Cilt Bakım Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Cilt Bakım Serumu Nedir? Nasıl Kullanılır?

02En İyi Cilt Serumu

Cilt Serumu nedir? Ne işe yarar? Nasıl Kullanılır? İnsanlar sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için çeşitli yollar deniyorlar. Bu yollardan bir tanesi de kullanılan cilt serumları dır. Cilt serumunun tanımını yapmak gerekirse temizlenmiş cilde herhangi bir ürün kullanmadan önce kullanılan bu ürüne cilt serumu denir. İçeriğindeki etkili maddeler cilt tarafından kolayca emilerek cildin yenilenmesini sağlarlar. Bu serumlar günlük kullanıldığı gibi ürünün içerisindeki sıvı maddesi yumuşak bir yapıdadır.

Cilt serumları özellikle leke, kırışıklık giderici ve kuru ciltler için cildin nemlenmesi gibi durumlarında tercih edilerek kullanılır. En iyi cilt serumu hangisi olabilir diye bakacak olursak cilt serumları cilt problemlerine uygun olarak tercih edilir. Bu nedenle herkeste etki ettiği özellik farklı olabilir. Bu serumlardan başlıcaları şöyledir; Murad Retional Youth Renawal Serum içeriğindeki güçlü maddeler ile cilt kırışıklarını giderirken nemlendirme ve aydınlatma da gibi işlevlerde görüyor.  The Ordinary ‘’Buffet’’ derin kırışıklıklarda ve cildi nemlendirmede kullanılır.

Cilt ve Yüz Serumu Ne İçin Kullanılır?

Cilt serumları günlük bakımlar sırasında kullanılan en temel ürünler arasında yer alır. Çünkü cildin neme ihtiyacı olduğu gibi bazı cilt problemlerinde de cilt serumların dan faydalanılır. Cilt serumları kendi arasında farklı kategorilere ayrılır. Çünkü her cilt serumunun etki ettiği sorun farklı olabilir. Bu nedenle cilt serumları daha çok ihtiyaçlar ölçüsünde alınır. Ayrıca cilt serumu kullanan her bireyin mutlaka yanında ek olarak yeni bir nemlendirme kremi kullanmasıdır.

Cilt serumu mucizesi kendi arasında şöyle tercih edilir. hiperpigmentasyon amaçlı yani bu serum türleri daha çok renk tonunu beyazlatmak ve ciltte görülen lekeleri gidermede kullanılır. Yaşlanma karşıtı serumlar ise cildin doğal kolajen yapısına yardım ederek sıkılaşmasını ve gergin olmasını sağlar. Bu serumların kullanılması ile cilt kısa süreler içerisinde kendini toparlamaya başlar. Bazı serumlar ise sivilce karşıtıdır. Kullanılarak sivilce sorunlarını ortadan kaldırır. Yatıştırıcı serumlar, cilde sürülürken nemin hızlı bir şekilde emilmesini sağlar.

Cildi yorgunluktan ve kirden arındırma özelliği gösterir. Besleyici serumlar, bu serumlar en çok kullanılan serumlar arasında yer alır. Cildin dış katmanlarını onardığı gibi cildin ferah ve canlı olmasına katkı sağlar. C vitamini içerikli serumlar, bu serumlar ciltte meydana gelen kahverengi lekeleri azaltmada tercih edilir. Görüldüğü üzere tüm serum çeşitlerinin farklı işlevleri ve mucizeleri bulunur. Doğru tercihlerle sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

En iyi Cilt Serumu Hangisidir?

Tavsiye edilen cilt bakım serumları genel olarak cilt serumu kullananlar ve yorumlarına bağlı olarak ortaya çıkan tecrübe ve sonuçlar ile orantılıdır. Çünkü Cilt serumları kişilerin yaşamış olduğu bazı cilt sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla tercih edilen cilt bakım ürünleri arasında yer alır. Bu güçlü yapıda hazırlanan serumlar yüz temizleme jelleri ve kremlerine göre daha etkili sonuçlar kazandırır. Yapısındaki onarıcı ve güçlü etkiye sahip tanecikleri derinin en alt katmanlarına nüfuz ederek cilde derinlemesine etki eder.

