Diş Beyazlatma Kalemi Hakkında Bilinmeyenler

11.04.2019
2.889
Diş Beyazlatma Kalemi Hakkında Bilinmeyenler

Diş beyazlatma kalemi nedir? Diş beyazlatma kalemi kimyasal bileşenlerden oluşan dişleri kısa sürede beyazlatmaya yardımcı olan fazlaca kullanıldığında diş minesine zarar verebilen ölçülü kullanılması konusunda dikkatli olunması gerekilen yeni nesil bir diş beyazlatma aracıdır içeriği ve etken maddesi ise hidrojen peroksit’ ten oluşmaktadır. Diş beyazlatma kalemi genellikle diş bakımının eksik kalmasından kaynaklı diş yüzeyinde meydana gelen sararmalara ve renk değişikliğine neden olan partiküllerin ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır.

Kimyasal maddeler içerdiğinden dolayı belli yaş aralığında ve belli ölçülerde kullanılması zararlarından korunmak için önemli bir noktadır. Diş beyazlatma kalemi iyimi ve tavsiye edilir mi sorusuna yanıt bulmak için yazımızı kaleme aldık. Diş beyazlatma kalemi nasıl birşey, Diş Beyazlatma Kalemi İşe Yarıyor mu, Diş beyazlatma kalemi nerede satılır sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

Diş Beyazlatma Kalemi Faydaları

Diş beyazlatma kaleminin en büyük faydası kısa sürede beyazlatılamayan dişlerin beyazlamasını sağlanmasıdır tabi bu işlemi yaparken kesinlikle uzman doktorların tavsiyesi alınmalıdır. Ayrıca dişleriniz bu uygulamaya uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. unutulmaması gerekilen husus diş beyazlatayım derken dişlere, diş minesine ve bunun yanında diş etlerine zarar vermemektir.

Diş Beyazlatma Kalemi Uygulaması

Diş Beyazlatma jeli Kalemi nasıl kullanılır? Diş beyazlatma kalemi kullanmadan önce kesinlikle bir diş doktoruna başvurulmalıdır. Kullanılacak olan diş kalemi seçimi bu doğrultuda olmalıdır, kimyasal bir ürün olduğundan dolayı kullanım esnasında diş etlerine ve ağız içerisinde farklı bir bölge ile temasından kaçınılmalıdır. Uygun görülen ölçüde kullanılmalıdır aksi takdirde diş minesine zarar vermesi söz konusudur. Dişler güzelce temizlenmeli diş aralarında yiyecek maddesi bırakılmamalıdır, diş beyazlatma kalemini kullandıktan sonra 15 dakika kadar herhangi bir şey yenilmemelidir.

Etkisini görebilmeniz için dişlerin kuru olması gerekmektedir ıslak dişlere uygulandığında etkisini yitirmektedir. Her diş beyazlatma kaleminin farklı bir kullanım şekli olabileceğinden kullanmadan önce kullanım talimatının okunması ve o doğrultuda hareket edilmesi gerekmektedir. Diş beyazlatma kalemi öncesi sonrasında dikkat edilmesi gerekilen noktalar göz ardı edilmemelidir.

Hamilelerin diş beyazlatma kalemi kullanımından kesinlikle kaçınması gerekmektedir.

Diş Beyazlatma Kalemi Kullananlar

Diş beyazlatma kalemi kullananlar kullanımdan sonra ağız içerisinde kimyasal bileşenlerin etkisinden kaynaklı acımsı bir tat bıraktığını belirtmişlerdir, dişleri beyazlattığı konusunda kullanıcılar hemfikirdirler yalnız uzun dönemler ve kalıcı bir beyazlığı söz konusu olmadığı noktasında birleşmekteler. Sosyal medyada diş beyazlatma kalemi kullananların yorumlarına bir kaç örnek ile değerlendirelim.

Diş Beyazlatma Kalemi Zararlımı

Diş beyazlatma kalemleri bilinçsiz ve gereksiz kullanıldığında diş etleri ve diş minesine zarar vermektedir.

Diş Beyazlatma Kalemi Kullanıcı Yorumları

  • Evet herkesin dediği gibi dudaklara ve diş etlerinize dikkat edin acıtıyor. Daha ilk günde bi değişiklik yok ama alınabilir. Fiyatı da gayet uygun inşallah işe yarar temennim.
  • Öncelikle burada yorumları okuyarak ve fiyatının uygun olduğunu görerek alayım bir deneyeyim dedim. Kullanalı 2 gün kadar oldu. Henüz aman aman parlaklık görmedim. Şöyle 1 hafta deneyip yorumlamak lazım diye düşünüyorum. Yalnız dişler kuruyken uygulama yapılırsa daha faydalı olduğunu gördüm. Bu fiyata alınıp denenebilir diyorum.
  • Günlük olarak işe yarıyor sadece. Tavsiye ediyorum

Diş Beyazlatma Kalemi İşe Yarıyor mu?

Ürün pratik dişlerinizi temizleyin, mümkün olduğunda kurutun ve uygulayın. Birkaç dk. dudak teması yapmadan bekleyin. Bir ton beyazladığını hemen fark edeceksiniz. Bu etki gelip geçicidir, dişlerinizi fırçalar ya da misvaklarsanız etkisi kaybolur. Diş minesi üzerinde bir film tabakası oluşur. Günlük kullanım için uygundur bu yüzden alttaki bazı kullanıcıların yorumlarına aldanıp ”zamanla etkisini gösterecektir” gibisinden fikirlere kapılmayın. Kalıcı beyazlık her zaman dişçi koltuğunda elde edilir.

  • Arkadaşlar diş beyazlatma kalemi diş leke çıkarıcıdır bu kadar basit aslında

Diş Beyazlatma Kalemi Sağlıklımı

Diş beyazlatıcı ürünler genel olarak doktor tavsiyesi alınmadan kullanılmamalıdır, Gereksiz ve yanlış kullanım diş ve ağız sağlığını tehlikeye sokabileceğinden dolayı  kullanımı konusunda ve sağlığa olumsuz etkileri hakkında uzman doktor tavsiyesi alınmalıdır.

Diş Beyazlatma Kalemi Geçicimi

Diş beyazlatma kalemlerinin birçoğu kalıcı beyazlığı mümkün kılmamaktadır.

Diş Beyazlatma Kalemi Nerede Satılır Nerede Alınır ?

Diş Beyazlatma Kalemi Marketlerde Eczanelerde, Whatsonda ve Gratisde bulunabilmektedir.

Diş Beyazlatma Kalemi Eczanelerde Var mı

Anlaşmalı eczanelerde bulmak mümkün.

Diş Beyazlatma Kalemi Kaç Kullanımlık

İçerisinde bulunan jel’ in tüketilmesine bağlı olarak değişmektedir.

Diş Beyazlatma Kalemi Etkisi Ne Kadar Sürer

Geçici bir etkiye sahip olan diş beyazlatıcıların etkisi genellikle 1 gün veya daha kısa sürelidirler. En iyi diş beyazlatma kalemi dahi olsa bu süre çok uzamamaktadır. Dişlerin fırçalanması veya misvak kullanılması halinde beyazlığını kaybedebilmektedir.

Diş Beyazlatma Kalemi Ne Kadar

Diş beyazlatma kalemi fiyatları farklı marka ve çeşidine göre  17,90 Tl den 60 TL ‘ye kadar değişebilmektedir.

Diş Beyazlatma Kalemi Markaları

Dr white

Dazzling white

Signal Whit Now ToucDiş beyazlatma kalemi

Colgate Diş beyazlatma kalemi

White pen diş beyazlatma kalemi

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.