Sırtta Sivilceler Neden Çıkar Nasıl Geçer?

03.05.2022
3.047
Sırtta Sivilceler Neden Çıkar Nasıl Geçer?

Sırtta Sivilceler Neden Çıkar Nasıl Geçer? Sırttaki sivilceler neden oluşur nasıl geçer sorusu sırtında sürekli olarak sivilce çıkan insanların en çok araştırdığı sorulardan bir tanesidir. Sivilceler, vücudun her alanında çıkabilir. Özellikle ergenlik dönemlerinde başlayan sivilceler ileride ki yaşlarda da çıkmaya devam eder.

Sırttaki Sivilceler Neden Olur?

Zaman zaman Burun, çene ve alın bölgesinde çıkan sivilceler çoğu zamanda sırt bölgesinde çıkarlar. Herkes cildinin pürüzsüz ve lekesiz olmasını ister bu nedenle de çıkan sivilcelerin tedavisi kısa süre içerisinde yapılmalıdır. Aksi takdirde bu sivilceler zaman geçtikçe vücutta çeşitli izler bırakır.

Doğru tedavi yöntemi ile uzun vadede sivilcelerinizden kurtulmak mümkündür. Sivilce oluşumlarının en büyük nedenlerinden bir tanesi ciltteki gözeneklerin tıkanmasından ve cildin yağlanmasından kaynaklıdır.

Sırtta Sivilceler Neden Çıkar Nasıl Geçer?

Sırttaki sivilceler nasıl geçer ve uzun vadede bu sivilcelerin oluşması nasıl engellenir? Bu sorular vücut üzerinde sürekli olarak sivilce reaksiyonu gösteren insanlar tarafından araştırılan bir konudur. Çıkan sivilcelerin vücuttan ne şekilde uzaklaştırılacağı evde yapacağınız basit yöntemler ile oldukça kolaydır.

Örnek olarak gösterilecek olur ise sürekli yağlı yiyecekler yemek sivilcelerin oluşumuna katkı sağlar. Bu nedenle yiyeceğiniz yemeklere dikkat etmenizde fayda vardır. Özellikle, sivilcelerinizin yoğun bir şekilde çıktığı dönemlerde yağ oranı düşük olan yiyecekler ile beslenerek sivilcelerin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunlar dışında sivilcelerinizden kurtulmanın yolları şu şekildedir;

  • Elma Sirkesi: Sırtınızda ki sivilceler dahil, vücudunuzda beliren tüm sivilcelerinizden kurtulmanızı sağlar. Etkili ve doğal bir yöntem olan elma sirkesi sivilce tedavisinde en sık kullanılan ürünlerden bir tanesidir. Düzenli kullanım sonrasında sivilceleriniz kuruyarak cildinizden uzaklaşır. Her gün bir pamuk yardımı ile sivilcelerinizin üzerine elma sirkesi sürerek ertesi güne kadar bekletin 3 ila 4 gün sonrasında sivilcelerinizden eser kalmayacaktır.
  • Çay Ağacı Yağı: Hem doğal hem de kesin bir çözüm olan çay ağacı yağı, sivilcelerin cilt üzerinde hızlı bir şekilde kurumasına yardımcı olur. Çay ağacı yağı, anti-inflamatuar özelliğe sahiptir bu özellik sivilcelerin baş düşmanı olmasından dolayı sivilcelerden kurtulmanızı sağlar.
  • Limon: Limon, sivilce tedavilerinde elma sirkesinden sonra en sık başvurulan doğal yöntemlerden bir tanesidir. Limonda mevcut olan asit vücudu ölü hücrelerden arındırır ve sivilcelerin kurumasını sağlar.

Sırtta Sivilce Niye Çıkar?

Vücutta sivilce niye çıkar ve sivilce oluşumlarının nedenleri nelerdir? Yapılan araştırmalar neticesinde bu soruların tek bir cevabı vardır ve cildin yağlı olmasıdır. Cildiniz ne kadar yağ üretiyor ise sivilceleriniz de bir o kadar artar. Vücudun hemen hemen her bölgesinde yağ üreten bezler vardır.

Bu bez ve yağlar sivilcelere neden olur. Ölü deriler ve bakteriler ile birleştirildiği zaman vücutta çeşitli tıkanıklıklar meydana gelir. Vücudun herhangi bir yerinde sürekli olarak çıkan sivilceler çoğu zaman farklı hastalıkların habercisidir.

Bu nedenle sivilceleriniz sürekli oluşuyor ise doktora giderek tedavi ettirmenizde fayda vardır. Vücutta çıkan sivilcelere engel olabilmek için düzenli ve çok yağ içermeyen yemekler tüketmeniz, düzenli uyku uyumanız ve cildinizi makyaj kalıntılarından temizlemeniz gerekir. Bu işlemleri düzenli olarak yaptığınızda sivilcelerden eser kalmayacaktır.

Sırtta Sivilceler Nasıl Yok Edilir?

Sivilceler nasıl yok edilir ve nasıl geçer konuları sivilcelerden bir an önce kurtulmak isteyen insanların araştırdığı en önemli konulardan bir tanesidir. Sivilceler, zaman geçtikçe can sıkıcı hal almakla birlikte kısa sürede bir çözüm bulunmazsa sivilce lekeleri oluşumları söz konusu olabilir.

Bu gibi durumları engellemek için evde de uygulayabileceğiniz doğal çözümler ve maskeler ile sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bu yöntemler şu şekildedir,

  • Limon suyu ve tarçın
  • Limon ve zerdeçal
  • Limon ve karbonat
  • Limon, bal ve süt
  • Limon ve salatalık

Limon ve yoğurt gibi malzemeler ile sivilcelerinizden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Kendi cilt tipinize uygun olan maskeyi seçerek düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Karaciğer Sivilceye Neden Olur Mu?

Karaciğer sivilceye neden olur mu ve karaciğerde ki yağlanmalar sivilce oluşumunu tetikler mi? Karaciğer de oluşan yağlanmalar ciltte sivilce oluşumuna neden olur. Kırmızı ve kahverengi tonlarında oluşan yağlar beyaz kabarcık bir şekilde ortada birikirler.

Zaman geçtikçe bu oluşan yağlar vücudun çeşitli yerlerinde tıkanıklığa yol açar ve sivilce oluşumları başlar. Karaciğeriniz yağlanıyor ve sivilceleriniz sürekli çıkıyor ise mutlaka çözüme kavuşturmanız gerekir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.