Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır?

01.11.2020
1.430
Evde Gül Suyu Nasıl Yapılır?

Evde Gül Suyu Yapımı Yolları

Birçok ünlü yerel ve yabancı marka gül suyu üretmekte ve satışa sunmakta. Bu markalar ve ürünleri oldukça güvenilir olmakla birlikte herkes kendi gül suyunu kendi üretmek isteyebiliyor. Özellikle doğallığı sebebiyle sevilen ve tercih edilen bir ürün olduğu için insanlar mümkün olan en doğal haline ulaşmak için kendi elleriyle gül suyu hazırlamak isteyebiliyorlar. Merak eden herkes için gül suyu nasıl yapılır?

Araştırdık ve tüm detaylarını öğrendik. Püf noktalarıyla birlikte en güzel gül suyu nasıl yapılır? Sorusunu cevaplamak için kısa bir liste hazırladık.

Evde gül suyu yapımı bazılarınız için zor ve zahmetli bir işmiş izlenimi yaratabilir. Aslında durum tam tersi. Evde gül suyu yapımı oldukça basit birkaç adımlık işlem ile sonuçlanıyor. Sadece önemli olan birkaç püf nokta bulunmakta ve bu aşamalarda özenli davranmak gerekmekte.

Öncelikle güzel bir gül suyu yapmak için kaliteli gül yaprakları toplamalısınız. Özellikle sabah erken saatlerde toplamamızın daha kaliteli sonuçlar vereceği söylenmekte. Gül yaprakları toplarken dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda seçeceğiniz gül türleri oluyor. Özellikle pembe ve kırmızı yapraklı güllerin daha keskin ve hoş kokuları olduğu gül suyu hazırlarken daha iyi sonuçlar verdiği söyleniyor.

Bu aşamadan sonra topladığınız gül yapraklarını bir tencereye koyduğunuz saf suyun içine koyun ve ocağın altını açın. Fazla yüksek ateş olmamasına dikkat edin ve suyun kaynamamasına da ayrıca özen gösterin. Su kaynamaya yakınken tencerenin kapağını kapat malısınız ve buharı tencerenin içinde muhafaza etmelisiniz. Evde gül suyu yapımı için kilit nokta tam olarak burasıdır. Kısa süre sonra ocağı kapatıp beklemeye başlayabilirsiniz. Ardından hazırlamış olduğunuz gül suyunu şişeye koyup dolabınızda bir gece bekletmeniz gerekir. Ertesi gün gül suyunuz kullanıma hazırdır.

Gül suyunun faydaları hakkında sizin de az da olsa bilginiz vardır. Tarihin çok eski zamanlarından beri özellikle kadınlar tarafından çokça kullanılan bu doğal ürün günümüzde hala çok popüler ve seviliyor. Üstelik bu ürüne birçok kaliteli ve güvenilir marka aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Çok daha doğal ve kendi ellerinizle hazırlamanız için evde gül suyu yapımı hakkında da tüm detayları sizinle paylaştık. Kullanın ve güzel sonuçlarıyla siz de mutlu olun.

Gül suyu tabiatta bulabileceğimiz en saf ve en doğal güzellik ürünlerden bir tanesi olmakla beraber her cilt tipine uygun olmasıyla tercih edilen sıklıkla cilt bakımında kadınlar tarafından kullanılan bir çok kozmetik ürünlerinin vazgeçilmez formülüdür. Eski çağlardan beri gül suyu ve gül yağı saray kadınlarının vazgeçilmez güzellik ürünü olarak kullanıldığını bilmekteyiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.