Doğal Yollarla Cilt Rengini Açma Yöntemleri

07.05.2022
10.245
Doğal Yollarla Cilt Rengini Açma Yöntemleri

Doğal Yollarla Cilt Rengini Açma Yöntemleri Günümüzde pek çok insan sahip olduğu görünüşten memnun kalmayıp çeşitli operasyon ve formüllerle görünüşlerini değiştirmek istemektelerdir. Bu operasyon ve formüllerin çoğu kilolu insanlar zayıf olması, beyaz tenliler bronzlaşması, koyu tenlilerin de beyazlaşmaya çalışması için yapılmaktadır.

Doğal Yollarla Cilt Rengini Açma Yöntemleri

Özellikle son yıllarda artan beyaz cilt modasından ötürü pek çok kadın doğal yollarla cilt tonunu açmaya heveslenmiştir. Cilt tonu açmanın gelişen teknoloji sayesinde pek çok yolu bulunmaktadır. Çeşitli bitkisel kürler veya doğal yağlar bu yolların başında gelmektedir. Doğal yolların bu kadar çok tercih edilmesinin ilk nedeni kişilerin çeşitli estetik operasyonlar geçirmek istememesinden ve doğal cilt beyazlatma yollarının çok daha acısız ve kolay olmasından kaynaklanmaktadır.

Güneşten Kararan Cilt Nasıl Beyazlar

Pek çok insan sırf cilt rengini koyulaştırmak için yaz aylarında güneşlenmeyi tercih ederler lakin bazı durumlarda bu güneşlenmenin dozu fazla kaçırılabilir. Fazla güneşlenme sonucu oluşan cilt kararmaları pek çok insanın kâbusu olmaktadır. Güneşten kararan cilt nasıl beyazlar sorusunun ilk cevabı pirinç suyu toniğidir. Pirinç suyu toniği bir miktar pirincin haşlanması ile yapılır.

Haşlanan pirinçler süzülür ve süzülen su soğuk bir ortamda saklanarak belirli aralıklarla yüze masaj yapılarak uygulanır. Oldukça etkili olan ve cildin güzelleşmesini sağlayan bu tonik pek çok kadının evinde rahatlıkla yapabileceği kadar da kolaydır.

Güneşten kararan ciltlerin diğer bir kurtarıcısı da yoğurt olmaktadır. Yoğurt içeriğindeki besleyici maddeler sayesinde cildin beyazlamasını sağlar. Her gece yatmadan önce yüze sürülen ve 10-15 dakika bekletildikten sonra soğuk su ile bolca yıkanan yoğurt, düzenli kullanım takdirinde cilt beyazlamasına oldukça etkili olacaktır.

Bronzlaşan Ten Ne Zaman Açılır?

Bronz yüz ve cilt pek çok kadının hayali olmaktadır. Oldukça güzel görünen bu cilt rengi her ne kadar güzel olsa da zaman içerisinde açılır ve cilt eski tonuna döner. Bu süreç gerek kişinin vücut yenilenme hızına gerek ise cilt rengini açmak için kullandığı malzemelere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

Bu yüzden bronzlaşan ten ne zaman açılır sorusuna kesin bir cevap vermemekle birlikte uzmanlar genel olarak 10-12 hafta boyunca bronzluğun sürdüğünü belirtmektedir. Bronzluğun süresi aynı zamanda kişinin normal ten rengine de bağlı olmaktadır. Beyaz ciltteki insanların bronzlaşması diğerlerine nazaran daha erken sonlanırken, esmer cilt tonlarına sahip kişilerde bu süreç 6-7 ayı bulabilmektedir.

Ten Rengini Açmak İçin Ne Yemeli

Kişiler gerek güneş ışını gerekse başka etmenlerden dolayı kararan ten renklerini açmak için pek çok yola başvurmuşlardır. Bu yolların bir kısmı cerrahi operasyonlar olurken çoğunluğu da doğal yollar olmaktadır. Doğal yolların başında olan ve en çok sorulan ten rengini açmak için ne yemeli sorusunun pek çok cevabı bulunmaktadır.

Kişinin cilt tonu her ne kadar yediklerine bağlı olmasa da sonradan kararan ciltlerde cildin rengini açmak için yiyeceklerden faydalanmak mümkündür. Bu yiyeceklerin başında siyah çikolata, yulaf ezmesi, çeşitli meyveler, patates ve yeşil çay gelmektedir. Bu besinlerin cildi yenileme özelliği olduğundan dolayı kişilerin ten renklerine oldukça faydası dokunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Ten Rengini Açma

Ten rengini açmanın diğer bir kolay yolu da İbrahim Saraçoğlu ten rengini açma formüllerinden yararlanmaktır. İbrahim Saraçoğlu’nun en önemli cilt beyazlatma kürlerinden olan lavanta kürü oldukça işe yaramaktadır. 5 gram lavanta ve 2 su bardağı su bir cezvede kaynatılarak demlenmesi beklenilir.

