Aspirin İle Saç Bakımı

09.11.2020
15.964
Aspirin İle Saç Bakımı

Aspirin İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Aspirin ile saç bakımı: Saç bakımı pek çok kişi için son derece önemlidir. Çünkü sosyal yaşamada ve iş yaşamında güzel görünmek pek çok kişinin kendine güvenmesini sağlarken, aynı zamanda da kişilerin kendini güçlü hissetmesine yardımcı olur. Ancak bazı saç sorunları,  hem bayanların hem de erkeklerin cilt sorunları arasında yer alır. Özellikle saç dökülmeleri ve saç diplerinde oluşan kepek sorunları en sık görülen başlıca saç problemleri arasında yer alır.

Ancak evde yapılacak olan doğal bakım yöntemleri ile saçlarınızı daha parlak ve daha bakımlı hale getirebilirsiniz. Özellikle aspirin ile saç bakımı yapmak, saçların pek çok sorunlarını ortadan kaldıracaktır. Saç dökülmesi, saç derisinde kaşıntı ve kepek gibi problemleriniz varsa yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

Aspirin Saç Dökülmesini Önler mi?

Aspirinin Saça Faydaları Nelerdir?

Daha çok ağrı kesici ve kan sulandırıcı olarak bilinen ve tüm dünyada sıklıkla kullanılan aspirinin saça faydaları oldukça fazladır. Bunlardan bir kaçı ise;

 • Saç diplerinde meydana gelen kepek sorununu ortadan kaldırır.
 • Saç diplerindeki kan damarlarını harekete geçirir ve saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur.
 • İçerdiği asitler sayesinde saç derisindeki gözenekleri açar ve saç diplerinin daha rahat nefes almasına yardımcı olur.
 • Mat, yorgun ve solgun görünen saçlara ipeksi bir parlaklık kazandırır.
 • Aspirin içerisinde d2 prostaglandin içerdiği için saçların dökülmesini önler.
 • Boya gibi kimyasal maddelerin saça verdiği hasarı onarır.
 • Koparak oluşan saç kırılmalarının ve saç dökülmelerinin önüne geçer.
 • Saçın en iyi şekilde beslenmesini sağlayarak, saça hacim ve parlaklık kazandırır.
 • Ayrıca aspirinin bileşenlerinde bulunan salisilik asitler ile saç maskesi yaparak saçlarınızı her daim dış etmenlerin getirdiği hasarlardan koruyabilirsiniz.
 • Aspirin saçların doğal rengini korur. Buna ek olarak eğer boyalı saç renginizi sevmiyorsanız, aspirin kullanarak eski saç renginize dönebilirsiniz.
 • Aspirin saç derisinde oluşabilecek bir takım hastalıkların da önüne geçer.
 • Aspirin saç derisi için harika bir peeling özelliği taşır. Dolayısı ile saç diplerinde meydana gelmiş ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur ve uyuyan saç köklerinin yeniden canlanmasını ve saç çıkmasını sağlar.

Aspirin İle Rutin Saç Bakımı İçin Aspirin Maskesi

Eğer saçlarınızda çok fazla bir sorun yoksa rutin olarak kullanabileceğiniz bu maskeyi yapmanız  yeterli olacaktır. Bu maske tarifi ile her zaman daha canlı, parlak ve daha yumuşak bir saç yapısına kavuşabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

3 – 4 Adet Aspirin,

2 Yemek kaşığı  kadar saç şampuanı ( günlük kullandığınız her hangi bir şampuan olabilir)

Aspirin İle Saç Bakımı Yapılışı

İlk olarak aspirinleri iyice ezip toz haline getirin. Saç şampuanınıza karıştırıp, saçlarınıza sürün. Yaklaşık 5 ila 7 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Daha sonra saçlarınıza Hindistan cevizi yağı ile ufak bir bakım yapa da bilirsiniz. Bu sayede hem saçlarınız daha hızlı uzayacak hem de mevcut saç renginizi daha canlı gösterecektir. Bu maskeyi haftada birkaç kez yapmanız yeterli olacaktır.

Saç boyasından kurtulup, doğal saç rengine dönmek isteyenler için aspirin’li saç losyonu tarifi

Bazı kararlar kişilerin ileride pişman olmasına neden olacaktır. Özellikle saçınızı boyadıktan sonra bir pişmanlık yaşıyorsanız, bu durumda boyanın saçtan bir şekilde akmasını sağlamanız gerekmektedir. Dolayısı ile saçlarınızın doğal rengine kavuşmak adına aspirinli losyonu deneyebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • 8 adet aspirin,
 • Su,

Yapılışı

İlk etapta 8 adet aspirini iyice ezip toz haline getirmeniz gerekmektedir. Daha sonra yaklaşık olarak yarım litre suyun içine bu toz haline getirdiğiniz aspirinleri ekleyebilirsiniz. Akabinde hazırladığınız karışımı bir sprey şişeye alın ve saçlarınıza uygulayın.  Sprey şişedeki aspirini saçlarınıza uygularken, taramayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir. Bu sayede saçlarınızın tamamına ulaşacaktır. Her gece yatmadan önce bu işlemi uygulamanız tavsiye edilir. Ama her gün aspirinin toz kısımları dibe çökeceği için iyice karıştırmanız ve daha sonra kullanmanız önerilir.

Saç Uzamasına Yardımcı Olan Aspirin Saç Maskesi

Saç uzaması sorunu yaşayan herkes için bu tarif geçerli olacaktır. Saçlarınızın dökülmesini önlediği gibi dökülen saçların yerine yeniden saç çıkmasına da fayda sağlar. Bu maskeyi her banyo öncesi saçlarınıza uygulamanız tavsiye edilir.

Gerekli Malzemeler

 • 10 adet aspirin,
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı (saçın uzunluğuna göre miktarı artırabilirsiniz)
 • 2 – 3 yemek kaşığı şampuan

Uygulanışı

Öncelikle aspirini ezip toz haline getirdikten sonra şampuan ve zeytinyağı ile iyice homojen hale gelene kadar karıştırın. Saç diplerinize uygulayıp, 5 – 10 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız her zamankinden daha bakımlı ve daha güçlü bir hale gelecektir.

Şampuana Aspirin Koyanların Yorumları

Saç bakımı elbette herkes için aynı olmaz. Çünkü herkesin saç yapısı ve deri yapısı farklıdır. Dolayısı ile öncelikle kendi saçınızda bir deneme yapmanız gerekmektedir. Ancak Aspirin Saç maskesi kullananlar ve şampuana aspirin koyanların yorumları ise çoğu zaman olumlu yönde olmuştur. Bu nedenle saç sorunlarınız varsa deneyebilir ve sonuç aldıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.