Ginseng Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

01.11.2020
1.040
Ginseng Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Ginseng Nedir? Ne İşe Yarar? Ginseng Faydaları

Ginseng nedir 4000 yıllık bir geçmişe sahip bu değerli bitki ,Ginseng kökü,Ginseng çayı olarak genellikle iki sınıfta kullanılmaktadır. Havuç  benzer yapısı ile asıl meyvesi, yer altında bulunan etli kökleri olan, bir bitkidir.Ginseng’in yetiştirilmesi maliyetli olduğundan fiyatı ’da bir o kadar yüksektir, öyle ’ki ginseng ’in mahsulünün toplanması 6 yılı bulmaktadır ve yetiştirilen toprakta 2 yıl ginseng veya farklı bir şey yetiştirilemiyor, tabiri caizse ginseng resmen toprağı sömürüyor, farklı türleri olması yetiştirme şekline bağlıdır, her ginseng aynı kalitede değildir.

Gerçek bir ginseng aldığınızda bunun 300gr fiyatının 100$ dan aşağı olmayacaktır, özellikle güney Kore bölgesinde yetiştirilir, en kaliteli ginseng ürününü yine korede bulabilirsiniz, çünkü ana vatanı koredir, Menşei çin olan ginseng ürünlerinde fiyat ucuz olacaktır, ama emin olun içerisindeki ginseng oranı %20 ve %30 ları geçmeyecektir. En güvenilebilir marka olan KGNF markasıdır,

Ginseng root nedir? Her ne kadar Kore’de bu iş en ciddi şekilde yapılıyor olsa ’da, Amerika’da Yetişen bir türü’de Mevcuttur ,Yine kendi aralarında üretime ve toprak yapısına bağlı olarak kalite farkı ortaya çıkmaktadır, Kore ye gittiğinizde bu farklılıklar kendini fiyatlarda göstermektedir.

Bu ülkede bazıları kendi arazisini kullanarak yapmaktadır, kimileri çiftçilerin arazisini kullanarak yapmaktadırlar, çiftçilere üretmesini söyleyen firma her hangi bir katkı maddesi kullanıldığını fark ettiğinde para ödemesi yapmamaktadır.

KGNF Firmasının sadece ginseng üretimi ve imalat aşamalarında çalıştırdığı 6.000 Personeli bulunmaktadır.

Korede bu bitkiye insam adını vermişlerdir, Bizim dilimizde ’ki anlamı ise insan manasına gelir, Ne kadar önemli bir bitki olduğunu isminden anlıyoruz sanırım rekabeti bizimle.

Ginseng Nedir Ne İşe Yarar?

Siberian ginseng faydaları

 • Ginsengin Faydaları Ve kullanım alanları Kendine Özgü’dür Ve Gerçek bir uzman gibi hareket etmektedir Sizin rahatsızlığınızı analiz ederke gerekeni yapar, reçete yazmadan taburcu eder dersek abartmış olmayız.
 • Amerikan ginsenginin (Panax quinquefolius, L.) hem de Kore ginsenginin (P. Ginseng) enerji kaynağı olduğu ,
 • Kan şekeriniz yüksek ise düşürdüğü, Düşük İse Yükselttiği,
 • Kolestrol seviyeniz yüksek ise düşürdüğü düşük ise dengeleyip norma seviyeye getirdiği ,
 • Günlük yaşamdaki stresi Yok ettiğini , ve gözle görülür biçme rahatlama sağladığı,
 • Şeker hastalığını tedavi ettiğini ,
 • Erkekler’de cinsel performans sorunlarına iyi geldiği ,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Hastalılara karşı vücut direncinizi artırır,
 • Yorgunluk V bıkkınlık halini azaltır ve zindelik verir.
 • Kalp ve damar sağlığı için önemli tedavi edici ve düzenleyici etkileri vardır.
 • Toksit Maddeleri dışarı atmaya yardımcı olarak karaciğer sağlığını korur.
 • Vücudumuzdaki hücrelerin daha kolay yenilenmesi için, ginseng önemli bir takviye bitkisidir.
 • Araştırmalar kansızlığa iyi geldiğini belirtmiştir.,
 • Sürekli radyoaktif,dalgalara maruz kalan kişiler ve radyasyon tedavisi gören hastalarda hücre tahribatını azaltır.
 • Unutkanlığa iyi gelir.
 • Zihinsel gücünüzü arttırarak , öğrenme ve ezber yeteneğinizi fark edilir derecede güçlendirir.

Sibirya Ginsengi Cinsellik Merak edilen sorulardan bir tanesi de Sibir ya ginsengi cinselliğe iyi gelir mi sorusudur ginsenglerin isimleri ve yetiştirildiği yerler farklı olsa da özellik olarak birbirlerine benzemektedir yalnız  yetiştirme kalitesi ve yetiştirilen toprağa bağlı olarak kalitesi artmakta ve azalmaktadır ginseng bitkisi genel olarak damarları genişlettiği kan akışının normal seyirde devam etmesine yardımcı olmaktadır, Cinselliğe diğer bitkisel ilaçlar kadar faydası olmasa da pozitif etkileri bulunmaktadır.

Ginseng  Nasıl Tüketilmeli?

