Japon Tekniği İle Kırışıklık Yok Etme Tekniği

21.11.2020
16.318
Japon Tekniği İle Kırışıklık Yok Etme Tekniği

Japon Tekniği İle Kırışıklıkları Yok Etme Yolları

Cilt kırışıklığı sorunu yaşlanma belirtisi olarak kabul edilir. Bu nedenle çoğu kişi kırışık önleme için farklı yöntemleri denemek ister. Özellikle kadınlar yüz, el ve karın bölgelerinde ortaya çıkan kırışma ve sarkmaları yok etmek için Japon tekniği ile kırışıklıkları yok etme formülünü kullanıyor. Bu formül kısa süre içinde kırışık görünümün daha gergin bir cilt görüntüsüne dönüşmesini sağlıyor.

Japonların göz ve kaş şekline özel olan görselliği, Japon tekniği usulüyle tasarlanıyor. Güzel ve bakımlı bir cilt yapısı ve ışıl ışıl yüz naturası sağlayan bu teknik yan etkisiz oluşuyla da tercih sebebi oluyor. Sarkık vücut görüntüsünden rahatsız olanlar bu formülü uygulayabiliyor.

Japon Tekniği Tüm Vücuda Uygulanabilir Mi?

Vücudumuzda oluşan kırışıklıklar hepimizin moralini bozan bir görsel oluşturuyor. Bu nedenle hoş ve tarz bir görüntüye ulaşmak için Japon tekniği ile kırışıklıkları yok etme formülü kullanılıyor. Japonlar gibi inceltilmiş bir cilde sahip olmak isteyenler bu formülle çok daha güzel ve parlak bir cilde sahip olabiliyor. Japon tekniği ile kırışıkları yok etmek ve ışıl ışıl bir cilt yapısına sahip olmak için:

  • Yarım bardak pirinç,
  • Yarım bardak süt,
  • Yarım çorba kaşığı bal,
  • 1 bardak ılık su

İle hazırlanan bir maske sizin için yeterli olacaktır. Bu tekniği özel hale getiren, tüm vücut yapısına uygulanabilir olmasıdır. Cildini gerginleştirmek isteyen herkes bu formülü kullanabiliyor. Hamilelik sonrası oluşan cilt kırışıklıklarına da bu maske rahatlıkla uygulanabiliyor.

Japon Tekniği Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Türk toplumunda çoğu kişinin balık etli olması, kilo alıp kilo verme sonrasında cilt kırışması ve sarkık oluşmasına sebep oluyor. Japon tekniği ile kırışıklıkları yok etme  yönteminde çok özel bir formül kullanılıyor. Bu formülde kullanılan bal cildin sert ve gergin bir hal almasını sağlarken aynı zamanda cildi inceltiyor.

Bu sayede kırışık görünüm yerini ışıltılı ve dinç bir cilt haline bırakıyor. Pirinç süt ile pişiriliyor ve lapa haline getiriliyor. Haşlama suyu dökülmeden üzerine bal ekleniyor ve macun kıvamına getiriliyor.

Bu macun soğutuluyor ve ardından temizlenmiş cilt üzerine uygulanıyor. Bu teknikte önemli olan nokta macun kıvamına gelmiş olan karışımın ciltte sertleşene kadar bekliyor olması. Macun uygulandığı noktada 10 dakika içerisinde sertleşiyor ve sir ağda gibi sert hale geliyor.

Bu uygulama kırışık önleme konusunda çok büyük etki sağlıyor. Sertleşen macun 10 dakika kadar daha cilt üzerinde kalıyor ve ardından ılık su ile tamamen yıkanıyor. Gün içinde yalnızca bir kere yapılan bu işlem sonrası ciltte gözle görünebilen bir gerginleşme ve düzleşme ortaya çıkıyor.

Japon Tekniğinin Cilt Sağlığına Zararı Var Mı?

Japon tekniği her cilt yapısına uygun bir kırışıklık önleme yöntemi değil. Özellikle cildinde yara bulunan ve şeker hastalığı gibi cilt problemi yaşayan kişilerin bu yöntemi uygulamaları sakıncalı görülüyor. Ciltte inceltme yaratan bu yöntem, nörotik cilt sorunlarına sahip olanlar için de uygun görülmüyor. Alerjen etkisi sağlaması açısından da önce ciltte ufak bir noktaya uygulanması doğru kullanım yöntemini oluşturuyor.

Japon Tekniği Haricinde Kırışıklıkları Gideren Yöntemler Nelerdir?

Kırışık gidermek için farklı ve etkili birçok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden birini de kırışıklık engelleyici kremler oluşturuyor. Bu kremler cilt yapısını gererek zamanla kırışıkları gideriyor. Bu kremler aynı zamanda içinde bulunan probiyotikler sayesinde cildi beslerken gerginleşmesini sağlıyor.

Karın, basen, baldır, yüz, kol altı, gıdı gibi bölgelerde oluşan kırışıklıklar için son derece etkili olan bu ürünleri satın alırken ise dikkatli davranmak gerekiyor. Kalitesinden emin olunmayan sarkık giderici krem ve losyonlar eğer dikkat edilmezse cilt sağlığına çok büyük zararlar verebiliyor.

Kırışıkları Yok Etme Teknikleri

Yüz ve boyun bölgesi haricinde vücudunuzda ortaya çıkan kırışıklıkları yok etmek için çok kaliteli bir yöntem bulunuyor. Bu yöntemde gece yatmadan önce kırışık olan bölgelerinizi buzdolabı poşeti ile tamamen kapatmanız gerekiyor.

Bu yöntemi bir hafta boyunca uygulayan herkes kırışık görünümünü yok ederken, temiz ve ışıl ışıl bir cilt görseline sahip olabiliyor. Japon tekniğini uygulamak için cilt yapısı uygun olmayanlar, bu yöntem ile vücutlarının tüm bölgelerindeki kırışık görünümden kurtulabiliyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.