Bu ürünlerin daha verimli olmasını isteyenler gece uyumadan önce serumları kullanmalılar. Böylece cildin onarılması ve yenilenmesi sağlanır. Bu etkili sonuçlar sağlayan cilt serumları cilt sorunlarına uygun tercih edilerek kullanılır. En iyi cilt serumu hangisidir diye bakacak olursak bazı araştırmalar sonucu cilt serumları ile ilgili yapılmış olan sıralamaları görüyoruz.

  1. Murad Retional Youth Renawal Serum
  2. The Ordinary ‘’Buffet’’
  3. Estee Lauder Advanced Night Repair Serum
  4. Missha Time Revolution Night Repair Borabit Ampoule
  5. La Mar The Regenerating Serum
  6. Shiseido Future Solution XL Ultimate Regenerating Serum
  7. Lancome Advanced Genifique Serum

Cilt Bakım Serumu Önerileri

Cilt bakımında serumların önemi oldukça fazladır. Çünkü kullanılan serumlar cildin en alt katmanlarına kadar inebilen ve onarıcı ve yenileyici etkilere sahiptir. Her cilt serumu içeriğindeki maddelerden dolayı cilde farklı alanlarda etki ederek cilt problemlerini ortadan kaldırıyor. Cilt bakım serumu önerileri arasında her cilt tipine uygunluk gösteren ve içeriğindeki yağ çeşitleriyle cildi derinlemesine besleyen L’Oreal Paris Mucizevî Yağ söylenebilir.

Antioksidan etkiye sahip olan bu serum düzenli kullanıldığı takdirde cilt yapısını daha sağlıklı görünmesini sağlıyor. Her ne kadar içeriğindeki yağ oranı fazla olsa da bu yağ cilt tarafından hızlı emilme özelliğine sahiptir. Bu serum dışında Lancome Advanced Genifique Serum ise yaşlanma karşıtı hızlı etki eden serumlar arasında yer alır. Bu serum ince çizgilere hızlı bir şekilde etki ederek onların kısa sürede sıkılaşmasını sağlayarak cilde daha sıkı bir yapı katar. İnsanlar kimi zaman önerileri dikkate alarak cilt serumu alırlar ya da kendileri test ederek kendi vücut ve cilt tiplerine uygun olan seçeneği tercih ederler.

Yağlı ciltler İçin Serum Önerileri

Serum kullanırken dikkat edilesi gereken en öneli püf nokta kullandığınız serumun cildinize uygun olup olmadığına bakmanız gerekir. Çünkü her serumun kendine özgü bir işlevi bulunduğundan doğru tercih her zaman etkili sonuçlar verir. Her bireyin kendi yapısına uygun bir cilt yapısı bulunur ve herkesin yaşadığı cilt sorunları farklılık gösteriyor. Bu farklılıklardan biri de yağlı ciltler için yapılan serum önerileri nelerdir buna bakmak gerekir.

En İyi Yüz Serumu

Cilt serumu kullananlar ve yorumlarına bakıldığında tavsiye edilen ve en iyi cilt serumları olarak karşımıza çıkanların başında Yves Rocher ultra matlaştırıcı ve gözenek sıkılaştırıcı kremdir. Krem içeriğindeki bileşenler ile cildin yağ oranını dengelemeye çalışır. Ayrıca ürün bitkisel içerikli olduğu için cilde canlılık katıyor. Sebo Vegetal yağ dengeleyici ultra bakım serumu ise yağlı ve karma cilt tipine uygun bakım ürünleri arasında yer alır. Sebo Vegetal gözenek sıkılaştırıcı ve Sebo Pure Vegatal Akneler ve Siyah noktaları giderici serumlarda kullanılabilir.

Bu ürünler de yağlı ciltlerde kullanılan bakım ürünleridir. Yağlı ciltlerde serum kullanmadan önce yüzün kesinlikle temiz olması gerekir. Temizlik işlemlerinin ardından önerilen serumlar yüzün yağlı bölgelerine uygulanarak yağ oranı dengelenmeye çalışılır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.