Yosun Maskesi Nasıl Yapılır?

04.11.2020
2.547
Yosun Maskesi Nasıl Yapılır?

Yosun Maskesi Ne İşe Yarar?

Yosun maskesi doğal ve etkili bir maske türü olup, her cilt türüne uygulanan yan etkisi yok denecek kadar az olan maske türüdür. Yosun maskesi sürekli kimyasal maddelerle yapılan makyajların ciltte bırakmış olduğu yorgunluk ve tahirişleri giderip hiç durmadan yenilenen cildimizi koruyarak kırışıklıkları giderip, yaşlılık belirtilerine adeta meydan okumaktadır.

Yosun maskesi kimyasal ürünlerin ciltteki tahribatını azaltarak gidermeye yardım eder kimyasallar zamanla cilt yüzünüzde virüslere yol açmaktadır cildi tahriş edip cilt yaraları ve sivilcelere yol açmaktadır bunlardan kurtulmak için cildi besleyen kırışıklıkları gideren doğal bir maske istiyorsanız doğal ve zengin içeriği ile yosun maskesi isabetli bir tercih olacaktır.

Doğada bulunan bütün yosunlar cilde faydalı olmayabilir özellikle maske yapılması gereken maskeye uygun yosunlar seçilmelidir.

Yosun maskesi uygulaması daha kolay masrafı az olan bir maske türüdür  yosun maskesinin cilde olan faydalarını sıraladığımızda gerçekten bir nimet olduğunu fark ederiz.

Yosun Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmak istiyorsanız yosun maskesi bunun için doğru bir seçimdir.

  • Yosun maskesi gözenekleri açarak cildinizin alt tabakasına nüfus ederek cildinizi yeniler
  • Ciltteki yağ dengesini sağladığından sivilce tedavisinde etkin rol oynamaktadır
  • Cilde ferahlık verir cildinizin nefes aldığını hissedersiniz
  • Makyaj ürünlerinin cildinizde bıraktığı tahrişleri en aza indirir.
  • Yan etkileri yok denecek kadar azdır
  • Yosun da bulunan antioksidanlar cildinizi toksinlerden arındırır.
  • Vücudunuzdaki şişlikleri atarak ödemleri giderici özelliği vardır
  • Sadece yüzünüzde değil kollarda ve vücudun diğer bölgelerinde oluşan kırışıklıkları önlemede de etkilidir
  • Lekelere yosun maskesi yapıldığında cilt lekelerini gidererek cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Yosun Maskesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Uyurken vücut kendini yenilediğinden dolayı maskeyi akşam saatlerinde yapın. Yenilenmiş bir cilt ile uyumanız daha iyi olacaktır.

Yosun Maskenin Tarifi

Yosun maskesi nasıl yapılır

Hazır yosun maskeleri satın alacağınız gibi evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler şu şekilde

1 veya 2 yemek kaşığı deniz yosunu

Yosunları öğütmek için varsa kahve öğütücüsü kullanabilirsiniz kahve öğütücünüz yok ise havan kullanabilirsiniz.

Yosun Maskenin hazırlanışı

Yosunları aktardan aldığınızda kurutulmuş yaprak şeklinde olur sağlıklı bir makyaj için yosunu öğütürken eşit parçalardan ve küçük taneler halinde olmasına önem verin küçük taneler halinde olursa cildinize eşit bir şekilde dağılmış olacaktır.

Bazı deniz yosunları ne kadar uğraşırsanız uğraşın çok küçük taneler halinde parçalanmaya bilir böyle bir sorun ile karşılaşırsanız bunu dert etmeyin malzemelerinizi bir yemek kaşığı fazladan deniz yosunu ekleyerek bu açığı kapatabilirsin.

Birçok maskede destek ürünü olarak kullanılan balı yosun maskesinde etken madde olarak kullanabilirsiniz maskenizi daha da güçlendirmek için aloe vera elinizde var ise 2 tatlı kaşığı jel ekleyebilirsin.

Aloe vera ve bal zaman içerisinde Tahriş olmuş ve sivilcelerin etkisinde kalmış cildinizde bırakmış olduğu tahribatı çabucak geçirtecektirAloe vera hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız

Son olarak karışım Hazır olduğunda yüzünüze masaj yapar şekilde çok kalın olmayacak tabaka halinde maske yaparak uygulayın maskeniz kuruyunca zamanı dolmuş demektir yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Yosun Maskesi hangi sıklıkla yapılmalı?

Bütün maskelerin faydasını görebilmek için kural olarak belli aralıklarla yapılması önemlidir. Bu yüzden yosun maskesinin gerçek etkisine şahit olabilmeniz için ayda belli aralıklarla üç veya dört defa uygulayın her seferinde maske yeniden hazırlamanız daha iyi olacaktır.

Yosun maskesinin yan etkileri

Yosun maskesinin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur ama kişiye özel bazı alerjik durumlar olabilir ayrıca açık yarası olan akne ve sivilce tedavisi gören kişilerde bütün maskelerinin yapılması uygun olmadığı gibi yosun maskesinin de yapılması tavsiye edilmemektedir veya herhangi bir cilt ilacı kullanıyorsanız doktorunuzun tavsiye ettiği bir ilaç varsa doktorunuza danışmadan maske yapmamalısınız

Yosun Maskesi İçin Tavsiyeler

Tavsiyelerimiz kısmında yosun maskesi alırken dikkat etmeniz gereken bir hususlardan bahsedeceğiz aktarlardan yosun alırken renginin yeşil olmasının haricinde yosun olduğunu belirten başka bir emare yoktur bu yüzden alacağınız ürünler kapalı kapta ve bakanlık onaylı olmasına dikkat ediniz. Deniz yosunu aktarcılar da bulabilirsiniz

Yosun Maskesi Fiyatı

Yosun maskesi Eczane Fiyatları

Hazır Yosun Maskesi fiyatı gramajına göre 22 Tl den başlayıp 50 TL ye kadar çıkmaktadır

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.