Uzun ve Kısa Erkek Saç Modelleri

20.04.2022
4.394
Uzun ve Kısa Erkek Saç Modelleri

ERKEK SAÇ MODELLERİ; Her sezon de trend değişiyor. Trend kelimesi ise oldukça geniş bir kavram oluyor. Trend çerçevesinde değişenler kıyafetlerden aksesuarlara oradan makyaj türlerine ve hatta saç modellerine kadar uzanıyor. En doğal aksesuarımız olan saçlarımızda her sezon de trende uyum sağlayıp bizleri daha tarz bireylere dönüştürmekte etkili bir detay. Bu konulara kadınlar kadar erkekler de etkili.

Özellikle erkek saç modelleri küçük detaylar ile çok daha şık ve çarpıcı olabiliyor. Erkekler için trend olan saç modellerini inceleyip erkek saç modelleri yazısını hazırladık. Sizlere kalansa kendi yüz şeklinize ve tarzınıza uygun olan saç modelini belirleyip uygulamak. İşte yazımız.

KIVIRCIK İÇİN KOLAY KULLANIMLI UZUN VE SALAŞ SAÇLAR

Erkekler için saç bakımı ve şekillendirmesi genel olarak zahmetli bir iş olmuyor. Yine de her saç kendine özel bakımlar gerektirir. Bu modelde de saçlarınıza kısa bir bakım ve ilgi göstermeniz gerekse de birçok saç modeline oranla kullanımı oldukça rahat. Kıvırcık saçlı erkekler için saçın sadece üst kısımlarını uzun bırakarak yapılan bir kesim yeterli bu modelde.

Saçlarınızın üst kısımlarında kalan kıvırcık ve uzun kısma saç köpükleri yardımı ile kısa bir şekillendirme vermeniz yetiyor. Şekillendirmeden kastımız saçlarınızdaki bukleleri köpük şekillendirici yardımıyla kontrol altına alıp düzgün bir görünüm vermek. Bu kullanımı kolay saç ile erkek saç modelleri içerisinde en tarz görünüme en rahat şekilde ulaşabilirsiniz.

ASİMETRİK SAÇLARLA DİKKAT ÇEKİCİ OL

Geçtiğimiz sezonlarda kadın saç modellerinde maskulen bir hava yaratan ve oldukça tercih edilen saç modellerindendi asimetrik saçlar. Şimdi ise erkek saç modelleri içerisinde en çarpıcı seçenekler arasında yer alıyor. Adından da anlaşılacağı gibi asimetrik saç modelinde saçın bir tarafı diğer tarafına oranla daha kısa kesim yapılıyor.

Bu saç modeli düz saçlı erkekler için uygun bir seçenek olur. Ayrıca yuvarlak hatlara sahip erkekler için beklenen etkiyi göstermeyecek olan bu saç modelini daha çok keskin hatları olan erkekleri kullanmasını öneririz.

KESKİN ÇİZGİLİ SAÇ MODELLERİ

Bu saç modelinde saçınıza vereceğiniz şekli yüz hatlarınıza göre belirlemeniz mümkün. Önemli olan saçın belli bir noktasında keskin bir çizgi bırakmanız. Tek bir keskin çizgi ile oldukça normal bir saç kesimini çarpıcı bir hale getirebilirsiniz. Bu saç modelinin en büyük avantajlarından biri de sıkılmanız ya da memnun kalmamanız durumunda eski haline kolayca çevirebilmeniz.

Bunun yanında eğer memnun kalırsanız tek ve küçük bir detayla oldukça tarz bir saç modelinin sahibi olursunuz. Bu saç modeli için saçın üst kısımlarını uzun bırakıp alt kısımlarını 3 numarada kestirmenizi önerebiliriz. Uzun saçlarınızı toplu biçime getirerek keskin çizgileri ortaya çıkarmanız ile günlük kullanıma uygun harika bir saç modeline sahip olursunuz. Bu saç modeli için saç şekillendirici kullanmanıza da gerek yok. Saç şekillendiriciler ile arası iyi olmayanlar için erkek saç modelleri arasında en iyi seçenek keskin çizgiler.

 GERİYE TARANMIŞ SAÇLAR

Bu saç modeli de yine düz saçlı erkekler için doğru bir seçenek olmakta. Özellikle daha ciddi ve resmi bir giyim tarzınız varsa ve keskin yüz hatlarına sahipseniz düşünmeden kullanacağınız saç modeli bu olmalıdır yine arka ve yanlara oranla üst kısımların daha uzun bırakıldığı saç modelinde saçları ağırlaştırmayacak saç şekillendiriciler ile saçlarınızı arkaya doğru tarayarak şekil vermeniz yeterli. Bu saç modelinin yapımı oldukça kolay kullanımı da çok konforludur. Görüntüsü ise ciddi giyim tarzı ve iş stili içerisinde inanılmaz bir uyum oluşturur. Bu sezonun en ciddi en şık saç modeli geriye taranmış saçlar.

SERBEST BIRAKILMIŞ DALGALI SAÇLAR

Kıvırcık ve düz saçlı erkekler için birçok saç seçeneği sunduk erkek saç modelleri içerisinde dalgalı saçlar için bir seçenek yok mu? Diyenler için cevabımız burada. Dalgalı saçlarınız varsa tarz duruş herkesten çok size kolay. Saçlarınızı iki yana ayırıp hafif arkaya doğru tarar hale getirmeniz ile trend bir saç sahibi olabilirsiniz. Saç şekillendirici kullanmasan saçlarınızı sabit hale getirebiliyorsanız kullanmanıza gerek yok.

Ama yine de uzun bir gün içi hafifi bir saç şekillendirici desteği alarak kullanabileceğiniz bu saç modeli özellikle keskin hatlarda çok şık durmakta. Yuvarlak hatlara sahip erkekler için de detayları daha keskin hale getiren bu saç modeli dalgalı saça sahip erkeleri için düşünülmeden tercih edilmeli.

UNDERCUT İLE FARK YARATANLAR

Undercut modeli saçın üst kısımlarını kısa kesip alt kısımlarını çok daha kısa hale getirerek oldukça çarpıcı bir saç modeli sahibi olmak isteyenlerin seçeneği. Özellikle kusursuz yüzler için tercih edilmesini önerdiğimiz bu saç modeli kısalığı ile yüzdeki tüm detayları meydana çıkarmakta.

Bu saç modelini tamamlamak için de yine çarpıcı bir giyim tarzına sahip olmak gerekiyor. kerkek saç modelleri içerisinde en çarpıcı ve farklı saç modeli undercut olmakla birlikte doğru yüz tiplerinde tercih edildiğinde inanılmaz görüntüler meydana getirecektir. Bu saç modelinde saç oldukça kısa olacağı için kıvırcık, dalgalı veya düz saç modeline sahip olmanız pek önem arz etmemekte. Aynı zamanda bu saç modelini kullanırken hiçbir saç şekillendirici ürün de kullanmanıza gerek yok.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.