Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

27.04.2022
1.310
Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde Cilt Temizliği Yöntemi nasıl olur? Öncelikle Hepimiz tüm günü yoğun şekilde ve bir çok dış  etkiye maruz kalarak geçiriyoruz. Özellikle kadınlar hemen her gün makyaj yapma alışkanlığına sahip. Bunun dışında tüm gün cildimiz dışarıdaki bir çok toza, kire maruz kalırken kendi bünyesinde de ölü deri hücreleri oluşturmakta.

Bu durum bizi günlük cilt bakımı ve temizliği yapmaya mecbur bırakmakta ve cilt sağlığımız açısından önem taşımaktadır. Tüm sonuç olarak bunlardan cildi arındırmak cilt sağlınız için hayati önem taşımakta.

İyi bir cilt temizliği içinse sadece su ve sabun çoğumuza yetmemekte. Öyle teknikler istiyoruz ki makyaj kalıntılarından ölü deri hücrelerine cildimizdeki tüm olmaması gereken şeyleri arındırsın. Piyasada cilt temizliği için üretilmiş sayısız ürün bulabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere en etkili ve doğal cilt temizleme yöntemlerinden bahsedeceğim.

Evde Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Her ne kadar güvendiğiniz ve iyi markaları tercih ederseniz edin sonuç olarak içeriklerinde kimyasal bileşenler olması sizi de rahatsız ediyor olabilir. Bu konudan şikayetçi oldukça büyük bir kitle bulunduğu için doğal cilt temizleme yöntemleri mevcut. Evde kendi imkanlarınızla tamamen doğal malzemeler ile hazırladığınız cilt temizleme yöntemleri ile gönül rahatlığıyla derinlemesine temizlik yapabilirsiniz. İşte sizler için hazırladığımız en sevilen doğal cilt temizleme yöntemleri.

Evde Cilt Temizleme Yöntemleri

Cilt temizliği için izleyebileceğiniz iki temel yol var. Bunlardan ilki kozmetik sektörü tarafından üretilen sayısız cilt bakım ve temizleme ürünlerinden bir kaçını seçip kullanmak. Bir diğeri ise hiç kimyasal içermeyen kendi evinizde hazırlayabileceğiniz doğal yöntemleri değerlendirmek. Sizler için hem sektördeki iyi ürünleri belirleyip tanıtacağız. Hem de evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz en iyi doğal cilt temizleme yöntemleri hakkında geniş bir bilgi vereceğiz. Hadi başlayalım.

Günlük Cilt Temizleme Ürünleri

Hepimiz yoğun hayat içerisinde iyi bir cilt temizliğine ihtiyaç duyarız. Kimileri sahip oldukları sorunlu ciltler ile daha derin temizliklere ihtiyaç duyarken birçoğumuz da daha kolay tekniklerle istenilen bakımı gerçekleştirebilmekteyiz. Her cilt tipi için üretilen sayısız cilt temizleme ürünü bulunmakta. üstelik ürünlerin fiyat çeşitliliği her bütçeye uyum da sağlamakta. Sizler için önerebileceğimiz en iyi cilt temizleme ürünleri başında Yves Rocher markası ürünleri gelmekte. Ortalama fiyatları ile de hemen herkes tarafından ulaşılabilir olan bu ürünler cildinize hiç zarar vermeden temizliğini sağlamayı başarıyor.

En İyi Cilt Temizleme Ürünleri

Çoğu günlük kullanıma uygun bu ürünleri her gün akşam uygulayabilirsiniz. Aşırı sorunlu ciltler için özel olarak üretilen ürünlerin bazıları sabah ve akşam hatta gün üç defa kullanıma bile uygun olabiliyor. Diadermine ve Garnier de yine cilt temizleme ürünleri açısından büyük bir kullanıcı kitlesine sahip sevilen markalardan. Kendi cilt tipinize göre güzel bir araştırma ile doğru ürünleri seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evde Cilt Temizleme Yöntemleri

Yukarıda saydığımız ürünler de oldukça kaliteli ve güvenli olmalarının yanı sıra her halükarda kimyasal bileşenler içeren yapay ürünlerdir. Birçok insan kimyasallardan uzak doğal yöntemleri hayatının her alanına  çekmeye çalışıyor. Cilt temizliği de bu alanda hedeflenen alanlardan oluyor. Bu konuda birçok yöntem elbette bulunuyor. Evde cilt temizleme yöntemleri en az mağazalardan bulabileceğiniz hazır ürünler kadar çeşitlenmiş durumda. Şimdi sizler için bu yöntemler içerisinden en etkilileri ve sevilenleri belirleyip haklarında daha derin bilgi vereceğiz.

