20 Yaş Gençleştiren Maske Tarifi

12.04.2022
16.356
20 Yaş Gençleştiren Maske Tarifi

20 Yaş Gençleştiren Maske Tarifi Cildimiz en çok bakım isteyen ve en geniş organlarımızdan birisidir. Bütün vücudumuzu kapladığı için sağlıklı ve canlı olarak görünmesi bizim güzel görünmemizde de etkilidir. Cilt temizliği ve bakımı özellikle 30’lu yaşlardan sonra daha önemli bir konu haline gelir. Hafif kırışıklıklar ve sarkmaların erken yaşta oluşmaması için cilt bakımına dikkat etmek gerekir.

Bu yazıda cildinizi gençleştirecek ve de evde yapabileceğiniz en basit maske tariflerini bulabilirsiniz. Bazıları çok pahalı kremlerin etkisini bile gösterebilecek olan bu maskeleri deneyerek kullanmaya çalışın. Hangisinin size iyi geleceğini denemeden bilmeniz zordur. Ancak genel olarak burada yer alan maskeler alerjik olmayan ve her evde bulunacak malzemelerden yapılmaktadır.

Basit bir şekilde hazırlayacağınız bir maske ile kırışıklıklarınızı yok edebilir ve cildinize canlılık katabilirsiniz. Bu maske için ihtiyacınız olan tek şey biraz kahve bir miktar süt. Her evde bulunan bu iki basit ve ulaşılabilir malzeme düzenli olarak maske şeklinde uygulandığında sizi çok daha genç göstermek için yardımcı olabilir. Olduğunuzdan çok daha genç gösteren bu maske için bir yemek kaşığı kahve bir buçuk yemek kaşığı süt yeterlidir. Maskenin hazırlanması ve uygulanması ise şu şekildedir.

20 Yaş Gençleştiren Maske

Bir buçuk yemek kaşığı süt ile bir yemek kaşığı kahveyi bir kapta birleştirip macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Beş dakika kadar beklettikten sonra yüzünüze ve boynunuza kalın bir tabaka halinde sürün.

  • Maskeyi 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Süt hem temizleme hem de nemlendirme özelliği ile cildinize ferahlık katan bir üründür. Kahve ise cildinize allık ve enerji katar. Eğer bu maskeyi düzenli olarak uygularsanız bir süre sonra cildinizdeki kırışıklı ve sarkmaların azaldığını da fark edersiniz.

6 Haftada Gençleştiren Maske 

Cildi gençleştiren bir diğer maskeyi ise haftada bir kez ve de altı hafta boyunca uygulamanız gerekiyor.  bu maskeyi daha çok yaz aylarında uygulamanız gerekiyor. Çünkü içerisinde en güzel yaz meyvelerinden birisi olan kiraz da bulunuyor. Bu maskenin malzemeleri on ya da on beş tane kiraz, 3 damla kadar gül suyu ve iki çay kaşığı ölçüsünde kildir.

Bu üç malzeme ile hazırlanan bu maske altı hafta boyuna aksatmadan uygulanırsa cildinizdeki kırışıklıklar ve sarkmalarda gözle görünür bir değişiklik yaratacaktır. Bu maskenin hazırlanması ve uygulanması aşamaları ise şöyledir:

  • Önce kirazlarınızı meyve sıkacağı ya da blenderden geçirerek öğütün ve macun haline getirin.
  • Ardından onlara iki çay kaşığı halinde kil ekleyin.
  • Son olarak gül suyunu da ilave edin ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra da ılık suyla yüzünüzü temizleyin.

Bu maskenin gençleştirici etkisi kirazın enerjisinden ve kilden gelmektedir Ayrıca gül suyu da hem yüzümüzü nemlendirme ve temellendirme için kullanabileceğimiz hem de cildimizi temizlemek için kullanabileceğimiz bir malzeme olarak bu maskenin daha derinlere etki etmesini hızlandırır. Altı hafta boyuna haftada bir kez bu maskeyi uygulamalısınız.

