Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

01.11.2020
15.564
Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

En iyi Cilt Beyazlatma yöntemleri nelerdir? Cilt beyazlatma maskeleri cilt insanların en çok değer verdiği konular arasındadır. Bu nedenle cilt bakımının ve güzelliğinin doğru şekilde yapılması gerekir. Özellikle güneş, hamilelik, ağda yanık izi ve değişik pek çok nedene bağlı olarak cilt tonunda kararmalar meydana gelebilir. Bu tür kararmalar cildin tümünde olabileceği gibi cilt üzerinde yer yer olarak ta ortaya çıkabilir. Fakat doğru yöntemler ve doğru ürünler ile cilt tonunuzu rahatlıkla açabilirsiniz. Cilt beyazlatma işleminde tıbbı işlemler kullanılabilirken, evde doğal yollarla da yapılabilir.

Burada önemli olan kişilerin kendi cilt yapısını iyi bilmeleridir. Aksi halde cilt üzerine uygulanacak herhangi bir işlem veya yöntem cildiniz üzerinde hasara neden olabilir.

Evde Doğal Yollarla Cilt Beyazlatma

Doğal cilt beyazlatma yöntemlerini kullanarak evde cilt beyazlatma işlemi yapabilirsiniz.  Doğal yollarla cilt beyazlatma işlemleri için evinizde bulunan malzemeleri kullanmanız yeterli olacaktır.

  • Maden suyu ve karbonat ile cilt beyazlatma:

Doğal ve katkısız maden suları içindeki ph sayesinde cilt kusurlarını gidermeye yardımcı olur. Bunun yanında karbonat ile beraber kullanıldığında cilt tonunda açılmalara yardımcı olacaktır. Bir şişe maden suyu ile bir tatlı kaşığı karbonatı karıştırın ( bu işlemi yavaş yapmanız gerekir aksi halde karbonat ve maden suyu birleşince köpürüp taşacaktır) akabinde bu kalıplarına karışımı dökün ve dondurun. Günlük cilt temizliğinizi yaptıktan sonra buzu cildinizde gezdirin.

Düzenli yapılan bu uygulama sonrası cilt tonunuz açılacaktır. Yine,  bu işlem hücrelerin canlanmasına ve kılcal damarların uyarılarak kan akışının  daha hızlı ve sağlıklı olmasına da yardımcı olacaktır. Böylece cildiniz hem beyazlayacak hem de gençleşip dinamik ve parlak bir görünüme sahip olacaktır.

  • Yoğurt ve limon maskesi ile cilt tonunuzu açın:

Bir kase içine yoğurt ve birkaç damla limonu karıştırıp temiz  cildinize uygulayın, böylece cildinizdeki başta güneş ve hamilelik lekeleri yok olacaktır.

  • Cilt lekeleri için karbonat kullanımı:

Karbonat cilt tonunu açmak için mucizevi ürünler arasında yer alır.  Özellikle bayanların en büyük problemlerinden biri koltuk altı kararmaları ve genital bölge karıştırmalarıdır. Her banyo ve epilasyon sonrası bir miktar limon ile karbonatı karıştırıp bu bölgelere uygulayabilirsiniz. (epilasyon sonrası limon vücudu aşırı derecede yakabilir, eğer canınızın yanmasını istemiyorsanız karbonatı su ile karıştırabilirsiniz.)  Bu uygulama ile vücudunuzda oluşan ter ve diğer kokuları da kendinizden uzak tutmanız mümkün olacaktır.

  • Patates ile cilt beyazlatma yöntemi:

Patates içeriğinde bulundurduğu doğal nişasta sayesinde cilt tonunda açılmalara neden olur. Üstelik cilt ve yüz bölgesinde bulunan lekelere de iyi geldiği bilinir. Burada yapacağınız işlem, bir çiğ patatesi rendeleyerek suyunu çıkarmak olacaktır. Bu suyu eliniz ya da bir pamuk yardımı ile cilt tonunu açmak istediğiniz  bölgeye uygulayın. Kısa sürede cildinizdeki renk açılmalarını fark edeceksiniz.

  • Kalıcı Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Eğer cildiniz üzerinde geçmeyen lekeler varsa bununla ilgili cilt doktoruna giderek tedavi olmanız önerilir. Kalıcı cilt beyazlatma yöntemleri, arasında lekeler üzerinde lazer tedavisi gibi uygulamalar yapılabilir. Doğru tekniklerle yapılan lazer tedavisi sonrası cilt üzerinde bulunan bazı lekeler  kolayca arınacaktır. Et benler ve çiller üzerinde de lazer tedavisinin etkisi büyüktür.

Cilt Beyazlatma Maskeleri

Japonların Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Asyalı kadınlar temiz ve beyaz ciltleri ile dünyada ün salmışlardır. Japonların cilt beyazlatma yöntemleri ise hemen herkes tarafından merak edilen konular arasındadır. Asyalı kadınların kullandığı bu teknikleri herkes evinde kullanabilir. Eğer Japon kadınları kadar beyaz olmak istiyorsanız pirinç unu kürünü cildinize uygulayabilirsiniz.

Bu kürü rutin olarak yapmanız özellikle gereklidir. Bir tatlı kaşığı pirinç unu ile saf suyu krem kıvamına getirip her akşam cildinize uygulayın ve yaklaşık 15 dakika sonrası cildinizi tahriş etmeden ılık su ile yıkayın. Bu uygulama cilt beyazlatma İbrahim Saraçoğlu tarafından da tavsiye edildiği bilinmektedir.

Cilt Beyazlatma Kremleri

Cilt lekeleri için evde doğal ürünleri uygulayabileceğiniz gibi bazı kremler ile de cilt beyazlatma işlemi yapabilirsiniz. Bu kremler cilde peeling  etkisi yaparak cilt üzerindeki deriyi soyar ve burada bulunan hamilelik lekeleri, güneş lekeleri yok olur. Cilt beyazlatma kremleri kullanmadan önce mutlaka dermatolog önerisi almanız gerekir. Aksi halde kremlerin içeriğinde bulunan etmen maddeler cildinizde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.