Sarı Sabır Taşı Nedir Faydaları Nasıl Kullanılır?

18.11.2020
11.032
Sarı Sabır Taşı Nedir Faydaları Nasıl Kullanılır?

Sabır Taşı Nedir Faydaları Nelerdir?

Sarı sabır taşı faydaları nelerdir neye iyi gelir? Sabır taşı diye isimlendirilen içerisinde antrokınon türevleri uçucu yağlar barındıran ağızda hoş olmayan ekşi bir tat bırakmaya neden olan. Annelerin genellikle çocuk emzirme dönemlerinin uzamasına bağlı olarak sütten kesmek için kullandıkları .

Uzun zamanlardan beri anadolu insanının çokca tercih ettiği meme uçlarına sürülerek artık sütten kesilme zamanı gelmiş ama ısrarla emmeye devam eden çocuklarda bir kaç gün içerisinde etkisini gösteren ve genel olarak başarılı olduğu söylenen aloe vera bitkisinden elde edilmekte olan siyah renkli ekşi bir tada sahip maddedir. Sarı sabır taşı neden yapılır? Sarı sabır taşı içeriğinde aloevera, antrokınon türevleri uçucu yağ, reçine bulundurmaktadır. Yapı itibari ile taş  olmamasına rağmen içerisindeki karışımlar ile sert bir yapıya sahip olduğundan dolayı bu şekilde isimlendirilmiştir.

Sarı sabır Taşı Ne İşe Yarar?

Sarı sabır taşı yukarıda ne için kullanıldığını  kısmen açıklamaya çalıştığımız gibi genel olarak kullanım alanı bebeklik döneminden çıkıp artık çocukluk dönemine adım atmış ama ısrarla anne sütü emmekten vazgeçmeyen zor durumda kalmış annelerimizin  çocukları için meme uçlarına çok yoğun olmayacak şekilde sürülmesi ile süt emme döneminin bittiğini farklı bir şekilde anlatma yönteminde kullanılmaktadır.

Ayırca bebeklik döneminde ve sonrasında devam eden alışkanlıklardan bir tanesi olan parmak emme hastalığına bir çözüm olarak’da kullanılan sarı sabır taşı parmak uçlarına sürülerek acı birazda ekşi tadı ile çocukları bu alışkanlıklarından vazgeçirmeye yardımcı olmaktadır.

Her ne kadar çocuklar ve bebekler için kullanılıyor olsada yetişkinlerin vazgeçemediği tırnak yeme alışkanlıklarına benzer vazgeçemediği ama toplumda rencide olmalarına sebep olan bazı alışkanlıkların’dan vazgeçmek için de kullanılabilmektedir.

Sarı Sabır Taşı Neye İyi Gelir?

Sarı Sabır Taşı Kullanımı

Sarı sabır taşını kullanmadan önce doktor tavsiyesi alınması faydalı olacaktır. Kullanmadan önce hafifce ıslatıp nemlendirdikten sonra meme uçlarına sürülerek kullanılır. Kullanımından sonra yıkanması tavsiye edilir.

Sarı Sabır Taşının Yan Etkileri

Bilinen bir yan etkisi belirtilmemiştir. Aşırı ve yoğun sürülmesinden kaçınılmalı ve kullanmadan önce doktor tavsiyesi alınması tavsiye edilmektedir.

Sarı Sabır Taşı Bebeğe Zaralı mı?

Sarı sabır taşının içerisinde herhangi bir kimyasal ürün olmadığından şu ana kadar herhangi bir zararı söz konusu olmamıştır.

Sarı Sabır Taşı Nasıl Yapılır

Sarı sabır taşının yapımı mesir macununun yapımına çok benzemektedir, aloevera ve toz haline getirilmiş reçine’nin uçucu yağlar ile karıştırılıp yoğrulmasıyla elde edildikten sonra sert yapıya sahip olması için dinlendirmesi ile ortaya çıkar.

Sarı Sabır Taşı Zararları

Sarı sabır taşını saymış olduğumuz kullanım alanları dışına çıkılmadan tüketildiğinde bir zararı görülmemiştir.

Sarı Sabır Taşı Basur İyi Gelir mi?

Sarı sabır taşının basur rahatsızlığına iyi geldiği hususunda bir bilgi bulunmamaktadır.

Sarı Sabır Taşı Zayıflatır mı?

Zayflama ve kilo vermek için kullanılmaz.

Sarı Sabır Taşı Fiyatı

50 Gr fiyatı 18.00TL aralığında satışa sunulmaktadır

Sarı Sabır Taşı Nerede Satılır

Bitkisel ürünler satan aktarlarda, Online satış mağazalarından temin edilebilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.