Kaz Ayağı Kırışıklığı Nasıl Geçer? Doğal Maske Tarifleri

04.11.2020
29.708
Kaz Ayağı Kırışıklığı Nasıl Geçer? Doğal Maske Tarifleri

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nasıl Geçer?

Kaz ayağı ne demek? Kaz ayakları nasıl geçer? Kaz ayakları yaşlanma belirtisi olarak görülen esasında cildimizde belli bir süre içerisinde herhangi bir belirti göstermeden  içten içe gelişmeye başlayan uzun dönemler boyunca bazı alışkanlıklarımıza ve ihmallerimize bağlı olarak karşımıza göz çevresinde ortaya çıkan bir cilt problemidir.

Kaz ayağı ve göz altı kırışıklıkları özellikle kadınlar üzerinde psikolojik olarak etki bırakan kaz ayağı kırışıkları, kişiyi olduğundan en az beş yaş fazla gösteren dışarıdan yorgun ve bitkin görünmenize neden olan göz çevresinde meydana gelen belirgin çizgilerdir. Halk arasında kaz ayağı deseni ‘ne benzerliğinden dolayı  ismini buradan almıştır.

Kaz ayaklarından kurtulmak için yapılması gerekenleri, evde kaz ayakları için maske tarifleri, kaz ayaklarına hangi krem iyi gelir, genel olarak kaz ayağı hastalığı için merak edilenleri ve tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Kaz Ayakları Neden Oluşur

  • Sigara kullanımına bağlı olarak yüz bölgesinde ve göz çevresinde kırışıklıklar meydan gelebilmektedir
  • Yetersiz beslenmeden kaynaklı cilt kırışıklıkları
  • İçki kullanımı
  • Stres, sinir
  • Yüksek ısılı işte çalışanların sürekli ısıya maruz kalmalarına bağlı kırışıklıklar.
  • Karaciğer rahatsızlıkları gibi  bazı durumlarda iç organlarımız ile alakalı problemler cilt rengimizin değişmesine, ciltte sivilce oluşumu gibi cilt problemine

Kaz ayakları göz çevresinde oluşan kırışıklıkların nedenleri nedir? sorusu sorulduğunda eminim sezinde aklınıza şimdi sayacağımız nedenler gelmiştir, çünkü günlük hayatımızda mimiklerimizin hareketine bağlı cildimizin nasıl bir karakter sergilediğini hepimiz iyi bilmekteyiz.

Özellikle çok mütebessim insanların göz çevresinde kırışıklıklar olduğunu hepimiz fark etmişizdir gülerken karşıdaki insana güldüğümüzü ve memnuniyetimiz belirtmek için sürekli mimiklerimizi kullanarak güler veya gülümseriz bunun gün içerisinde sık sık yapmamamız cildimizde karakter halini almakta ve kaz ayaklarına neden olmaktadır. Bu sorunu gülerek değil de gülümseyerek en aza indirebilirsiniz.

Uyuma şekliniz kaz ayaklarına neden olabilmektedir, genellikle yastığa başımızı koyarken elmacık kemiği üzerine doğru baskı uygularız bu oluşan baskı gece boyunca cildimizin toplanıp kırışmasına neden olabilmektedir bu konuda dikkatli olunmalı uyurken bu detayı göz ardı etmemeli doğru yastık seçimi yapmalı yüzümüzde iz bırakabilecek kalın ekoseli kumaşlardan kaçınmalıyız.

Plazma Enerjisi ile Kaz Ayağı ve Cilt Kırışıklığı Tedavisi

Plazma enerjisi ne demektir plazma enerjisi gaz haline getirilmiş olan su buharı ile azoton karıştırılması ile enerjiye dönüştürülmesi ile yapılan tedavi yöntemidir.

Plazma enerjisi ile kırışıklık tedavisi cilt üzerindeki zararlı lezyonları ortadan kaldırarak problemli bölgeleri genellikle bir seansta tedavi etmekte cilt kırışıklıklarından kurtula bilinmektedir.

Kaz yağı kırışıklıkları için egzersizler

Kaz ayakları nasıl bazı yanlış hareketler ile ortaya çıktı ise, tam tersi yönde kırışıklıkları giderecek doğru yüz germe hareketleri yaparak kaz ayakları izlerinden kurtulabilirsiniz, ilk hareketimiz ağzınızı kapatıp dişleriniz ile dudaklarınızı belli aralıklar ile sıkıştırıp bekletin bunu gün içerisinde müsait olduğunuz zamanlarda tekrarlayın.

Banyodan sonra bütün kaslarınız biraz daha esneklik kazanmaktadır, bu durumu göz ve yüzünüzdeki kasları hareket ettirerek avantaja çevirebilirsiniz yukarı aşağı yüz kaslarınızı hareket ettirerek kan dolaşımını parmak uçlarınız ile küçük dokunuşlar yaparak kılcal damarlarda kan dolaşımına yardımcı olabilirsiniz.

Elmacık kemiği ve göz çevresinde yoğunlaşarak kaslarınızı hareket ettirin, her hangi bir yöne yapmanız yeterli olacaktır, amaç göz çevresinde meydana gelmiş olan kırışıkların merkezine sinyal göndererek, kan dolaşımını hızlandırmak olduğunu unutmayalım.

Kaz Ayakları Nasıl Geçer

Kaz ayaklarının geçmesi için en öncelikli yapmamız gereken işlerden bir tanesi, güneş gözlüğü kullanmak olacaktır sürekli dışarıda çalışmak zorundaysanız veya araç kullanıyorsanız, güneş gözlüğü kullanmanız önem taşımaktadır, refleks olarak kişi günşi gördüğünde gözlerini kısmak  zorunda hisseder bu sürekli olunca göz çevresinde kırışıklıklara neden olmaktadır.