Kür 15 dakika demlendikten sonra suyu süzülür ve karışımın tortu ayrılarak akşam yemeğinden sonra yüze peeling maske yapar gibi uygulanır. Düzenli kullanım takdirinde oldukça işe yarayan bu kürün yapımı da oldukça basittir.

İbrahim Saraçoğlu cilt beyazlatma kürünün bir diğeri de bal maskesidir. Birer çay kaşığı bal, badem ve süt tozu bir kapta karıştırılır ve homojen bir kıvam elde edilir. Hazırlanan karışım cilde uygulanır ve 15-20 dakika boyunca etki etmesi beklenilir. Ardından soğuk su ile bolca yıkanan yüz hem ferahlamış hem de gözenekleri açılmış olacaktır. Malzemelerinin kolay bulunmasından ötürü pek çok kadının rahatlıkla deneyebileceği bu tarif cilt sağlığına da oldukça etkilidir.

Ten Rengini Açmak İçin Kesin Çözüm

Kararan veya fazla güneş ışığına kalan ciltler kişilerin hem günlük hem de sosyal hayatlarına pek çok olumsuz etkide bulunabilmektedir. Bu tarz sorunların günümüz dünyasında pek çok çözümü bulunur fakat bu çözümlerin arasında en etkili olan yolların başında cerrahi müdahaleler gelmektedir.

Uzman bir hekim tarafından yapılan bu müdahaleler sonucunda kişi kesinkes beyaz cilde kavuşur lakin müdahale sonrası ciltte acı veya komplikasyon oluşması olasıdır. Lakin pek çok ciltte başarıyla sonuçlana bu operasyonlar pek çok insan tarafından tercih edilmektedir.

Ten rengini açmak için kesin çözüm olan bir diğer yol ise pirinç banyosudur. Genel olarak Asyalı insanların yaptıkları bu banyo ülkemizde her ne kadar çok kullanılmasa da oldukça işe yaramaktadır. Kişi pirinç ve sıcak su karışımı küvetin içerisinde bir müddet bekler, bunu düzenli uyguladığı taktirde yalnızca yüzünde değil tüm vücudunda ton açılmasını gözlemlemek mümkündür.

Ten Rengi Açma Lazer

Ten rengi açma lazer günümüzde gelişen teknoloji ile çoğu insanın tercihi olabilmektedir. Oldukça etkili ve kesin bir sonuç verebilen lazer işlemi sonrasında kişilerin yüzlerinde çeşitli ağrılar veya sızlamalar hissetmesi mümkündür fakat ağrılar arttığı ve dayanılmaz olduğu takdirde uzman bir hekime başvurmak gerekmektedir. Yalnızca kadınların değil, ten renklerini beğenmeyen erkeklerin de yaptırdığı bu operasyon son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde güvenilirliğini arttırmaktadır.

Cilt Rengini Açan Bitkisel Yağlar

Cilt rengini açan bitkisel yağlar listesinin ilk sırasında kabak çekirdeği yağı gelmektedir. Kabak çekirdeği yağı nadir bulunur fakat oldukça faydalıdır. İçeriğinde bulunan bolca E vitamini sayesinde temiz cilde uygulandığında hem cildi yumuşatır hem besler hem de yenilenmesini sağlayarak kararan cildi eski görünümüne kavuşturur. Oldukça etkili olan bu yağı aktarlarda bulmak mümkündür.

Cilt rengini açan bitkisel yağların bir diğeri de hindistancevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı da tıpkı kabak çekirdeği yağı gibi yenileyici etkiye sahiptir. Bu yağ birkaç damla limon ile karıştırılıp cilde uygulandığında oldukça etkili olabilmektedir. Pek çok aktardan ve marketten rahatlıkla temin edilebilen bu yağ, kabak çekirdeği yağına oranla daha çok tercih edilmektedir.

Cilt Rengi Açtırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Cilt rengini açtırmak her ne kadar güzel sonuçlar verebilecek bir eylem olsa da pek çok kötü sonucu ve aksiliği de beraberinde getirebilmektedir. Örneğin kişi eğer cilt tonunu açtırmak için cerrahi operasyonları başvuracaksa bunu yaparken seçtiği hekim, hastane ve uygulamanın yapılacağı ortam oldukça önemlidir.

Aksi taktirde sağlıklı olmayan ortamlarda veya bilinçsiz doktorlara yaptırılan bu operasyonlar pek çok enfeksiyon, kalıcı yaralanma gibi sonuçları doğurabilmektedir. Kişi eğer cilt tonunu açmak için çeşitli kürler ve yağlar kullanıyorsa da bu ürünleri hangi sıklıkla yaptığı ve hangi dozlarda yaptığı oldukça önemli bir husustur. Uzmanlar bu tarz sorunların hiç yaşanmaması için güneş kremlerini şiddetle önermektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.