Nezle Grip Arasındaki Fark Nedir? Ev de Doğal Tedaviler

02.11.2020
1.642
Nezle Grip Arasındaki Fark Nedir? Ev de Doğal Tedaviler

Nezle ve grip  nedir kısaca? Nezle ve grip birbirinden farklıdırlar, grip daha ağır geçmekte ve daha şiddetlidir. nezle ve grip belirtileri grip hastalığında kişinin ateşi  38 derece ve üzerini görebilmektedir,ateş belli bir süre devam edebilmektedir, Bunun yanında halsizlik,baş ağrısı,iştahsızlık, baş dönmesi, nezle geniz akıntısı, öksürük, gibi bazı etkileri vardır.

Kış hastalıkları diye isimlendirdiğimiz, grip nezle soğuk algınlığı farkı ise , Gripte ateş 38 dereceyi görebilmektedir soğuk algınlığında yüksek ateş pek karşılaşılan durum değildir.

 • Grip boğaz ağrısı yapar, soğuk algınlığında boğaz ağrısı olmaz.
 • Soğuk algınlığında baş ağrısı pek görülen bir durum değildir,grip baş ağrısı yapar.
 • Grip te aşırı yorgunluk hissi vardır, soğuk algınlığında bu oran çok daha düşüktür.
 • Grip hastalarında burun tıkanması çok görülmez,soğuk algınlığında tam tersidir.
 • soğuk algınlığında hapşırma çok fazla olmaktadır grip te ise nadir görülen bir durumdur.
 • Grip hastalığı ilerleye bilmektedir,bazı durumla arda zatürreye bile yol açmaktadır, soğuk algınlığında böyle bir durum söz konusu değildir.
 • Gribin aşısı vardır,soğuk algınlığının yoktur.
 • Grip hastalığında kas ağrıları şikayeti çok fazladır,soğuk algınlığında kas ağrısı meydana gelmez.

Grip Belirtileri

 • Hızla başlayan ateş veya titreme
 • Öksürük
 • Kas ağrıları
 • Baş ağrısı
 • Boğaz ağrısı
 • Burun tıkanıklığı/akıntısı
 • Yorgunluk/halsizlik ve kırgınlık

Soğuk Algınlığı Belirtileri

 • Burun tıkanıklığı/akıntısı,
 • Boğazda dolgunluk hissi ve ağrı
 • Kuru öksürük
 • Halsizlik

Grip Solunum Sistemi Hastalığı mıdır?

Grip solunum yollarında iltihaplanmasına ve tahrişe neden olmaktadır,solunum sitemi hastalıkları arasındadır.

Nezle Ve Grip Nasıl Geçer?

Nezle ve Gribe  karşı bazı bitkisel kürlerden yararlanmak oldukça büyük bir önem teşkil etmektedir. Çünkü nezle  grip veya çeşitli virütik hastalıkların kesin olarak bilinen bir çözümü bulunmamaktadır. Çözümü bulunmadığından dolayı en mantıklı olan şey dinlenmek ve bol miktarda C vitamini içeren besin maddelerinden tüketmektir. Ayrıca en kısa sürede doktora müracaat edilmelidir

Nezle Ve Gribe Ne İyi Gelir? Doğal İlaçlar Bitkisel tedavi Yöntemleri!

Biberin ve portakalın, limonun veya diğer narenciye ürünlerinin içeriğinde bulunan C vitamini oranı tartışılmayacak kadar yüksek yoğunluk içermektedir. Bu sebepten dolayı bu ürünlerin düzenli olarak tüketilmesi nezle ve gribin tedavi edilmesinde büyük bir önem taşımaktadır.

Uzun yıllardan beri uygulanan en büyük bitkisel çözüm ada çayının içerisine limon eklenerek tüketilmesidir. Bu sayede nezle veya gribin semptomlarının  bu şekilde ortadan kalktığı bilinmektedir.

Bu tarz şifalı bitkilerin insan vücudunu olumlu yönde etkileyen etkileri sadece bu kadar kısıtlı olmamaktadır. Aynı zamanda bu bitkisel yardımcıların grip ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların başlamadan önce ortadan kaldırılmasında da çok büyük etkileri olduğu bilinmektedir. Bu sebepten bu rahatsızlıklar henüz kuluçka evresindeyken bu bitkiler tüketildiğinde bu hastalıkların kolay atlatılması sağlanabilmektedir.