6 Haftada Gençleştiren Maske 

Cildinizi sadece altı hafta içerisinde yenileyip gençleştirecek olan bir başka maske tarifinin malzemeleri ise yemek kaşığının dolusu miktarında bal, yarım su bardağı kadar süt, üç tane yemek kaşığı ölçüsünde pirinç unu ve bir adet muzdan oluşuyor.

Bu maske için yapmanız gereken ise öncelikle muzu püre haline getirmek ve içerisinde diğer malzemeleri eklemektir. Maskeyi macun haline getirdikten sonra yarım saat yüzünüzde tutmanız ve daha sonra temizlemeniz gerekiyor. Bu uygulama da haftada bir düzenli olarak altı hafta boyunca yapılırsa ciltteki küçük kırışıklıkların ve sarkmaların azaldığı görülüyor.

Cildi Gençleştiren Botoks Etkili Maske

Cildinizi gençleştirmek için kakaolu bir maskeden de yardım alabilirsiniz. Bu maskenin malzemeleri arasında bir çorba kaşığı kadar bal ve bir çorba kaşığı kadar toz kakao ve de bir yemek kaşığı kadar yoğurt bulunuyor. Üç malzeme iyice karıştırıldıktan sonra yüze ve boyna uygulanıyor ve yaklaşık yirmi dakika bekleniyor.

Hem yoğurdun hem de kakaonun içerisinde yüze enerji verecek ve onu gençleştirecek vitamin ve mineraller bulunuyor. Ayrıca bal da hem temizleme, hem gençleştirme hem de nemlendirme özelliği olan ve yüze çok faydası olan bir besindir. Bu maske de haftada bir uygulanabilen gençleştirici maskelerden birisidir.

Gençleştiren Maya Maskesi

Yılların olumsuz etkilerini yüzünüzden silecek ve ona gençliğini yeniden kazandıracak olan maskelerden bir diğeri ise yaş maya ile yapılan etkili bir maskedir. Bu maskeyi hazırlamak içinse ihtiyacınız olanlar yine her evde bulunan malzemelerdir. Bu maske için bir paket kadar yaş mayaya, bir bardak buza, bir çay kaşığı dolusu kadar limon suyuna ve bir bardak suya ihtiyacınız var. Bu maskedeki bütün malzemeler maskenin içeriğinde kullanılmıyor. Maskenin aşamaları şu şekilde sıralanıyor.

  • Öncelikle limon suyu ve suyla yüzünüzü yıkayıp kirden arındırıyorsunuz.
  • Daha sonra ise buzları yüzünüze dairesel hareketler sürmelisiniz.
  • Yaş mayayı ise iyice karıştırıp macun halinde yüzünüze ve boynunuza uygulayarak yirmi dakika kadar bekletiyorsunuz.

Bu maskeyi on beş günde bir tekrarlamanız yeterlidir.

Gençleştiren Sabah Maskeleri 

Sabahları yüzünüzü iyice temizleyip nemlendirirseniz gün boyu kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Sabah yüzünüzü derinlemesine temizlemek için kullandığınız temizlik ürünü ile yıkadıktan sonra bir yumurta akını iyice karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. Yumurta akı cilde ne faydalı besinlerden birisidir. Bir süre sonra sertleşecek ve cildinizi germeye başlayacaktır. Sertleşmesini bekledikten sonra temizleyebilirsiniz. Ayrıca sabahları yüzünüze uygulayacağınız bir diğer maske ise sadece bir çay kaşığı bal ve bir miktar sütle de hazırlanabilir.

Bu ikisini iyice karıştırıp akıcı bir hale getirdikten sonra da yüzünüze uygulamanız mümkündür. Daha sonra cildinizi temizlemeniz gerekir. Bu malzemeler nemlendirici olsa da cildinize her gün nemlendirici başka bir ürün sürmeyi de unutmayınız. Hatta gün içerisinde nemlendiricinizi yanınızda taşırsanız daha iyi olur. Nemlenmeyen ve yeterince temizlenmeyen her cilt daha çabuk yaşlanır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.