Kaş Gürleştiren Yağlar Nelerdir?

01.05.2022
11.069
Kaş Gürleştiren Yağlar Nelerdir?

Kaş Gürleştiren Yağlar Kaş ve kirpikler yüz hatlarını en iyi şekilde ortaya çıkarır. Bazı insanlarda genetik faktörlü olarak seyrek kaşlar bulunurken bazı insanların ise çok gür kaşları bulunur. Kaş gürleştirmenin çeşitli pek çok yolu vardır. Evde doğal yöntemler ile kaş gürleştirme işlemi yapılırken satın alınan yağlar ile de kaş gürleştirme işlemi yapılır kullanılan ürünlerin etkili olabilmesi için mutlaka düzenli kullanmak gerekir.

Evde Kaş gürleştirmek isteyen kişiler için en etkili yöntem sarımsak ile olur. Sarımsak kaş çıkmayan bölgeden kaş çıkmasını sağlar. Kaşlar ancak düzenli bakım ile yeniden çıkar ve gürleşme söz konusu olur. Kaş zor çıkan tüylerden oluşur. Bu sebeple çok yoğun bir şekilde bakıma maruz bırakarak gürleşmesine yardımcı olmak mümkün olur. Özellikle kaş güçleştiren yağlar son derece etkili be hızlı bir çözüm sağlar.

Sarımsakla Kaş Gürleştirme

En etkili kaş çıkarma yöntemlerinden biri sarımsakla kaş çıkarma olmaktadır. Sarımsak içerisinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde kaçta yeni tüylerin oluşmasına ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Sarımsağı kür haline getirerek daha etkili ve hızlı bir çözüm sağlamasına yardımcı olabilirsiniz. Kür haline getirmek için ek olarak birkaç tane sarımsağı soyarak daha sonra ezmek gerekir. Ezilen sarımsağın üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edilir.

Bu karışım 2-3 gün içerisinde birbirleri ile özüşür. Sarımsak kürünün kullanımında ise kulak pamuğunu bu küre batırarak kaş diplerine batırmak gerekiyor. Gece yatmadan önce bu karışım kullanılabilir. Fakat konudan rahatsız olmayan kişiler gündüzleri de bu karışımı kullanabilir. Sarımsağın ağır kokusunu kırmak adına esanslı bir yağ da ilave edilebilir.

Seyrek Kaş Nasıl Sıklaşır?

Son zamanlarda en çok sorulan sorulardan biri seyrek kaş nasıl sıklaşır sorusu oluyor. Her kadın ve erkeğin problemi olabilen seyrek kaş sorunu, seyrek saç kadar büyük bir problemdir. Kaş kontörünün ortaya çıkmasından bu yana insanlar kaşlarına daha az önem vermeye başladı. Hayatın belirli dönemlerinde kaş, kirpik ve saç dökülmeleri mümkün olur.

Özellikle hamilelik zamanında ve doğumun ilk haftalarında kaş, kirpik ve saç dökülmesi daha mümkün olur. Seyrek kaşı güçlendirmek ve sıklaştırmak adına mutlaka besleyici yağlar kullanmak gerekir. Bu yağların doğal ev yapımı formları olduğu gibi eczane ürünü sayılabilecek formları da vardır. Kaş çıkarmada ve güçlendirmede en iyi yağı tercih ederek kısa bir sürede kaş güçlendirmek mümkün olur.

1 Saatte Kaş Uzatma

Bazı insanlar sadece 1 saatte kaş uzatma istiyor. 1 saat içinde kaş uzatmak mümkündür. Bunu doğrudan doğruya bakım yağları ile yapmak gerekir. Bol bol ve sık sık bakım yağı uygulayarak kaşların 1 saat içerisinde uzaması mümkün olur. Aynı zamanda kaşlara şekee ile peeling yaparak kan dolaşımını hızlandırıp daha kısa bir sürede kaş uzaması mümkün olur. Özellikle zeytinyağı en etkili kaş uzatma yöntemlerinden biridir. Bir miktar zeytinyağı içerisinde birkaç kaşık argan yağı eklenerek elde edilen karışım kaşa sürekli olarak uygulanır.

Fakat uygularken kaş diplerine uygulamaya dikkat edin. Bu karışım sadece kaş için değil kirpik ve saç içinde kullanılabilen bir karışımdır. Kaş için en etkin uzama çeşitlerinden biridir. 1 saat içerisinde çok fazla bir uzama olmasa bile biraz olsun uzadığı biliniyor.