Güneş gözlüğü kullanmanız kırışıklıkların dehada ilerlemesini engellemektedir, kırışıklıkları geçirmez fakat ilerlemesini engelleyebilmektedir. diğer tedavi yöntemleri ile de devam etmelisiniz.

Yüzünüzü sık sık yıkıyorsanız, kullanmış olduğunuz havlunun sert olmamasına özen göstermeli, baskı uygulayarak silmemelisiniz.

Kaz Ayağı Giderici Maske

Kaz ayaklarının giderilmesine en doğal yöntemlerden bir tanesi, yüzünüze yumurta akı maskesi kullanarak etkili bir sonuç elde edebilirsiniz, yapmanız gereken sadece yumurta akını küçük bir kaba koyup bir süre çırpmak ardından, göz çevresine maske olarak uygulayın 10-15 dakika bekledikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Kaz ayakları için sütün faydaları süt içerisinde ağırlıklı olra E ve A vitamini bulunduğundan dolayı ciltteki ölü hücrelerin  yenilenmesini sağlayarak çok derin olmayan kırışıklıkların tedavisinde etkilidir.

sütü pamuklu bir kumaş yada pamuk ile cildinize sürün elinizle masaj yaparak yedirerek uygulayın, 15-20 dakika kadar bekletin ardından  yüzünüzü ovmadan yıkayın.

Kahve telvesi maskesi kullanarak göz çevresinde kırışıklıkları önleyebilir veya azaltabilirsiniz, içtiğniz kahve fincanının içerisinde bir miktar su yunanda bırakın krem kıvamında olması yeterlidir, ardından kırışıklı bölgeye uygulayın- 10-15 dakika beklettikten sonra ovmadan yıkayın. sonuç alana kadar hafdata en az 3 dfa tekrarlayabilirsiniz.

Kaz ayakları için zeytinyağı göz çevresindeki kırışıklıklara çare olan ve cildimizi besleyen diğer bir ürün şifa kaynağı olan zeytinyağıdır, dilediğiniz şekilde günün herhangi bir saatinde göz çevresine zeytin yağı ile masaj yaparak kırışıklıkların kısa bir dönem içerisinde azaldığını göreceksiniz.

Kaz ayaklarından kurtaran ve göz kaslarını çalıştıran yağlar

  • Kayısı çekirdeği yağı,
  • Jojoba yağı
  • Buğday yağı 

Kaz ayaklarına iyi gelen bitkisel yağlardandır, bu yağlar deri yüzeyinde hücre yenilenmesine yardımcı olarak kaz ayaklarının tedavisinde kullanılan yağlardandır.

Kaz Ayakları İçin Yaş Maya

Göz çevresi kırışıklıkları için(kaz ayakları için) yaş maya maskesi yapanlar almış oldukları sonuçtan her ne kadar memnun olsalar ‘da göz çevremiz vücudumuzun en hassas ve en ince cilt yapısına sahip bölgelerimizden bir tanesidir, yüz bölgesine uyguladığımız maskelerde dikkat etmememiz gereken nokta göz içerisine kaçmamasına özen gösterilmelidir, göz çevresine yapacağımız doğal maskeleri kullanırken dikkatli olmamız gerekmektedir , şimdi gelelim kaz ayakları için yaşa maya maskesinin tarifine.

Malzemeler

1 çay kaşığı kadar yaş maya

2 çay kaşığı süt

1 çay kaşı bal

Hazırlamış olduğumuz malzemeleri küçük bir kapta kıvamına gelinceye kadar karıştırılır, ardından dinlendirmeye bırakmadan hemen kullanılmalıdır, maya bulunduğu için kabarmadan kullanmalısınız yüzünüze masaj yapar şekilde uygulayın 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın , maskeyi sonuç alana kadar haftada 2 defa olmak üzere devam edebilirsiniz.

Kaz Ayağı Kırışıklıkları İçin Önleyici Krem

(Göz çevresi kırışıklıkları için en iyi krem)

Sinoz göz çevresi bakım kremi kaz ayakları için etkili kremlerden bir tanesidir yüzü nemlendirdiği gibi doğal içeriği ile dış etkenlere karşı korumaktadır.

shısedo isimli japon markasın üretmiş olduğu kırışıklıklar için krem yorumlarında kullanıcıların etkili sonuçlar elde ettiğini belirtmişlerdir

Oht peptide3 krem kaz ayakları tedavisinde etkili bir kremdir, fiyatı diğerlerine oranla biraz yüksek olması caydırıcı bir etken olabilmektedir.

Kaz Ayaklarına Vazelin

Vazelin kırışıklara iyi gelir mi sorusuna kesimlikle iyi geldiğini söyleyebiliriz.

Kaz Ayağı Estetiği

Kaz ayağı estetiği ve botoksu günümüzde kaz ayaklarından kurtulmak isteyenler için, önemli ve hızlı tedavi yollarından bir tanesi olarak rağbet görmektedir, derinleşmiş olan kaz ayakları için, ve yaşlılığa bağlı göz çevresi kırışıklıkları için kesin çözüm yollarındandır.

Kaz ayağı çizgileri derin ve yaşlılığa bağlı olarak bazen bitkisel tedaviler fayda vermediği dönemlerde kaz ayağı ameliyatı veya botooksu tercih edilmektedir, diğer ince kaz ayağı izleri kaz ayağı giderici krem veya doğal yapılan maskeler ile geçebilmektedir

Kaz ayağı ameliyatı fiyatları

Kaz ayağı ameliyatı fiyatı tetkiklerden sonra belirlenmektedir, yasal olarak uygun olmadığı için fiyat bilgisi verilememektedir

Bu durum Kaz ayakları için botoks fiyatları için de geçerlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.