Avokado Maske Tarifleri? Avokado Maskesinin Cilde Faydaları

01.11.2020
1.140
Avokado Maske Tarifleri? Avokado Maskesinin Cilde Faydaları

Avokado Maske Tarifleri

Saçlarımız en önemli aksesuarımız. Her güne ve mekana göre özel şekiller verdiğimiz saçlarımızın her zaman güzel ve sağlıklı görünmesi en büyük hedefimiz. Saçları yıpranmış insanların cildinin daha soluk ve sağlıksız durduğu da bilinen bir gerçek. Bu sebeple saç bakımı en çok önem verdiğimiz ve ilgilendiğimiz meselelerin başında geliyor. Saç bakımı dendiğinde piyasada sayısız ürün karşımıza çıkarak kafamızı biraz karıştırsa da iyi bir araştırma ile en iyi saç bakım ürünlerini ve kendi hazırlayabileceğimiz  saçlarımıza en iyi maske tarifleri bulmak mümkün.

Son zamanlarda çok yaygınlaşması bir yana uzun zamandan beri saçlara olan büyük faydaları ile avokado ve avokadolu saç bakım maskesi, bu konuda sihirli ürün. Avokado besin olarak tüketildiğinde sağlığa olan büyük etkileri ile tanınan bir ürün olsa da saç bakımında da bir o kadar kıymetli. Avokadolu saç bakım maskesi tarifleri ve piyasada bulacağınız ürünler ile saçlarınızı besleyip birçok sorunu gidermeniz mümkün. Şimdi bunları sırasıyla inceleyelim.

Avokadonun Cilde Saça Faydaları

Avokado içinde barındırdığı sayısız vitamin, folik asit, omega3 ve proteinler ile çok sağlıklı bir besin. Bu zengin içeriği ve sağlığa olan büyük etkileri sebebiyle “süper besin” olarak da adlandırılmakta. Bu besini tüketerek birçok sağlık sorunu iyileştirilebilirken, kilo vermek içinde sık sık tercih edilmekte. Besin olarak tüketimi yaygın olan avokadonun çeşitli maskeler ile cilde ve saçlara uygulanarak güzellik ve bakım için de kullanıldığını biliyoruz. Birçok çeşitli tarif ve piyasada hazır bulunan ürün içinden sizin için de uygun olanlar bulunacaktır.

Saçlarımız günlük hayatta fön makineleri, saç şekillendirici ürünler ile yüksek ısılara maruz kalıyor ve yıpranıyor. Yine aynı şekilde saç boyaları da içeriğindeki ağır kimyasallar ile zaman içinde saçları yüksek oranda yıpratıp hasara uğratıyor.

Tüm bu hasar ve deformasyonları gidermek için de avokado tercih edilebilecek harika bir ürün. Avokadolu saç bakım maskesi sayesinde saçlarınızı besleyip, onarabilir, daha parlak saçlara sahip olabilir ve hızlı biçimde saçlarınızı uzatmayı sağlayabilirsiniz. Tüm bunları avokado ile yapabilirsiniz. Sadece her bir durum için tercih etmeniz gereken ürünler ve hazırlamanız gereken tarifler değişecektir. Şimdi bunları sırasıyla inceleyelim.

Saç Dökülmesine Avokadolu Saç Maskesi

Mevsimsel değişiklikle, fön ve saç şekillendiricilerden kaynaklanan yüksek ısı ile saçlarınız fazla dökülüyor olabilir. Bu durumu yaşayan insan sayısı oldukça fazla. Saç dökülmelerini önlemek için bir çok saç maskesi piyasada mevcut. Fakat bu ürünlerin gerçekten etkili olması ve beklenen sonuçları vermesi konusunda net bir şey söylemek mümkün değil. Bahsettiğimiz üzere avokado saç bakımı ve onarımında gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz harika bir besin. Saç dökülmesine avokadolu maske tarifi ile de bu şikayetlerinizden doğal bir yolla kurtulabilirsiniz. Merak edenler için işte tarifimiz.