Ginsengin bir çok tüketme şekilleri bulunmaktadır, tadı çok hoş olmadığından ,size farklı seçenekler sunmaktadır, yaklaşık 300 gr kırmızı Kore ginsengini 2.5 Kg balın içerisine katarak günde bir tatlı kaşığı olarak uzun süreli bir tüketim sağlayabilirsiniz

 • Bal seçimi yaparken böyle değerli bir bitkiyi, yanlışlıkla sahte glikozdan ve şekerden oluşan bir bal seç memenizi tavsiye ederiz.
 • Pekmez içerisine ekleyerek yine gün içerisinde 1 tatlı kaşığı tüketebilirsiniz.
 • Reishi mantarı ve safran Kullanımı, yapan kişiler genellikle pekmez ile tüketmeyi tercih etmektedirler.

Neden Toz Ginsengi ?

 • Toz olarak kullanılan ginseng karışımı daha kolay olur,
 • Hazım etmesi daha çabuk Olur.
 • Dilediğiniz şekilde tüketebilirsiniz.
 • Ginseng alırken özellikle kırmızı kore ginsengi alırken kesinlikle kapalı olmasına dikkat etmeliyiz,
 • Toz ginseng kullanmanın bize Bir diğer faydası kapalı kutuda olması, ve, marka tescilinin ve güvenlik etiketinin kutunun üzerinde bulunmasıdır,
 • Eğer çok iyi bir ginseng uzmanı değilseniz,
 • Toz olarak satılan ginsengler açık şekilde de satıldığından dolayı içerisine farklı bir maddenin karıştırılmış olması içten bile değildir.

Neden Kore Ginsengi?

Koreliler çok bizim tabirimizle kıl insanlardır, ve bunu ginseng üretiminde daha ortaya koymaktadırlar, ginseng tarlaları 7/24 güvenlik kameraları ile izlenmektedirler, ve gerçek manada bu işi kendilerinin yaptığını ve hakkını verdiklerini düşünmektedirler, ve emin olun bu konuda sonuna kadar haklılar. inanılmaz bir emek ve özveri var.

Ginseng çayı Tüketimi

Ginseng çayını tavsiye etmiyoruz, neden mi ? ginseng çayının faydaları kısmına baktığımızda çok bir etkisi bulunmamaktadır, damak tadı olarak hoşunuza gidiyor içiyorsanız o zaman ayrı fakat Ginseng nerede satılır. ginseng in faydaları ve zararları diye baktığımızda bu şekli ile sadece cebinize zararı olacaktır.

Ginseng zararları Nelerdir

Ginseng in zarar olarak kanıtlanmış bir etkisi bulunmamaktadır, bütün besinlerde olduğu gibi alerjik reaksiyonlar, kronik hastalık tedavisi görenler, kanser hastaları, sürekli ilaç tedavisi görenler  doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıdırlar.

Ginseng Kökü Nasıl Tüketilmelidir?

Biz yazımızda en kaliteli ve 6 yılda yetişen Kore kırmızı ginsengi baz alarak yazmaktayız, 01bundan dolayı gerçek ana vatan dediğimiz, kore’de çok uzun yıllar önce ginseng kullanımı yemeklere katılarak kullanılırdı, bir çok yemeği yapılmaktadır, koreye yolunuz düşecek olursa karşılaşmamanız mümkün değildir, yaygın olarak tüketilen geleneksel yemeklerindendir. Yemeğin nasıl olduğunu merak edenler için삼계탕 bu kelimeyi aratırsanız yemeği görebilirsiniz.

Ginseng Tabletini Nasıl Tüketilir?

KGNF Kore Kırmızı Ginseng Altın Tabletini tüketimi  Her gün sabahları kahvaltıdan sonra, öğlen yemeğinden sonra, ve akşam yemeğinden sonra tok olarak alınmalıdır, antinbiyotik kullanır gibi saatlerine dikkat edilmesinde ekstra fayda vardır.

Ginseng Macunu Pekmezi(ekstraktı) Nasıl Tüketilir?

Ginseng Pekmezler genellikle içerisinde, kutu içerisinde alıyorsanız, ölçü belirtmek için kullanılan, kaşığında yanında gelmektedir, Bu kaşıkla günde yine 3 defa belli aralıklarla içilmelidir, pekmez olduğundan dolaya,, dilerseniz .aç dilerseniz. Tok karnına tüketebilirsiniz, yine saatlerine dikkat etmenizde fayda vardır. Pekmez ve bal karışımı yaparken buz dolabına koymayınız , gerek yoktur bozulmayacağından yerken size zorluk çıkaracaktır,

Bu verdiğimiz ölçüler yetişkinler için geçerlidir.

Ginseng nerede bulunur Nasıl Satın Alırım ?

Aktarlarda Bazı özel satış noktalarında, ve internet üzerinden sipariş vererek kore dahil Amerika Çin, Srilanka gibi ülkelerden satın alabilirsiniz, dikkat etmeniz gereken en önemli konu marka, ve hangi ülkede yetiştiği, yinelemekte fayda görüyoruz, en kaliteli ginseng hangisidir dersek hiç kuşkusuz kırmızı kore ginsengidir.

Psikiyatri doçenti olarak çalışan Dr. Richard Brown 

“Oldukça dikkatli bir değerlendirme yapıldı. Ama birçok Çin bitkisi ve tedavisinde olduğu gibi ginseng milyonlarca kişi tarafından kullanılsa da detaylı modern çalışması olmadığını belirtmektedir”

KIRMIZI KORE GİNSENG FİYATLARI

Gerçek bir kore kırmızı kök ginseng fiyatı: 100 gr 35- 40 $

Kırmızı Kore Ginseng 300 mg  200 tablet fiyatı: 70 TL

Kırmızı kore ginseng Tablet (KGC) Marka Devlet Kontrollü 300 mg 120 Tablet : 285 tl

Kilo Gram Fiyatı koreden satın alırsanız kök olarak :400 $ civarındadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.