Yeşil Göze Makyaj Önerileri

02.04.2022
2.177
Yeşil Göze Makyaj Önerileri

Yeşil Göze Makyaj Önerileri Herkesin hayran kaldığı bir göz renginiz var, makyaj ile bunu ikiye katlamak istiyorsanız, yeşil göze makyaj nasıl yapılır? yeşil göze en uygun far hangisidir? Yeşil Gözlüler için göze makyaj modelleri makyajı nasıl Olur? yeşil gözlüler için rimel ve eyeliner seçimi nasıl olmalı, yazımızı okumaya davet ediyorum.

Yeşil Göze Makyaj Nasıl yapılır

Öncelikle şunu belirtmeliyim yeşil gözler bir çok renge uyum sağladığından dolayı bazen farkında olunmadan hatalar yapılabiliyor, özellikle göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gerekilen husus bütünlüğü bozmayacak rimel ve eyeliner seçimi yapılmalıdır, renk seçimi yaparken ten renginizi göz ardı etmeyin, yeşil gözelere yakışan makyaj  için göz ardı edilmemesi geren önemi noktalar bunlar.

Yeşil bir göze sahip iseniz ve cildiniz ‘de açık tondaysa pastel renklerden kaçınmalı daha doğal renkleri seçmelisiniz, açık tenlere en uygun renkler yumuşak ve açık tonlar olmalıdır.

Buğday tenli bir cilt rengine sahip ve gözlerinizde yeşil ise far seçimi mor veya mürdüm renklerde olmalıdır.

Yeşil gözlerde fondöten kullanımı

Eğer gözlerinizin daha parıltılı olmasını istiyorsanız fondoten kullanımında kapatıcı ve hafif parlak olmalı,  ayrıca çok abartmadan simli farlardan kullanabilirsiniz, çok açık renk kapatıcılar kullanılması makyajın çok öne çıkmasına neden olacağından hoş bir görüntü sergilemeyebilir, son olarak göz kapaklarınızın üzerini hafif dokunuşlar ile parlaklık verirseniz bütünleyiciler sağlamış olacaksınız.

Yeşil Gözlerde Hangi renk Kalem Kullanılmalı

Yeşil gözlere genellikle uygun olan ve yukarıda vermiş olduğumuz makyaj tekniğine paralel olarak, öncelikle şunu belrtmeliyim ten renginiz açık ise koyu renklerden uzak durmalısınız, kahvenin açık tonları, kestane rengi, kalem kullanmanız hem bütünleyici hemde daha doğal bir görünün elde etmek mümkün olacaktır,

Yeşil Göze Saç Rengi

Yeşil göze en çok yakışan saç rengini cilt renine göre şöyle sıralayabiliriz.

Soğuk  cilt alt tonuna sahip yeşil gözlü kadınlar için soluk kül rengi,serin cilt tonları üzerinde hoş duran renktir.

Nötr cilt tonu olan yeşil gözlü kadınlar için, açık kahverengi, ve bakır tonlarda renkler güzel duracaktır.

Sıcak cilt alt Tonlarına sahip yeşil gözlü kadınlar için Saç Rengi

Sarı renk tonları sıcak cilt rengie sahip kişilerde genellikle güzel durmaktadır, Çok koyu kahverengi olmayan açık kahverengi tonlar, karamel kahverengiler de sıcak cilt tonu bulunan kadınlarda güzel durmaktadır.

Yeşil Göz Özellikleri

Yeşil gözlerin özellikleri içerisinde öne çıkanlar şunlardır, yeşil göz rengine sahip kişiler genellikle toplum içerisinde konuşmalarında daha dikkat çekici oldukları gibi, kişileri daha fazla etki altında bıraktıkları, genel olarak yöneticilik vasıfları ile çok öne çıkamamış olsalar da arka planda yönlendirme yeteneğine sahiptirler.

Bir diğer özellik ise yeşil gözlü kişilerin özgüvenlerinin çok yüksek olmaları ile öne çıkmaktadırlar.

Yeşil Gözlü Ünüler’ in saç stillerine, ve makyajlarına bakılarak fikir sahibi olunabileceği gibi deneme yanılma kısmını daha çabuk bir şekilde geçmiş olursunuz.

Yeşil çok istenilen ve beğenilen bir göz rengi olduğundan dolayı yeşil gözlüler için blog sayfalarında bir çok iltifat çeşidi ile karşılaşabilir Yeşil göze nasıl iltifat edilir gibi yazılar ve konular ile karşılaşmanız mümkün hale gelmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.