Avokadolu Bal Ve Badem Yağı Maskesi

Öncelikle bu maske için bir adet avokado yeterlidir. Bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı da tatlı badem yağı tüm tarif için gerekli malzemelerdir. Bir kasede ezmiş olduğunuz avokado ile bal ve tatlı badem yağını iyice karıştırmalısınız.

Ardından hazırlamış olduğunuz neredeyse homojen karışımı saçınıza diplerden uçlara doğru uygulamalısınız. Saç dökülmesine avokadolu maske tarifi için en önemli kısım ürünü saç diplerine uygularken parmaklarınızla saç diplerine masaj yapmanızdır. Bu şekilde ürün saç diplerinizle iyice birleşecektir. Ürünü saçlarınızda yirmi dakika kadar beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Özellikle belirtmekte fayda var ki yağlı bir maske olduğu için saçtan arındırmakta güçlük yaşamamak için bu püf noktayı kullanınız.

Duşa girdiğinizde ilk olarak saçınıza su temas etmeden şampuanı saçlarınıza uygulayınız bunun üzerine suyla ilk durulamayı yapınız. Ardından bir kez daha saçlarınızı şampuanlayarak maskeyi iyi biçimde saçınızdan arındırmayı başarabilirsiniz. Saç dökülmesine avokadolu maske tarifi haftada bir kez kullanıma uygundur. Düzenli kullanımda kısa sürede etkilerini görebilirsiniz.

Benri Avokado Saç Maskesi Kullananlar ve Yorumları

Ünlü kozmetik markası Gratis ile de bir çok çeşitli saç maskesine ulaşabilirsiniz. Çeşitli bir çok ürün içerisinden sizin için en iyi ve etkili ürünün hangisi olacağı konusunda da biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Sizin için yapmış olduğumuz araştırma sonucuna Gratis’in kendi bünyesinde geliştirmiş olduğu ve sadece kendi mağazalarında satılan Benri avokado saç maskesi karşımıza çıktı.

Ürün içeriği Avokado yağı ve shea yağı bileşiminden oluşmakta. Haftada iki kere duş esnasında kullanılan maskenin uygulama ve arındırması oldukça kolay. Duşta ıslak saçlarınıza uyguladığınız maskeyi üç ila dört dakika sonrasında duruluyorsunuz ve tüm işlem bitmiş oluyor.

Benri avokado saç maskesi kullananlar ürün hakkında oldukça olumlu yorumlarda bulunuyorlar. Saçlarda bıraktığı etki ve güzel kokusu ilk memnun edici etkileri olmaktaymış. Bunun ardından düzenli kullanımda saçları güçlendirdiği ve beslediği de belirtilmekte. Bir diğer önemli yorum ise saçları daha parlak ve sağlıklı gösterdiğine dair. Üstelik ürün fiyatı oldukça uygun.

Benri avokado saç maskesi kullananlar ürünün etkileri kadar fiyatından da memnun olduklarını dile getiriyorlar. 500 ml ölçülü kutuların indirimsiz satış fiyatı 15 Türk lirası iken sık sık uygulanan indirimler ile daha da uygun fiyatlarla müşterilerin karşısına çıkıyor.

Avokado Maskesi Saç Uzatırmı?

Avokadonun saç bakımı açısından özellikle besleyici özelliğinden daha öncede bahsettik. Bu besleyici özelliği sayesinde saç uzamasını hızlandırdığı ve durma noktasına gelen uzamayan saçları tekrar canlandırdığı tespit edilmiştir. Size önereceğimiz ürünleri de ekleyerek hazırlayacağınız saç uzatan avokado maskesi saçlarının uzaması konusunda sıkıntı yaşayan herkes için harika bir tarif olacak. Bu maskeyi hazırlamak ihtiyacınız olanlar şunlar:

  • Bir bütün avokado
  • Bir tatlı kaşığı bal
  • Bir çay kaşığı lavanta yağı
  • Bir çay kaşığı zeytin yağı

Avokadonun biraz yumuşak olması uygulama ve hazırlama bakımından size kolaylık sağlayacaktır. Tüm ürünleri iyice karıştırdıktan sonra saçlarınıza dipten uca doğru uygulayabilirsiniz. Bu tarife bir bıldırcın yumurtası eklemenizde mümkün. İçerdiği yoğun protein ile bıldırcın yumurtası maskenin içinde besleyicilik özelliğini artırıyor. Bu maskeyi de yine hafta da bir kez kullanmanız yeterlidir.