Evde Besleyici Temizlik Maskesi

Cildinizi temizlerken besleyip tazelemek de harika olmaz mıydı? Kesinlikle cildinize çok daha faydayı tek bir maske ile sağlamak hepimizin memnun olacağı bir şey. Bu sebeple size vereceğimiz tarifi uygulayarak cildinize derin bir temizlik sunarken beslenmesini sağlayarak tazelenmesini sağlayabilirsiniz. Bu maske için ihtiyacınız olan taze nane ve az yağlı peynir. En çok lor peyniri önerilen bu  tarifte yarım bir kibrit kutusu büyüklüğündeki peynir diliminin çeyreği yeterli olacaktır.

Ardından ince ince doğranmış nane yaprakları ile peyniri karıştırmanız yeterli. Kuru ciltler bir çay kaşığı zeytin yağı da ekleyebilirler. Evde cilt temizleme yöntemleri içinde cildi bir diğer yandan beslediği için çok sevilen bu tarifi gün aşırı kullanabilirsiniz. Arada geçireceğiniz bir boş gün içinde maden suyu ile cildinize ferahlatıcı bir temizleme yapabilirsiniz.

Süt İle Cilt Temizleme Yöntemi

Süt banyolarının ne kadar meşhur olduğunu bilirsiniz. Uzun tarihi geçmişte de birçok önemli ismin süt banyoları yaparak güzelliklerini koruduklarını duymuşsunuz. Lüks bir bakım olan süt banyosunu cilt bakımınızda farklı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Üstelik bu bakım evde uygulaması oldukça kolay bir yöntem. Ortalama soğukluktaki sütü bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayıp ardından cildinizi durulayarak derinlemesine cilt temizliğinizi sağlayabilirsiniz. Sütün de yine ciltte tazeleyici ve besleyici faydaları olduğu da bilinmekte.

Yağlı Cilt Temizleme Yöntemleri

En etkili cilt temizleme maskeleri her cilt tipine göre değişmekte. Kuru ciltler birçok maskeye bir çay kaşığı zeytin yağı ekleyerek uyguladıklarında ihtiyaçları olan nemi de vücutlarına sunabiliyorlar. Fakat yağlı ciltler için durum biraz değişiyor. Bu sebeple özel olarak yağlı ciltlere yönelik temizleme maskeleri hakkında da bilgi vermek istedik. Genel beslenme alışkanlıkları ile de yağlı cilt problemi yaşayan insan sayısı her geçen gün artmaktayken bu bilgiler büyük bir kitleye yardımcı olacak diye düşünmekteyiz.

Yağlı ciltler için cilt temizliği söz konusu olduğunda aklınıza gelebilecek en harika iki ürün limon ve karbonat olmalı. Bu ikili ile hazırlayacağınız basit bir maske hem cildinizi derinlemesine temizler hem de cildinizin yağ oranını dengeler.

İki çay kaşığı karbonata bir çay kaşığı limon oranı ile maskenizi hazırlayıp ciltte 5-10 dakika aralığında bekletmenizin ardından ılık su ile durulamanız yeterli. Bu maskeyi her gün uygulamak cildinizi aşırı derecede kurutur. Bu sebeple iki gün arayla uygulamanız tavsiye edilir. Yine arada geçen iki günde maden suyu ile ferahlatıcı bir temizlik tercih edebilirsiniz.

Gül Suyu İle Cilt Temizliği Yöntemi

Cildiniz ister yağlı ister kuru isterse de karma olsun. Tüm cilt tipleri için uygun olan bir ürün var elimizde. Güzel kokusu ile kullanmaktan zevk alacağınız bu ürünün etkileri de son derece memnun edici olacak. O harika ürün hiç kuşkusuz gül suyu tabi ki. Gül suyunun antioksidan içerikli yapısı ile ciltte derinlemesine temizlik oluşturur. Üstelik her gün kullanıma uygundur.

Bu ürünün güzel kokusunun yanında cildi birçok vitamin ve mineral ile de besler. Gül suyu oldukça köklü tarihi bir geçmişe sahiptir. Uzun seneler boyunca cilt bakım ve temizliğinde kullanılmış bu ürün cildin yağ oranını da dengeler. Bu sebeple her cilt tipine uygunluk sağlar.

Doğal cilt temizleme yöntemleri son zamanlarda insanların hayatın her alanında kimyasal ve yapay ürünlerden kaçmaya başlaması ile daha da yaygınlaşan ve ilgi gösterilen alanlardan olmaya başladı. Mağazalardan basitçe satın alabileceğin cilt temizleme ve bakım ürünlerinin yanında evde cilt temizleme yöntemleri şimdilerde daha çok tercih edilir oldu.

Bu yazımızda size doğal cilt temizleme yöntemleri hakkında oldukça detaylı bilgi vermeye ve temizleme maskeleri hakkında en sevilen tarifleri sunmaya çalıştık. Siz de kendi cilt tipinize göre uygun doğal cilt temizleme yöntemini seçip evinizde hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bir çok sunduğumuz tarifin temizleme yanında besleme ve tazeleme özellikleri ile cildinize kapsamlı bir bakım yapma fırsatını güzel değerlendirmeniz dileklerimizle.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.