Mate Çayı Faydaları Nedir? Nasıl Kullanılır?

01.11.2020
1.470
Mate Çayı Faydaları Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mate Yaprağı Faydaları

Mate Yaprağı Nedir faydaları nelerdir ,mate yaprağı vücut sağlığından,cilt güzelliği, cinsel sağlığa ve cilt bakımına kadar bir çok faydası vardır. Bu özel bitki hakkında bilgi sahibi olalım.kış ayları geldi ve bu dönemlerde insanların vücutlarında ki yağ emilimi, çok yavaş çalışmaya başlamaktadır.

Özellikle bu dönemlerde kendini sürekli dinlenmeye adayan insanların vücutlarında yağ birikimi çok olduğundan dolayı aşırı terleme gibi sorunlar açığa çıkmakta ve insanların canını sıkmaktadır. Bu soruna kısa zaman içerisinde çözüm arayan insanlar, şifalı bitkiler arasında çözüm bulmaya çalışmışlardır. Mate yaprağı, bu konuda en etkili bitkisel ürünler arasında belki de ilk sırayı almaktadır.

Mate Çayı

Mate Yaprağı aynı zamanda mate çayı olarak da kısa zaman içerisinde aktarlar da satılmaya başlanmıştır. Ürünün içerisinde bulunan triterpen saponin özleri, vücuttaki yağ emilimini hızlandırarak kısa zamanda vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda sindirim sistemi ve bağırsak faaliyetlerinizi düzene sokrarak şişkinlik hissinizi azaltmakta, hazımsızlık sorununuza birebir çözüm getirmektedir.

Mate Çayı Zayıflatır’mı?

Bununla birlikte zayıflama konusunda da çok önemli bir üründür. Ayrıca birçok zayıflama hapı içeriğinde de kendisine yer bulmuştur. Elbette ki böyle şifalı bir ürün, bu tip ürünlerde kendine yer bulmazsa yadırganacak bir durum ortaya çıkardı. Mate yaprağının sıkılması sonucu akıtılan yağları da cilt problemlerinin giderilmesinde çok önemli bir etkendir.

Ürünün en büyük özelliği, vücudunuzda ki fazla yağları dışarı atmasıdır ancak diğer faydaları da arkaplana atılmayacak kadar fazladır. Bu nedenle çok daha dikkatli olarak ürünü incelemeniz ve yorumlamanız gerekmektedir. Ürün, başta ünlü doktorumuz Prof.Dr.Mehmet Öz tarafından önerilmektedir. Mehmet Öz, bu ürünün insan hayatına çok büyük katkı sağladığını bizzat kendi söylemiştir.

İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen ve zayıflama etkisi olduğu öne sürülen Mate yapraklı Zayıflama Çayının hangi malzemeler ile ve nasıl yapıldığını sırasıyla sizlere anlatmaya çalışacağım.

Ünlü Bitkisel Tıp Uzmanları arasında yer alan İbrahim SARAÇOĞLU tarafından hazırlanan zayıflama çayı içerdiği bitkisel aromalar ile hem daha rahat bir çay tüketimi sağlamakta hem de metabolizmayı hızlandırmak sureti ile kişinin daha hızlı zayıflamasını sağlamaktadır.

İşte İbrahim Saraçoğlu imzalı Zayıflama Çayı malzemeleri:

  • 4 çay kaşığı Yeşil çay
  • 4 çay kaşığı Mate yaprağı
  • 2 çay kaşığı Isırgan yaprağı
  • 2 çay kaşığı Kekik

Tüm malzemeler 1 litre kaynar su içerisine konulur ve altı açılmadan 10 dakika kadar demlenmesi için bekletilir. Bu noktada su kaynarken koyduğumuz içeriklerin altında ateş olmaması ve kaynamanın yavaş yavaş durması gerekmektedir.

Bitkisel bir çay olması ve içerisinde herhangi bir kimyasal etkenin bulunmaması sebebiyle bu bitki çayını günde 3-4 bardak tüketebilirsiniz. Ancak sırf daha hızlı kilo veririm düşüncesi ile bardak sayısını artırmayınız. Çünkü zayıflamayı hızlandırmayacağı gibi sağlığınızı da bozabilir.

Yağ yakıcı özelliği olmasından dolayı bitkisel çay içerisinde hiçbir şekilde şeker kullanılmamalıdır. Hatta birçok kişi tatlandırması için içerisine bal atılmaktadır. Ancak bal kullanımı da İbrahim Saraçoğlu Bitkisel Çayının etkilerini azaltacaktır.

Yağ yakıcı özelliği olan bu çay hazırlanırken içine mısır püskülü, kiraz sapı ve rezene ilave edilirse bu durumda çaya ödem sökücü özellikte katılmış olur. Bu sizin tercihinize kalmış bir ekleme olacaktır.

Mate Çayı Aç Karnına mı Tokmu içilir?

Mate çayını dilediğiniz şekilde içebilirsiniz,hem aç hem tok karnına herhangi bir zararı bulunmamaktadır,mate çayı günlük tüketimi 3 fincanı geçmemelidir.

Mate Yaprağı Zaralımı?

Mate yaprağını aşırı tüketmediğimiz sürece bilinen bir zararı yoktur.

Mate yaprağı özleri kullanarak sizlerde kısa zaman içerisinde şifalı bitki özleri ile sağlıklı bir yaşama kavuşmanın farkını yaşayın.

Mate Çayı (yarbe) Nerede Satılır?

Mate çayını bütün aktarlarda bulabilirsiniz,Mate çayını doğadan markasının çıkarmış olduğu çeşitlerini satın alıp kullanabilirsiniz.

Mate Çayı Fiyatı

Mate Çayı Kg Fiyatı-50-80 tl arasında değişmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.