En İyi Cilt Bakım Önerileri

01.11.2020
1.173
En İyi Cilt Bakım Önerileri

Cilt Sorunları İçin Öneriler

Özellikle yaz ve kış ayları cildimiz için oldukça yıpratıcı olur. Sıcak ve soğuk havalarda cildimizde kurumlara ve çatlamalar olur. Cilt parlaklığını ve canlılığını kaybeder. Ciltteki kurumlarda cildin nem eksikliği önemli bir rol oynar. Dolayısıyla bu zamanlarda cilt bakımında en temel husus cildin nem ihtiyacını karşılayarak, daha canlı ve parlak görünmesini sağlamaktır.

Elbette ki ipeksi bir cilde sahip olmak için bu tek balına yeterli değildir. Bunun için bazı cilt bakım uygulamalarını yapmak gerekir. İpeksi bir cilde sahip olmak için aşağıdakileri uygulamaya çalışın.

Cildinizi fırçalayın

Cildinizin ipeksi bir görünüm kazanması için cildinizdeki dolaşımın güçlenmesi gerekir. cildinizdeki dolaşımı artırmak için cildinize doğal yumuşak kıllı bir fırçayla dairesel hareketler şeklinde ovma yapın. Böylelikle cildinizde peeling etkisi yaparak ölü cilt hücrelerinizi atmış ve cildiniz yenilemiş olursunuz. Bu uygulama aynı zamanda cildinizdeki selülitlerin görümünü de azaltacaktır.

Hindistan cevizi yağı uygulayın

Cildinize fırçayla peeling uyguladıktan sonra Hindistan cevizi yağ ve şekeri iyice karıştırarak hamur elde edin. Bu karışımı cildinize uygulayın. Bu cildinize daha pürüzsüz bir görünüm katacaktır.

Vücudunuzu nemlendirin

Vücudunuza derin nemlendirici uygulayarak cildinizin nem ihtiyacını karşılayın. Seçeceğiniz nemlendiricilerin alfa hidroksi asit veya glikolik asit içermesi daha iyi olacaktır.

Cildinizi nemlendirmeden önce yağ da kullanabilirsiniz

Bu adımda cildinizde yapacağınız nemlendirme işleminin daha başarılı olması için cildinize favori yağlarından ( monoi yağı v.b. ) uygulayın. Bu cildinizin nemlendirme sürecini hızlandırır. Bunu banyonuz bitip kurulandıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz.

Cildinizdeki parlaklığı artırın

Cildinizdeki parlaklığı artırmak için 2 günlük bir detoks uygulayın. Bu zaman zarfında kahve, alkol, tuz ve şekerden uzak durun. Cildinizi ışıldamış ve daha düz bir karına sahipmiş hissedeceksiniz.

Cilt çatlakları için

Cildinizde oluşan veya oluşabilecek çatlaklar için cildinizi düzenli nemlendirin ve her gün bol su için. Bir retinol krem cildinizdeki kolajen üretimini artırmaya ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Çatlaklarınıza uyguladığınız nemlendiricinin güneşten koruyucu özelliğinin de olmasına dikkat edin. Çünkü cilt çatlakları güneşli ortamda daha belirgin hale gelir.

Selülitleriniz için

Selülitlerinizin görünümünü azaltmak için günlük olarak etkilenen bölgelere serum uygulayın. Bunu uygularken dairsel ve yumuşak hareketlerle uygulama yapın.

Uygun bir nemlendirici

Cildinize ipeksi bir görünüm katmak için uyguladığınız nemlendiricinin kolajen ve elastin gibi cilt sıkılaştırmaya yardımcı içeriklerinin de olmasın dikkat edin.

Günlük olarak güneşten koruyucu krem

Cilt bakımınızda ve ipeksi bir cilt için yapacağınız en önemli şeylerden birisi de cildinizi güneşten korumaktır. Bunun için de nemlendirici özeliği de olan bir güneş kremi kullanmanız gerekiyor. Bunu hem yüzünüzde hem de vücudunuzun açıktan kalan yerlerinde uygulayın. Kullanacağınız güneş kremi en az 30 faktör ve üzeri olmalıdır

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.