Argan Yağı Neye İyi Gelir? Saça Ve Cilde Faydaları

28.04.2022
3.518
Argan Yağı Neye İyi Gelir? Saça Ve Cilde Faydaları

Argan Yağı Neye İyi Gelir? Saça Ve Cilde Faydaları nelerdir? Bu yazımızda sizler için araştırdık.Argan yağı harika bir yaşlanma karşıtı ürün olup, güzellik ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Argan yağının cilt ve saçlar için mükemmel ve birçok faydaları bulunmaktadır.

Argan Yağı Neye İyi Gelir?

  • Argan yağı antioksidan yüklüdür ve cilt için besleyicisidir.
  • Argan yağı ciltteki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.
  • Argan yağı cildin yumuşaklığına, elastikiyetini korumasına ve sıkılaşmasına katkı sağlar.
  • Argan yağı cildin çevresel etkenlerden ve güneşten dolayı erken yaşlanmasına karşı koruma sağlar.
  • Argan yağı cildi nemlendirir.

Argan yağı saç bakım ve cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Birçok yüz ve vücut nemlendiricinde temel bir üründür.

Argan yağı yağlı ciltlerde de faydalıdır. Ciltte fazla sebum üretimini azaltmaya yardımcı olur. Aknelerin iyileşmesinde faydalıdır. Ciltte koyu lekelerin giderilmesinde de kullanılmaktadır.

Selülit lerin azaltılmasında ve göz kanaralarındaki kırışıklılarda faydalıdır.

Argan yağı Cilde Faydaları Ve Kullanım Alanları

Yüz nemlendiricisi: 1 – 2 damla kadar gül yağı ile eşit miktarda argan yağını ve tatlı badem yağını karıştırarak bir kür hazırlayabilir ve bunu yüz nemlendiricisi olarak kullanabilirsiniz.

Gece zamanı nemlendirici: Gece zamanı nemlendirici tedavi için %100 argan yağını kullanabilirsiniz. Yüzünüze argan yağıyla nazikçe masaj yapın. Bunu gece yatmadan önce haftada 2 – 3 defa uygulayın. Argan yağını bu uygulamada az miktarda kullanmanız yeterlidir.

Akne tedavisi için: Yüzünüzü yıkayın ve kurulayın. Temiz yüzünüze yatmadan önce biraz pamuk yardımıyla akneli veya sivilceli bölgelerinize uygulayın.

Göğüsleriniz için: Göğüslerinizin daha sıkı olması için göğüslerinize saf argan yağı uygulayabilirsiniz. Fakat bunun faydası bilimsel olarak ispatlanmamıştır.

Vücut peelingi için: 2 yemek kaşığı kadar deniz tuzunu ( veya eğer hassas bir cildiniz varsa beyaz şekeri ) 4 – 5 damla kadar argan yağı ile karıştırın ve vücudunuza peeling amaçlı olarak uygulayın. Bu cildinizdeki ölü cilt hücrelerini atarak cildinizin yenilenmesine yardımcı olur.

Tırnak parlatıcı olarak: Eşit miktarda limon suyun ve saf argan yağını karıştırın. Parmaklarınızı bu karışımın içine daldırın. 10 dk kadar parmaklarınız karışımın içindeyken bekleyin. Bu tırnaklarınızın daha parlak olmasına ve tırnak kütiküllerinizin sağlığına yardımcı olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.