İbrahim Saraçoğlu Kaş Gürleştirme


İbrahim
 Saraçoğlu kaş gürleştirme konusu ile ilgili pek çok araştırmada bulunmuş ve kürler hazırlayarak insanlara sunmuştur. Son derece etkili ve kaş için faydalı kürler oluyor. İbrahim Saraçoğlu kaş için en faydalı şeyin D vitamini olduğunu belirtti.

Vücutta vitamin ve mineraller azalınca kaş, kirpik ve saç dökülmesine sebep olur. Bu sebeple D vitaminini hem ağız yoluyla hem de tüp formu ile cilde ve kaşa uygulamak çok büyük bir fayda sağlar. Daha pek çok kaş gürleştirme ve uzatma kürleri tarifleri bulunuyor. Kendinize en uygun olanı seçip düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

En Kısa Sürede Kaş Gürleştirme

Evde doğal malzemeler ile en kısa sürede kaş gürleştirme işlemi yapmak mümkündür. Özellikle vitamin ve mineral içeriği yüksek olan besinlerden yapılan kürler en kısa zamanda kaş  gürleşmesine sebep olur. Kaşlar vitamin ve mineral bakımından beslenirse çok kısa bir sürede yeni kaşlar çıkmaya başlar. Kaç gürleştirmek için özellikle karbonat kullanımı öne çıkıyor.

Karbonat çok kısa bir sürede saçın ve kaşın gürleşmesini sağlar. Kaş gürleştirme işlemlerini yaparken önemli husus kullanılan malzemelerin doğal olması ve düzenli olarak kullanılmasıdır. Düzenli kullanılmayan hiçbir üründen fayda görülmediği gibi bu durum kaş için de geçerlidir.

1 Haftada Nasıl Kaş Gürleşir?

Merak edilen sorulardan biri olan 1 haftada nasıl kaş uzar sorusunun cevabı bu yazıda yer alıyor. Kaş uzaması çok hızlı gerçekleşmez. Bu sebeple hızlı ve etkin fayda gösteren ürünleri tercih etmek gerekir. Özellikle pek çok yağın bir araya getirilerek hazırlandığı karışımla son derece  ideal oluyor. Her yağın ayrı bir faydası alındığı için kaş ihtiyacı olan tüm besinleri karşılar.

1 hafta gibi kısa bir sürede kaş uzatmak isteyen kişilerin mutlaka sabah akşam bakım ürününü kaşına sürmesi gerekir. Uzaması için kısıtlı bir süresi bulunmayan kişiler ise sadece akşamları sürerek hızlı bir etki görebilir. Aynı zamanda kaş uzaması için kaşa masaj yapmak ya da hafta da en az 3 ile 4 gün arası peeling yapabilir. Bu hareketler kan dolaşımını hızlandırdığı için kaşın çok daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Düzenli kullanım sonuç almada en faydalı kurallardan biridir. Her ne olursa olsun karışımı sürmek gerekir.

Kaş Çıkmayan Yerde Kaş Çıkarmak

Pek çok faydalı ürün ile kaş çıkmayan yerde kaç çıkarmak mümkün oluyor. Bu durum insanlara inandırıcı gelmese de çıkardığının pek çok örneği bulunuyor. Özellikle sarımsak kaş çıkmayan ya da saç çıkmayan bir bölgede belirli bir süre kullanım ile birlikte kaş çıkarmayı sağlar. Sarımsak soyulup bir kısmı kesilerek kaşa tamamen ya da sadece kaş çıkmayan yere uygulanır.

Kokusu keskin olduğu için sadece akşamları kullanmak daha faydalı olacaktır. Aynı zamanda uyurken dikkat etmek gerekir. Kaşlar yastığa sürtündükçe dökülüyor. Bu durumu hiçbir zaman göz ardı etmemek gerekir. Kaşlar yüz hattını en net ortaya koyan yerlerden biri olduğu için kaşlara gerekli özenin ve dikkatin gösterilmesi gerekir.

Ebru Şallı’nın Kaş Çıkarma Yöntemi

Ebru Şallı’nın kaş çıkarma yöntemi son derece etkili bir yöntemdir. 1 diş sarımsak, bir tatlı kaşığı çam balı ve 3-4 damla kadar badem yağı karışımı Ebru Şallı’nın en etkili formüllerinden biridir. Bu karışık her akşam uyumadan önce kaş dillerine uygulanır. Badem yağı kaş ve kirpik çıkarmada son derece etkili bir yağdır. Sarımsak ise tüy çıkarmada etkili olduğu için son derece etkili olmaktadır. Kaş çıkarmak isteyen kişilerin mutlaka bu formülü denemesi lazımdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.