Ekinezya Faydaları Bitkisi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

01.04.2022
5.172
Ekinezya Faydaları Bitkisi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Ekinezya Faydaları nelerdir? Ekinezya Bitkisi Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir? Ekinezya ne demek? ekinezya tohumu ilk olarak Kızılderililer tarafından keşfedilmiş bir bitkidir Kızılderililer ilk olarak bu bitki kökünü ve yapraklarını bazı yaralanmaların tedavisinde kullanmaya başlamışlardır, Özellikle Kızılderililer gibi Kırsal kesimde yaşayan insanların yılan sokmalarında ve zehirli böceklerin sokmalarına karşı kullanmaya başladıkları bir zaman sonra etkili tedavisinin nam salması ile 1950’den sonra üzerinde ciddi araştırmalar yapılmıştır.

Ekinezya Tohumu Faydaları 

Bu araştırmalar neticesinde ekinezya genel olarak mikroplara bakterilere ve virüslere karşı yüksek oranda etkili ve tedavi edici yanlarının bulunduğunu ortaya koymaktadır,

Ekinezyanın içerisinde bulunan Etkin maddeler . Ayrıca bakır ve demir mineralleri ile tanenler, protein, yağ asitleri ve A, C ve E vitamini Bulunmaktadır. ekinezya cinsel Sorunların giderilmesinde etki sağlayamamaktadırlar rengi  kırmızıya çalar bir renge sahiptir, ekinezya daha bir çok hastalıklara iyi gelir.

Ekinezya 

Öncelikle sizlere ekinezyanın faydaları nelerdir ondan bahsedeceğim, günümüzde ekinezya toplumumuz tarafından her ne kadar hak ettiği yeri bulmacada, bazı ihtiyaçlar neticesinde kimi Derimizin yolu şifalı bitkiler türünden olan ekinezya ile kesişmektedir. ekinezya damla ,ekinezya şurup olarak da bulunmaktadır.

Ekinezyanın faydaları Nelerdir?

 • Ekinezya üst solunum yolları hastalıklarına iyi gelmektedir
 • Ekinezya bronşit boğaz ağrısı ağız yaraları na karşı tedavi edici etkisi vardır
 • Ekinezya ağızda oluşan mantar ve bakterilere karşı tedavi edicidir
 • Diş ağrılarına diş etinde oluşan iltihaplanmalara karşı faydalıdır
 • Ekinezyanın cilde faydaları bulunmaktadır, kesilmelere karşı cilt hastalıklarından Sedef egzama deri dökülmelerine iyi gelmektedir
 • Ekinezya ağızda oluşan uçuklara sürüldüğünde iyileştirici etki sağlar
 • Vücudumuzdaki Beyaz kan oluşumunu hızlandırır
 • Genital  bölgelerde oluşan mantar ve enfeksiyonlara karşı faydalıdır
 • Frengi ve difteri hastalığına faydalıdır
 • Ekinezya Genital Siğil Tedavisinde günde 2 fincan tüketerek etkili bir sonuç alınabilmektedir
 • Kızılderililerde sıtmaya karşı tedavi amaçlı olarak kullanılan bir bitkidir
 • Stresi azaltmada bir bardak Ekinezya çayı Size iyi gelecektir
 • Grip tedavisinde kullanılır
 • Nezle soğuk algınlığı gibi ve buna bağlı hastalıklarda balgam söktürücü özelliği vardır
 • Genel olarak doğal antibiyotik etkisi vardır

Ekinezya Tablet

Ekinezya bitkisi ne doğal olarak tüketebileceğiniz gibi, tablet olarak da olabilirsiniz, tavsiye edilen doğal yöntemler ile etmenizdir

Ekinezya kurusu nu Ekinezya Yağını Aktarlarda bulabilirsiniz

Ekinezya Çayı

Ekinezya Çayı Doğadan Soframıza gelen keyifli bir içim olan sağlık kaynağı bir bitki türüdür,

Ekinezya Çayı Nasıl Yapılır?

Ekinezya çayı nasıl demlenir Ekinezya çayı yapımı normal çay yapımına çok benzemektedir Öncelikle 2 su bardağı suyu çaydanlığa koyarak kaynayana kadar bekleyeyim ardından ekinezya otunu veya ekinezya kökü de olabilir kaynamış suyun içerisine ilave ederek 5 dakikadan az olmamak kaydıyla kaynatın  ardından ağzı kapalı kalacak şekilde 10 dakika kadar beklettikten sonra ince bir tülbent ya Çay süreceği yardımı ile süzerek tüketebilirsiniz.

