Kan Gurubuna Göre Diyet Programı

11.04.2022
1.192
Kan Gurubuna Göre Diyet Programı

Kan gurubuna göre diyet düzenli bir şekilde yapıldığı zaman vücut bu beslenmeye alışır ve daha sağlıklı olur. Daha önce hiç sağlıklı olmadığı kadar sağlıklı hissedeceğiniz bir diyettir. Son zamanlarda en çok karşımıza çıkan diyet türü kan grubuna göre diyet türleridir. Duyanların ilk olarak çok şaşırdığı fakat araştırdıktan sonra çok mantıklı geldiği diyetlerden biridir.

Kan grubumuzu uygun olan besinleri tüketerek daha sağlıklı yollarda son derece kolay bir şekilde kilo vermenin mümkün olduğunu vadeden bir diyettir. Tüketilen besinler ile vücut kendini daha iyi ve daha zinde hisseder.

Kan grubuna göre yapılan diyet son derece sağlıklı bir diyettir. Son 10 yıldır en fazla rağbet gören diyetlerden biri haline gelmiştir. Bu diye sadece kilo vermek için değil sağlıklı olmak için de yapılan bir diyettir. Kişinin kendi bünyesinde ve vücuduna uygun olan besinler tüketmesi hem ideal kiloya gelmesini sağlar hem de daha sağlıklı bir vücuda sahip olmasını sağlar.

A RH Pozitif Kan Gurubu İçin Diyet

Kan grubuna göre diyet  ve beslenme düzeninden yararlanılabilir. Bu beslenme düzeninde doğru bir şekilde uyulduğu takdirde kilo vermeyi hızlandırması çok kısa sürer.

  • Levrek, sazan, uskumru gibi et ürünleri tüketmesi önerilir. Daha çok balık ürünlerinden et ihtiyacını karşılaması daha uygun olur.
  • Yoğurt ve kefir süt ürünleri ihtiyacını karşılar.
  • Badem yapı yağı ve zeytinyağı ile yağ ihtiyacını karşılamak mümkün olur. A Rh pozitif kan grubuna sahip olan kişilerin tereyağı tüketmesi önerilmez.
  • Sebze olarak ise semizotu, ıspanak, lahana, enginar, pırasa, havuç, börülce ve marul gibi sebzelerin tüketilmesi daha uygun bulunur.

Yukarıda yer alan bu besinlere de kendinize bir yemek listesi oluşturarak kan grubuna göre diyet yapmaya başlayabilirsiniz.

B Rh Pozitif Kan Gurubuna Göre Diyet

B Rh kan grubuna sahip olan kişiler için tüketilmesi gereken besinler yer alıyor. Besinler içerisinden kendinize uygun bir yemek listesi oluşturarak düzenli bir şekilde bu yemek listesini uygulamak gerekir. Böylece çok sağlıklı bir vücuda kavuşmak mümkün olur.

Yoğurt, eski kaşar, peynir ve süt tercih edilmelidir. Yağ olarak bu kan grubuna en uygun olan kuyruk yağı oluyor. Lahana, karnabahar, patlıcan, patates, maydanoz ve havuç sebzeler içerisinden kan grubuna en uygun olan besinlerdir.

Bu besinler kan guru göz önünde tutularak ortaya çıkan ürünlerdir. Kan grubuna bakılarak vücudun hangi besine daha çok ihtiyaç duyduğu ortaya çıkar. Buna uygun da besin listesi hazırlanır.

AB RH Pozitif Kan Gurubuna Göre Diyet

AB Rh pozitif kan grubuna sahip kişiler daha çok baharat ve karbonhidrat tüketimine yoğunlaşıyorlar. Listede yazan besinler dışında besin tüketmek diyet yanlış uygulamak anlamına gelir. İyi bir sonuç almak isteyen kişiler mutlaka tam olarak yazan besinleri tüketmesi gerekir.

  • Karbonhidrat  olarak en çok tercih edilen pirinç yulaf ve arpa ürünleri olmaktadır.
  • Salatalık, brokoli, sarımsak, soğan, lahana, patlıcan, karnabahar, semizotu ve kereviz gibi sebzeler ön plana çıkıyor.
  • Bakliyat olarak tüketilmesi gereken tek ürün ise yeşil mercimektir.
  • Baharatlardan zencefil, zerdeçal, kakule, keten tohumu, kimyon ve çemen otu tüketilebilir.
  • Meyve tüketimi ise karpuz, incir, greyfurt ve üzüm gibi ürünler ile yapılabilir.

En çok meyve tüketimi AB Rh Pozitif kan grubu için geçerli olur.

0 RH Pozitif Kan Gurubu İçin Diyet

Kan grubuna göre diyet yapmak isteyen kişiler diyet programını kullanabileceği besinlere göre belirler ve hazırlar. 0 Rh pozitif kan grubuna sahip olan kişiler için belirli bir diyet grubu bulunur.  Bu diyet düzenli olarak yapıldığı zaman hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlarken vücudun sağlık kazanmasına da yardımcı olur. Aynı zamanda vücut için en uygun diyet kan grubuna göre yapılan diyet oluyor. 0 Rh pozitif kan grubuna sahip kişilerin tüketebileceği besinler aşağıda verilmiştir.

Süt ürünleri olarak bu kan grubuna en uygun besinler tulum peyniri, ev yapımı yoğurt, kefir ve peynir oluyor. Haftada en az 3 kez süt ürünlerini tüketmek zorunludur.  Sebze olarak ise roka, maydanoz, sarımsak, soğan, kabak, ıspanak, enginar, brokoli ve marul tüketilebilir. Et tüketimi bu kan grubu için önerilmiyor. Aynı zamanda yağ tüketimi de önerilmiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.