Yüzdeki Tüyler’den Kurtulma Yolları

02.11.2020
24.724
Yüzdeki Tüyler’den Kurtulma Yolları

Tüyleri Yok Eden Maske Tarifleri

Kadınların güzellik uğruna yapmadıkları ya da uygulamadıkları yöntem yoktur. Özellikle yüz çevresinde oluşan istenmeyen tüyler için en acı yöntemler olan cımbız ile tüy alma, ağda ya da ip le tüy alma gibi en acı verici yöntemleri bile denemekten kaçınmazlar. Aslında epilasyon en acısız ve ağrısız bir uygulamadır. Fakat birçok kadının maddi gücü buna yetmediğinden dolayı bilindik ve klasik yöntemleri denemeyi tercih ederler.

Ancak artık doğal mucizeler cilt sorunların yanı sıra istenmeyen tüyleri yok etme ya da azaltma konusundan da mucizeler vermeye devam ediyor. İşte yüzünüzde istenmeyen tüyleri azaltacak ya da tamamen yok edecek doğal çözümler ve yüz maskelerine aşağıda yer verdik.

Yüzdeki Tüyler İçin Maske Tarifi

Yüzdeki tüyler için maske tarifi İnternet üzerinde en şok araştırılan konuların başında geliyor. Güzelliğinden ödün vermeyen kadınlar ağrısız ve etkili bir yöntem olan maske tariflerini evlerinde doğal ürünler kullanarak istediklerin zaman uygulama fırsatı bulabiliyorlar. O mucizevî yöntemden biri aşağıdaki gibidir.

İhtiyacınız olan malzemeler sadece limon suyu ve un olmaktadır. Herkesin evinde olan bu malzemeleri bir kap içerisinde ilave ederek iyice karıştırın. Karşımız homojen bir macun kıvamına gelince masaj yaparak yüzünüze uygulayıp 15 dakika bu şekilde bekleyip, macunun yüzünüzde kurumasını sağlayın yüzünüzde macunu havlu kullanarak tüylerin aşağıdan yukarı gelecek şekilde ters yönden bastırarak çıkartın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınız takdirde tüylerin azaldığını hatta bir süre sonra yok olduğunu göreceksiniz

Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir? Doğal Yollar Nedir?

Yüzdeki tüyler nasıl yok edilir doğal yollar anahtar kelimeleri istemeyen tüylerden ve bunlarla mücadele eden kadınlar tarafından sıkça araştırılmaya başlanmıştır. Artık ağda, cımbız ip yüzdeki tüyleri yakmak gibi can yakıcı yöntemlerin yan sonra doğal ürünler ile en az yarım saatte yapıp uygulayacağınız maskeler istemeyen tüylerin ize çözüm olmaktadır. Bu tariflerden bir tanesi leblebi tozu maskesidir. Leblebi tozu maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Leblebi tozu,
  • İki yemek kaşığı leblebi tozu,
  • Bir çorba kaşığı süt kreması,

Yapılışı;

Bir tatlı kaşığı süt ile yarım tatlı kaşığı toz zerdeçalı bir kap içerisine alarak hepsini yumuşak bir kıvama gelinceye kadar karıştırın ve karşımı yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin 20 ile 25 dakika sonra yüzünüzde kuruyan karışımı ılık su ve banyo lifi yardımı ile yüzünüzden sıyırın. Haftada bir veya iki defan düzenli olarak bu uygulamayı yaparsanız yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Tüyleri Kökten Yok Eden Bitkiler  

Neredeyse kadınların ortak sorunlarından birisi olan yüzdeki istemeyen tüyler için düzensiz regl dönemi, hormon bozukluğu ve kullanılan bazı ilaçlar istemeye tüylerde neden olmaktadır. Bunlardan tamamen kurtulmak isteyen kadınlar çareyi doğal yöntemlerle aramaktadırlar. Peki tüyleri kökünden yok eden bitkiler ve doğal maskeler nelerdir, gelin birlikte göz atalım

Tüyleri yok etmek için kullanılan bitkiler ya da doğal yöntemlerden bir tanesi portakal kabuğu maskesi olmaktadır. Limon gibi benzer özellikleri ile tüy dökücü hatta tamamen yok edici özelliğine sahip olan portakal kabuğu ve bir çorba kaşığı zeytinyağı tarif için yeterli olmaktadır. Öncelikle orta boy portakal kabuğunun kabuklarının mutfak robotunda püre haline getirini daha sonrasında bir çorba kaşığının içerisine dökün krema kıvamı gelene kadar karıştırın.