Ekinezya Çayı Neye İyi Gelir?

Ekinezya cay zayıflama Konusunda size yardımcı olabilecek etkili bir bitkidir vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olarak yağ yakımını hızlandırmaktadır, metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayan Ekinezya çayı ile 2 haftada 3 ila 8 kilo arasında kilo vermeniz mümkün olabilir. Ekinezya çayı faydaları Arasında hızlı kilo vermenize yardımcı olması sayabileceğimiz Maddeler arasında ilk sırayı almaktadır.

Ekinezya çayı ağız yaraları tedavisinde ve ağızda oluşan mantarların iyileşmesinde önemli rol oynamaktadır.

Ekinezya Zararları

Ekinezya çayı etkili özelliklerinden dolayı kullanım süresi O ne lan 14 gün arasında olması gerekmektedir, hafta kadar Ekinezya çayı kullandıktan sonra 7 gün ara verdikten sonra devam edilebilir.

Gebelik şüphesi olan gebelik  döneminde kullanılması yeterli araştırmalar olmadığı için tavsiye edilmemektedir.

Yüksek oranda beyaz sık aralıklarla tüketilen ekinezya çayı ve kullanımı mide bulantısı ve baş dönmesi gibi rahatsızlıklara sebep olabilmektedir.

Papatyagiller ailesine ait bitki türünden olan ekinezya papatyaya alerjisi olan kişilerde kullanılmamalıdır.

Kronik alerjik problemleri olan kişilerde kullanılması tavsiye edilmemektedir

Ekinezya Alerji Yapar mı?

Ekinezya bitkisi papatyagiller familyasına alerjisi olan kişilerde aynı alerjik durumlara  sebep olabilmektedir, Ayrıca yukarıda bahsettiğimiz gibi kronik alerjik problemleri olan kişilerde alerjik bazı reaksiyonlara neden olabilir.

Ekinezya Akciğer

Ekinezya bitkisi Ciğerlerdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olarak ciğerleri temizlemek nedir özellikle sigara kullanan kişilerin belli aralıklarla Ekinezya çayı tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Ekinezya Adet Söktürücü mü?

Ekinezya bitkisi diğer birçok bitkide olduğu gibi adet söktürücü özelliği vardır .

Ekinezya Bebeklere Verilir mi?

Ekinezya bitkisi çocuklara ve bebeklere verilmeden önce doktora başvurulmalıdır

Ekinezya Cilde Faydaları

Ekinezya bitkisinin cilde birçok faydası bulunmaktadır cilt üzerindeki deri hastalıkların giderilmesinde kullanıldığı gibi Ekinezya çayı tüketildiğinde cilde parlaklık ve canlılık vermektedir.

Ekinezya Grip

Ekinezya bitkisi özellikle kış aylarında çokça rastladığımız grip soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklara ve  bağışıklık sistemimize entibiyotik etkisi ile koruma sağlamaktadır, düzenli aralıklarla içilen ekinezya çayı sizi kış aylarında gripten koruyacaktır.

Ekinezya Günlük Doz

Ekinezya Kullanımı ekinezya kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi etkili bir bitki olduğundan dolayı günde 2 fincan Ekinezya çayı içmekte herhangi bir sakınca bulunmamaktadır yalnız 2 hafta düzenli aralıklarla tüketildikten sonra 1 hafta ara verilmesi önerilmektedir.

Ekinezya Gastrit

Gastrit tedavisinde ekinezya Tüketimi  önemli ölçüde gastriti tedavi edebildiği gibi mide rahatlatıcı özelliği bulunmaktadır.

Ekinezya Hapı

eczanelerde bulabileceğiniz ekinezya hapı her ne kadar faydalı olduğunu söylesek de, doğal yollarla alınan ekinezyanın yerine tutması mümkün olmamaktadır

Ekinezya İshal Yapar mı

Aşırı içine siyah kullanımı ekinezyanın yan etkileri arasında bulunan ishal bazı durumlarda kabızlık, baş ağrısına neden olabilmektedir.

