dokularda yıpranmalar meydana gelmeye başlar.

Bu durum bir süre sonra derinin tamamen doku özelliğini kaybetmesine sebep olur. Derinin iyi bir durumda olması ve yıpranmaması için temizlik ve bulaşık esnasında mutlaka eldiven kullanmak gerekiyor. Aynı şekilde kış aylarının gelmesi ile birlikte soğuklardan dolayı ellerimiz çok kurur. Bu sebeple de bakıma ihtiyaç duyar.

Vazelin İle El Kremi Olarak Kullanılır mı?

El için en iyi bakımlardan biri vazelin ile el bakımı olmaktadır. Vazelin ile yapılan el bakımı son derece faydalı ve elin dokusunu canlandıran bir bakımdır. Pek çok farklı şekilde uygulanabilir. Özellikle gece yatmadan önce ellere vazelin sürülerek üzerine bir çorap geçirmek ile birlikte bu şekilde sabaha kadar elin bakımı sürer. Sabah ise elin bütün vazelini emdiğini görmek mümkündür.

En iyi el bakımı gece uyumadan önce yapılan bakımdır. Çünkü gündüzleri ellerimizi pek çok yere vurmaya eğilimli oluyoruz. Ama gece uyurken sabit olduğumuzdan daha iyi bir bakım söz konusu olur. Vazelin en iyi nemlendiricilerden biridir. Aşırı kurumuş deriyi en güzel şekilde canlandıran ve nemlendiren vazelini düzenli olarak kullanmak gerekir.

Evde Doğal El Bakımı Yöntemleri

Kimyasal ürünler kullanmak istemeyen kişiler evde doğal el bakımı yapabilir. Evde yapılabilecek en güzel bakım bal ile yapılır. Bal deriyi nemlendiren bir yiyecektir. Ellere bal sürerek belirli bir süre elde bekletmek gerekir. Daha sonra balı elden temizlemek gerekir. Elin üzerinde pürüzler bulunan kişiler ise şeker ve zeytinyağı karışımı yaparak peeling uygulaması yapabilir.

Bu peelingi günde 2 kez uygulayarak ellerin daha pürüzsüz bir hal alması sağlanırken nemlenmesine de yardımcı olur. Zeytinyağı en doğal cilt bakım ürünlerinden biridir. Özellikle el ve ayak bakımında en çok tercih edilen doğal bakım ürünüdür. Yıpranmış elleri bulunan kişilerin evde dahi kolay yöntemler ile ellerini sağlıklı bir hale getirmesi mümkündür.

Karbonat El Bakımı

El bakım yöntemleri arasında bir diğeri ise karbonat el bakımı oluyor. Karbonat pek çok bakım alanında kullanıldığı gibi el bakımında da sıkça kullanılır. Özellikle lekeli elleri olan kişilerin mutlaka karbonat bakımını yapmalıdır. Karbonat biraz su ile maske haline getirilir. Daha sonra maske gibi ellere uygulanır ve yarım saat kadar elde bekletilip durulanır.

Bunun üzerine eller hem çok yumuşak bir hale gelir hem de lekeler giderek azalır. En güzel bakım yöntemleri arasında yer alır. Aynı zamanda kimyasal ürünler kullanmak istemeyen kişiler için en güzel yöntem karbonat ile yapılır. Karbonatın cilt üzerinde pek çok faydası bulunur. Düzenli uygulama halinde faydasını görmek mümkün olur.

El Bakımı Manikür

Tırnaklarınızın sağlığı için el bakımı manikür yapmanız ya da yaptırmanız mümkündür. Evde manikür yapmak isteyen kişilerin pek çok yerden manikür setine ulaşması mümkün olur. Manikür ile birlikte tırnak üzerinde bulunan deriden kurtulmak ve tırnak batıklarından kurtulmak mümkün olur. Tırnaklar en önemli uzuvlardan biridir. Tırnak arasında oluşabilecek iltihap ve yaralar çok ciddi sorunlara yol açabilir.

Bu sebeple düzenli olarak tırnak bakımı yapmak çok faydalı olacaktır. Kuaför ya da güzellik merkezlerinde de bu bakımı yaptırmak mümkündür. Manikür yaparken ilk olarak elleri sıcak suda 10 dakika kadar bekletip tırnak etini yumuşatmak gerekir. Daha sonra ise tırnak eti makası ile geriye itilen etler kesilerek tırnaktan uzaklaştırılır. Tırnak yanlarındaki etleri de almak son derece mühimdir.

Suna Dumankaya El Bakımı


Suna
 Dumankaya el bakımı ile ilgili pek çok tarif ve öneri veriyor. Bu tarifleri uygulayarak daha güzel ve bakımlı el ile tırnaklara sahip olmak mümkün olur. Özellikle banyodan sonra bakım yapmak çok önemlidir. Duştan sonra yumuşayan cilde bir de nem uygulandığı zaman çok güzel bir his ortaya çıkıyor. Suna Dumankaya’nın tariflerine bakarak bu tarifleri düzenli bir şekilde uygulayarak sonucu görmek mümkün olur.

Suna Dumankaya’nın tarifleri daha çok ev yapımı doğal bakımlar olmaktadır. El bakımının önemini en iyi şekilde anlamayı mümkün kılar. Çok çeşitli videoları da bulunuyor. Bu tariflere ve videolara göz atmakta fayda var. Bu bakımlar elleri daha sağlıklı bir hale getirerek daha canlı bir görünüm kazandırır. Özellikle limon ve bal ile ilgili verdiği tarifleri mutlaka uygulamak gerekiyor. Kadınların deterjanlardan yıpranan ellerini en iyi şekle getirmek için bakım tarifleri yer alır.

Vazelin İle Kuru Eller Nasıl Yumuşatılır?

Kış aylarının gelmesi ve soğuk havaların kendini göstermesi ile birlikte kuru eller nasıl yumuşatılır sorusu en çok karşılaştığımız sorular arasında yer alıyor. Ellerin kuruması insanları çok kötü hissettiren ve rahatsız eden bir durumdur. Ellere düzenli bakım yapma durumunda bu gibi kurumaya meyilli ellerden kurtulmak mümkün olur. Kuruyan eller için en ideal çözüm elleri sık sık etkili bir nemlendirici ile nemlendirmek oluyor. Nemlendirici krem sürekli yanınızda bulunmalı ve her an nemlendirilmelidir.

En etkili nemlendirme gece uyurken oluyor. İnsanlar uyurken bir işle uğraşmayıp ellerini bir yere değdirmedikleri için eller güzel bir şekilde nemlendirilmiş olur. Bu şekilde yapılan nemlendirme işlemi son derece etkili bir işlemdir. Hatta gece uyumadan önce ellerinize bol miktarda nemlendirici sürüp üzerine bir de eldiven ya da çorap gibi bir şey geçirebilirsiniz. Nemlendirme işlemi dışında bir de ellere düzenli olarak bakım yapmak gerekiyor. Özellikle evde yapılan doğal peeling işlemleri ile elde oluşan ölü deriden de kurtulmak mümkün olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.