Bir şifalı bitki olarak yeşil çay vücudun savunma mekanizmalarını oldukça olumlu yönde etkileyebilmektedir. Bu sebepten düzenli olarak yeşil çay tüketerek vücudunuzun savunma birimlerini olumlu yönde etkileyebilirsiniz. Bu etkilerin kısa sürede karşılığını bulması da normal yaşantınıza dönmeniz açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Günümüzde nezle  grip ve soğuk algınlıklarına karşın pek çok bitkisel bakım kürü de bulunmaktadır. Bu kürlerin ötesinde vitaminlerin tablet haline getirildiği ilaçlarda uygun fiyatlarla eczanelerde yerlerini almaktadır. Bu sebepten dolayı bu tabletlerin düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

Nezle Bulaşır mı?

Nezlenin iki çeşidi vardır, 1.si alerjik durumlardan kaynaklanan nezle, diğeri ise soğuk algınlığına ve virüslere bağlı nezledir,alerjik olanı bulaşıcı değildir, diğeri ise bulaşıcıdır.

Alerjik nezle bulaşıcı değildir

Grip Bulaşıcı mıdır?

Grip bulaşıcı hastalık türündendir,yakın temas.aynı eşyaları kullanma,aynı ortamda kalmak, gibi bazı nedenlerden bulaşabilmektedir.

Kış Sebzeleri Nelerdir?soğuk algınlığı için ve grip için doğal ilaçlar.

Kışa Özel En Sağlıklı 10 Besin

Hangi besinlerin kış aylarında bizleri koruduğunu biliyor muyuz? Hangi besinler bizlere daha faydalı olacak, besleyecekler? İşte bu soruların cevabı ve kış aylarında hangi besinleri nasıl tüketmemiz gerektiği hakkında bilgiler…

Soğuk Algınlığına ve Gribe Kereviz

Vücut fonksiyonlarının birçoğunda önemli rolü olan karaciğerin korunması için gerekli olan ve en önemli besinlerden birisi olan kereviz, tüketildiği andan itibaren antioksidan özelliğine sahip olmasıyla vücutta ki zararlı maddelerin de dışarı atılmasına yardımcı olur.

Soğuk Algınlığına ve Gribe Ispanak

A ile C vitaminlerinin içerdiği bir besin olan ıspanak ile soğuk algınlığı rahatsızlığına yakalanan bireyler kısa sürede bu rahatsızlıklarını atlatabilirler. Bağışıklık sistemi için de gerekli olan A ve C vitaminlerini ıspanaktan alabiliriz. Kanın pıhtılaşmasında da görevi olan K vitaminini de aynı zamanda ıspanak tüketerek alabiliriz.

Soğuk Algınlığına ve Gribe Brokoli

Kansere karşı bir antioksidan özelliği olan brokoli vitamin deposu olduğu gibi kalsiyum içermesiyle beraber kadınların ve çocukların da belirli düzeyde devamlı tüketmesi istenildiği bir besin kaynağıdır.

Soğuk Algınlığına ve Gribe Pırasa

İçeriğinde A, C ve E vitamini içeren pırasa, kış aylarında hareketsiz olan bağırsak hareketlerini de hızlandırma da rol oynar. Çeşitli bilimsel araştırmalara göre böbrek taşlarında da yıkıcı bir göreve sahip olduğu söylenmektedir.

Soğuk Algınlığına ve Gribe Turp

Turp besinini hem salatalarda hem de yemeklerde tüketebilirsiniz. Genelde salatalarda çiğ olarak tüketmenizi öneren doktorlar, C vitamini ile lif içermesiyle gerçek bir kış besini olduğunu da belirtmişlerdir. Sizlerde antioksidan özelliğine sahip olan bu besini tüketerek kansere karşı korunabilirsiniz.

Soğuk Algınlığına ve Gribe Kabak

Erkeklerde ki prostat kanseri gibi bir rahatsızlığa karşı oldukça koruyucu bir görev yapar. Zayıflamak isteyenler için veya fazla kilolular için de tüketilmesi gerekli olan besindir. Çünkü 100 gramı toplamda 22 kaloriye denk gelir. Kabızlık sorununu da giderir.

Soğuk Algınlığına ve Gribe Sarımsak

Mikrop öldürücü bir özelliğe sahip olduğu saptanan sarımsak, günlük olarak tüketilmesi doğrultusunda bağışıklık sistemini güçlendirmesinde de önemli bir besin kaynağıdır.

Soğuk Algınlığına ve Gribe Bal Kabağı

Bal kabağını tatlı türü olarak tüketebildiğiniz gibi yemeklerde de tüketebilirsiniz. Bir porsiyon karşılığında 3 gram kadar lif vücuda girer ve bağırsak hareketini düzenli şekilde çalıştırır.

Soğuk Algınlığına ve Gribe  Pazı A vitamini kaynağı, C vitaminin de içerdiği bu besin güçlü antioksidan besinler indendir. Kansızlık sorunu olan bireylere genelde önerilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.