Ekinezya Kremi

Cilt problemlerini antibiyotik etkisi ile bakterilere enfeksiyonlara karşı koruyucu bir etkisi bulunan ekinezya bitkisinin,Kremi  bulunmaktadır. Ekinezya Kurusu

Ekinezya Kanser

Ekinezya lenf kanseri beyin kanseri başta olmak üzere birçok kanser türüne karşı tedavi edici özelliği bulunan değerli bitki türleri arasındadır etken maddesi olan polisakkaritler Ile makrofajları serbest bırakarak Kanser hücrelerinin bloke edilmesi ne yardım eder.

Ekinezya Kullananlar

Grip için 2 mg kullananlar uzun bir süre Grip hastalığına yakalanmadıklarını belirtmişlerdir, adet döneminde kullanan kadınlar ise daha kolay ve ağrısız bir şekilde Adet dönemini geçirdikleri söylenmektedir, kış aylarında belli aralıklarla kullanılan Ekinezya çayı kış aylarına daha az hastalığı yakalanarak geçirmekte  olduklarını belirtmiştir ler.

Ekinezya Miğdeye İyi Gelir mi?

Kasıklarımda önemli ölçüde kullanma ve tavsiye edilen ekinezya bitkisi mide rahatsızlıklarında önemli ölçüde tedavi edici etkisi bulunmaktadır, antibiyotik etkisi ile midede bulunan yabancı bakterilere karşı etki sağlamaktadır.

Ekinezya Maskesi

Ekinezya tentürü hazırlanarak cilde uygulandığında ilk hücrelerini yenileme Özelliği ne sahip bir bitkidir, Ayrıca eczanelerde satılan ekinezya tentürü boyalı Saçların yıpranmış lığını ortadan kaldırarak daha güçlü olmalarını sağlamaktadır.

Ekinezya Mantara iyi gelir mi?

vücudumuzun herhangi bir bölgesinde oluşan mantara karşı genel olarak antibiyotik etkisi bulunmaktadır yalnız kişilerin özel sağlık durumlarını göz önünde bulundurarak doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmemektedir.

Ekinezya Ne zaman ekilir?

Ekinezya bitkisinin iklim seçme gibi bir özelliği bulunmamaktadır, özellikle kurak bölgelerde yetiştirilmekte olan ekinezya ,Toprak Seçen bir bitki türü de değildir

Ekinezya Öksürük

Öksürük ve üst solunum  hastalıklarında tedavi edicidir

Ekinezya Reflü ye İyi Gelir mi?

Ekinezya bitkisinin mide hastalıklarına genel olarak iyi geldiği bilinmektedir, Reflü hastalığına tedavi edici etkisi bulunup bulunmadığına dair herhangi bir veri bulunmamaktadır,

Ekinezya Romatizma

Ekinezya romatizma tedavisinde etkili olarak kullanılmaktadır

Ekinezya Saça Faydaları

Deri hastalıklarına gelen ekinezya bitkisi saç diplerinde oluşan bakterilere enfeksiyonlara karşı tedavi edici özelliği vardır cildinize sağlık kazandırdığı gibi saçlarınızın ve saç diplerinizin  güçlenmesinde etkide rol oynamaktadır

Ekinezya Sinüzit

Ödem söktürücü etkisi bulunan ekinezya uzun dönemli kullanımlarda sinüslerin temizlenmesine faydalıdır.

Ekinezya Uyku Yapar mı?

Ekinezya çayı tüketirken vermiş olduğu rahatlık ve dinginlik den dolayı çok sık görülmese de uykuya neden olabilmektedir

Ekinezya Yaprağı

Yan Etkileri ve Uyarılar : Ekinezyanın bağışıklık baskılayıcı ilaçlarla etkileşime girebileceğinden BU BİTKİ İLAÇLARLA BİRLİKTE ALINMAMALIDIR Bitkinin hamile olanlara da önerilmemektedir. Ayrıca otoimmün hastaları, şeker hastaları, ankisiyete, eklem iltihapları, tiroit bezi hastaları, kalojen doku hastalığı (Lupus) olanları kullanmaması gerekmektedir.

Ekinezya Fiyatı

Farklı şekillerde işlem tabii tutulduğundan dolayı ,kullanım alanlarına göre fiyat farklılıkları bulunmaktadır.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.