İyi arındırmak için duşta bahsettiğimiz taktiği uygulamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Maskeyi saçınıza uyguladıktan sonra yirmi dakika ile yarım saat kadar bekletmeniz yeterlidir. Saç uzatan avokado maskesi düzenli kullanıldığında bir ay içerisinde saçlarınızın daha hızlı uzamaya başladığını ve bunun dışında saçlarınızın daha canlı ve parlak göründüğünü fark edeceksiniz.

Avokadolu Saç Maskesi Faydaları

Zengin içeriği ile avokado besin olarak tüketildiğinde sağlığınızı desteklediği gibi bir çok hastalığında tedavisinde etkili olacaktır. Bunun dışında cilt bakımı ve saç maskeleri içinde kullanılabilecek harika bir ürün avokado. Yıpranmış saçlar hepimizin sorunu. Bu sorunu çözmek için avokadolu saç maskeleri iyi seçeneklerden. Avokadolu saç maskesi faydaları ile saçlarınız kısa sürede daha canlı daha parlak görünmeye başlayacak. Çeşitli sebeplerle zarar gören saçlar onarıldığı gibi daha güç saç kökleri ile uzama süreci kısalacak.

Avokadolu saç maskesi faydaları hazırladığınız tarife veya kullandığınız ürüne göre değişiklik gösterir. Hemen her saç şikayeti için uygun bir tarif ve piyasada sayısız ürün bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Avakadolu Saç Maskesi Her Gün Yapılır mı?

Avokadolu saç maskelerinin içeriği gereği ne kadar zengin olduğu ve besleyici olduğu göz önünde bulundurulursa bu maskelerin her gün kullanımının saçlar için aşırı olacağı rahatça anlaşılabilir. Bu ürünlerden fazla etkiyi daha kısa sürede almak isteyen herkes Avokadolu saç maskesi her gün yapılır mı? Diye sormadan edemiyor. Fakat cevabımız net bir şekilde hayır oluyor. Bu maskelerin büyük bir kısmı haftada bir kez kullanıma uygunken bir kısmı da en fazla 2-3 kulanım için uygun görülüyor. Olumlu etkiler görmek için önerilen kullanım yöntem ve sayılarına riayet etmek çok önemli.

Avokadolu Saç Maskesi Alerji Yapar mı?

Avokado yapısı gereği tropikal bir meyve ve bazı insanlarda besin olarak tüketildiği zaman alerjik reaksiyonlar oluşturabilmekte. Bu konuda bir sayı vermek mümkün olmasa da çok yaygın olmadığı bilinmekte. Aynı şekilde alerjik bir vücut yapınız varsa veya hassas bir cildiniz kullanmadan önce doktorunuza danışmanız daha güvenli olur. özellikle belli bir rahatsızlık sebebi ile çeşitli bir ilaç ve türü kullanıyorsanız, medikal şampuanlar kullanıyorsanız bu maskeleri uygulamadan önce de doktor kontrolü ve onayı almanız tavsiye edilir.

Avokadolu saç maskesi alerji yapar mı? Sorusunun kişiden kişiye değişebilecek bir cevabı bulunmaktadır. Doğal yapıları gereği genel olarak büyük bir kitlenin kullanımında beklenmedik alerjik sonuçlar oluşmasa da hassas ve sağlık problemleri yaşayan kişiler için durum değişebilir. Burada da size en iyi öneriyi sunacak ve yol gösterecek kişiler doktorlar olacaktır.

“Süper besin” olarak bilinen avokado besin olarak tüketenlerin sağlıkları üzerinde oluşturduğu olumlu ve başarılı etkileri cilt bakımı ve saç bakımında da göstermeyi sürdürüyor. En değerli aksesuarlarımız saçlarımız için avokado içerikli çeşitli saç bakım maskeleri ile saçlarınız her zaman çok sağlıklı, parlak ve canlı görünerek göz kamaştıracak

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.