Krema kıvamına gelen karışımı yüzünüze uygulayın bu şekilde bir saat bekleyin. Bir saat sonra yüzünüzü ılık suyla iyice yıkayın portakal kabuğu maskesini her iki haftada bir 2 kez uygularsanız bir süre sonra yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden kökünden kurutabilirsiniz.

Yüzdeki Tüyler Nasıl Gider Doğal Yöntemler ve Maskeler

Yüzdeki tüyler nasıl azalır doğal yöntemler ve maskeler günümüzde en çok araştırılan konuların başında gelmektedir. Aslında kullanacağınız bu maskeler tüylerin yok etmesini yanı sıra cildinize tazelik ve pürüzsüzlük kazandıracaktır. Ağda ip cımbız gibi hem acı verici yöntemleri kullanmak tarihe karışacaktır. Hem kolay hem pratik hem de parasal açıdan fazla maliyetli olmayan yöntemler sayesinde artık istenmeyen tüylerden servet ödemeden ve acı duymadan kurtulmuş olacaksınız.

Suna Dumankaya Yüzdeki Tüyler Nasıl Yok Edilir?

Suna Dumankaya yüzdeki tüyler nasıl yok edilir soruları sıkça araştırılmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlerin imdadına yetişen suna Dumankaya tariflerinden birisi olan Menengiç kahvesi maskesi ile tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz. Maskeyi yapmak için bir kap içerisine bir çorba kaşığı kadar menengiç Türk kahvesini bir tatlı kaşığı deniz tuzunu, bir çorba kaşığı diş macunun bir tatlı kaşığı karbonat ile bir miktar sütünü ilave edip, iyice karıştırarak malzemelerin birbirine geçmeyi sağlayın.

Hazırladığınız karışımı tüylerden arınmış cildinize sürüp, masaj yaparak cildinize iyice yedirin. Bu karşımı tüyleri yok etmesini yanı sıra cildinize tazelik kazandıracak. Peeling görevi olan bu yöntem aynı zamanda cildinizi pürüzsüz eleştirecektir. Düzenli olarak yaptığınız zaman yüzünüzdeki istenmeyen tüyler kısa zamanda kendiliğinden yok olmaya başlayacaktır.

 Yüzdeki Tüyler İçin Kesin Çözüm

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz bütün doğal yöntemler yüzdeki tüyler için kesin çözüm olacaktır. Bu doğal yöntemler tüyleri yok etmesini yanı sıra yüzünüze canlılık ve doğallık kazandıracaktır. Varsa sivilce akne ve bunlardan aklan iz ve siyah noktaları da gidermeden etkili olan doğal çözümler ile yüzünüz daha pürüzsüz ve güzel gönüme kavuşacaktır. Epilasyon yaptırmayan maddi gücü yetmeyenler, ağda ip ve cımbız gibi klasik yöntemlerin acısına dayanamayanlar ve tüylerden tamamen kurtulmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntem bitkiler ve doğal çözümler olmaktadır.

Yüzünüzdeki istenmeyen tüylere doğal yöntem olarak bal ve şeker ikilisini de ilave edebilirsiniz. Bir çorba kaşığı bal ile 2 yemek kaşığı şekeri bir çorba kaşığı su ile şeker eriyinceye kadar ve sıvılar ile karışıncaya kadar mikrodalga fırında 35 -40 saniye ısıtın. Hazırladığınız karşımızı istenmeyen tüylerin yoğun olduğu bölgeye sürün ve üzerine temiz bir bez yerleştirin 5 dakika kadar bekleyip, bezi tüylerin büyüdüğün yönden zıt yöne doğru hızlıca çekin. Soyulma maskesi olan bu karşımı tüylerin anında yok edip, ölü hücrelerinden yok olması sağlar.

Yüzdeki Tüyleri Aldıktan Sonra Ne Sürülür?

Tüyler alındıktan sonra cildin daha fazla tahriş olmaması için sıcak sudan kaçınmalı sahuna gibi ortamlara girmemelisiniz. Gözenekler açık olduğundan dolayı herhangi kimyasal kullanılmaması daha uygundur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.